Бавна банккова система или как си помислих че са ме подвели - история с хепиенд :)

От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

От цялата ситуация винаги ми е било чудно това със замразените банкови сметки (няколко банки го практикуват).
Ако пуснеш превод към такава, не може да се получи. Но ако отиде който и да е и внесе на каса, тя се размразява. Няколко приятели съм питал по банките на какво се дължи това, никой не може да даде разумно обяснение.
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

"Замразената" сметка е в отделна база. Всяка банка го организира по различен начин, при някои това е абсолютно независима база данни (съответно реално не ти възстановяват старата сметка а ти откриват нова) при други просто сметката е маркирана като неактивна в системата. По отношение на това ми убягва да има някакъв единен стандарт спуснат от БНБ

Колкото до превода също е въпрос на вътрешна организация - при някои банки преводът стои в разчетна, при други активира неактивната сметка, трети просто го връщат защото такава сметка и клиент не съществуват (изтрити са)
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

В събота и неделя банките не работят и като броим за 2 дена понеделник и вторник, станаха си 4 дена. Направи си регистрация в ePay, така ще улесниш себе си и клиентите ти. :wink:
Голямо благодарско на Bul за полезната информация, все на някого ще потрябва.
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

сра а? :) .....
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

В събота и неделя банките не работят и като броим за 2 дена понеделник и вторник, станаха си 4 дена. Направи си регистрация в ePay, така ще улесниш себе си и клиентите ти. :wink:
Голямо благодарско на Bul за полезната информация, все на някого ще потрябва.
Да, вече си направих и наистина адмирации за всички и многократни извинения на Burnx
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

Няколко приятели съм питал по банките на какво се дължи това, никой не може да даде разумно обяснение.
Няма смисъл от активни сметки с нулево салдо и липса на транзакции по тях. Най-малко пречат на статистиката, а може да се отразяват и на вечерното приключване (прави се всеки ден в банките).
 
От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ... :(

Дублиран пост.
 
От: От: Докато има балами, ще има и тарикати! Ето, че дойде ред и мен да подведат ...

Това не знам. Колегата се оказа супер пич и след като стана ясно, че пари не съм получил по сметката отиде в клон на банката и направо ги внесе на каса. Което активира и сметката, всъщност. А за парите в епай ми каза, че сам ще се оправя, как си ги е взел в последствие не знам...То се получи цяла одисея тогава, той звъни на епай, аз звъня по банки, после той по банки и така цяла седмица... В интерес на истината нито за миг не се усъмних в преценката си за него.

Той като стигне до темата ще се включи, ако иска... като го знам, че щъка като луд бот, няма да чакаме дълго:)

Да с Biaaro стана голям екшън тогава :) Навъртехме и двамата яки сметки към банки, към епай..само в БНБ не въртехме :D Неква сложна тояга се беше получило...вече не си спомням дори, но от епай се оказаха точни - веднага след като разбраха какъв калабалък е станало ми се обадиха и попитаха към коя сметка да върнат превода...натам вече беше лесно :)
Понякога трябва да има и доверие между страните, нищо че шибаната ни среда не предразполага към такова. Радвам се че колегата имаше доверие тогава и не пусна подобна тема :D
Иначе за най-успешни (така да се каже) плащания е най-добре директните нареждания - от епай в епай, от пейпал в пейпал, от мънибукърс към мънибукърс, от дадена банка в дадена банка и тн, но не винаги това е възможно, за това трябва да има взаимни компромиси в това отношение (еле па когато говорим за ултра млад и недоопечен банков сектор в бг)
 

Горе