БГ домейнът

От: БГ домейнът

Ако искате да бъдете приемани сериозно от БГ потребителя, .bg си е задължителен... изключенията се броят на пръсти. Ако нямате директни клиенти (купувачи), и не искате директен трафик (по-голямата част от потребителите добавят .bg на всичко), тогава не вземайте .bg домейн :)
 
От: БГ домейнът

1. Лесно се намира в търсачките
2. Повече функции
3. Повече хора ще имаш защото не са много .бг в българия
4. Много по удобен от останалите
5. Скъп но ще имаш реклама в над 2000 сайта тоест търсачки
 
От: БГ домейнът

Стои по-сериозно, помни се лесно, пише се лесно, единственото тъпо нещо е цената, че е прекалено висока. Но като видиш водещите сайтове, почти всички са с .bg домейни.
 
От: БГ домейнът

Основната причина си остава една. А именно: На обикновения юзър .BG му звучи по-сериозно.
 
От: БГ домейнът

Домейна бг обхванат ли е от някаква нормативна уредба? Регистър.бг под шапката на кое ведомство е и това арбитриране, горе долу какво представлява. Ако не те огрее може ли да търсиш правата си по съдебен ред.
 
От: БГ домейнът

1. ако за избрания домейн липсва алтернатива в ком, инфо, нет и т.н.
2. престижът има значение ако работиш по голям проект насочен към бг
3. изглежда официално
 
От: БГ домейнът

1. Лесно се намира в търсачките
2. Повече функции
3. Повече хора ще имаш защото не са много .бг в българия
4. Много по удобен от останалите
5. Скъп но ще имаш реклама в над 2000 сайта тоест търсачки

Това с рекламата не ми стана ясно. Регистрираш .bg и получаваш реклама в 2000 сайта?
 
От: БГ домейнът

Е каква е разликата да си закупиш домейна от register.bg или то superhosting.bg да речем?

А по темата, да на обикновения юзър наистина .бг му звучи доста по сериозно и оригинално.
 
От: БГ домейнът

И да раздвижим малко темата, сега цените са по-ниски, вероятно параметрите изброени тук са същите, като само цената е друга? Но останах с впечатлението че трябва да имаш фирма за да регнеш такъв домейн или?
 
От: БГ домейнът

И да раздвижим малко темата, сега цените са по-ниски, вероятно параметрите изброени тук са същите, като само цената е друга? Но останах с впечатлението че трябва да имаш фирма за да регнеш такъв домейн или?

Фирма си правиш, ако искаш да имаш основание за домейна. Иначе може и без фирма да се регистрира, като след 5 години ползване получаваш основание автоматично или по-скоро домейна става защитен.
 
От: БГ домейнът

Хмм, това не го знаех. Значи няма да има проблеми от старана за фирма или някой да ми каже че требва да платя за нещо допълнително или от този сорт? До сега съм нямал такъв и мисля да взимам.
 
От: БГ домейнът

Хмм, това не го знаех. Значи няма да има проблеми от старана за фирма или някой да ми каже че требва да платя за нещо допълнително или от този сорт? До сега съм нямал такъв и мисля да взимам.

Направо си го купуваш, никой нищо не ти казва. Все едно си купуваш .com домейн. Ако в последвствие направиш и фирма с такова име ще добавиш към него основанието. Но не е задължително.
 
От: БГ домейнът

Вече има насъбрано хистори и арбитражите са по-скоро неутрални и без фаворитизация. Тоест, може фирмата ти да се казва "Готина фирма ООД" и да си купиш домейн пасти.бг и няма да има проблем, ако някой тъпак реши да ти краде домейна, като регистрира "Пасти БГ ЕООД" примерно. Разбира се - стига да си развиваш бизенса и да има някаква посещаемост сайта. Ако си си купил домейна но не го ползваш, там е друга бира.

Колкото защо - естествено, че има значение за SEO-то. Гугъл разбира тия работи и Гео локацията си е важна - ако правиш бизнес в БГ, регистрирай си БГ домейн най-добре. Другото - със сигурност има много по-голям избор от свободни имена!
 
От: БГ домейнът

Ако е на БГ в google ще излиза по напред (seo) за хора използващи българският гоогле-
 

Горе