Бавна индексация в гугъл :/

Sammy

Well-Known Member
Днес проведох един експеримент с гугъл, ето тук можете да прочете за какво става въпрос (накратко. колко бързо може гугъл да индексира страница) :)
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

Хмм нямам наблюдения, но мисля, че за около седмица-две някъде :)
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

Индескирането зависи от много фактори - ауторити на сайта, тематика (напр. нюз сайтове, ботът не слиза от тях, ако пишат по много и редовно), дали се пингва, дали има сайтмап, дали има Гугъл тулбар, гледащият страницата (макар че на Сами не му се вярва :) и още куп незнайни неща.
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

Тука беше само бяла шапка, е... и малко сива :) Важен е резултата според мен :)
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

При мене за 10 дена ме индексира и на 12 съм 0/10 за месец съм ПР 1!
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

А защо като искате по-бързо индексиране не вземете да сложите сайта си в няколко Социални Директории? За 1 час сте индексирани и до 2 часа всичките ви вътрешни линкове са в гугъл. Какво се мъчите с други глупости. Линк Билдинга го правете след като сте вече в гугъл, така има повече ефект за увеличението на ПР на сайта Ви, което всъщност не е толкова важно..
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

Аз използвам социалките + sitemap и rss за sitemap, но 1-2 часа нямат значение.
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

Абе при гугъл пак се ядва аз един сайт го чакам месец да се индексира от bing и още нищо а ако кажа че вече имам над 100 обратни връзки към сайта, няма да излъжа, че даже го добавих и в уебмастър центъра им, и пак пълна скръб.
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

Защо ти е толкова важен бинг има да индексира още 100 години,въпреки че има прогрес за мои кл думи миналта седмица 200к сега над 5мил.И все пак първи съм/бях за "филми" има няма 10 посетители само ;)
 
От: От: Бавна индексация в гугъл :/

Защо ти е толкова важен бинг има да индексира още 100 години,въпреки че има прогрес за мои кл думи миналта седмица 200к сега над 5мил.И все пак първи съм/бях за "филми" има няма 10 посетители само ;)

Ами не че ми е кой знае колко важен, аз досега от тях не съм видял сериозен трафик, в сравнение с трафика ми от гугъл те ще вземат 0,1%, смятай за какво става въпрос, пък и серпа ми спрямо гугъл не е много по-различен.

Ама все пак реших да пробвам, сега като купиха яхуу, викам може да мръднат малко!
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

Microsoft сключиха 10 годишно "споразумение" за сътрудничество. Което аз си го таксувам чиста покупка, става въпрос за търсещия сектор на yahoo.

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2330231
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

За бинг надявам се да вземат дял.

@Sammy: Какви коментари да се дават:) като си сравнявам приходите от реклама на бг/еН сайтовете във всичките ниши,които си вкарал да си поне 3ти пак не знам дали могат да се докарат прилични пари :)
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

Я малко свежест да вкараме със новата статия в блога ми: Най-търсени ключови думи в Гугъл България :) Очаквам коментари :)

Не че се правя на обиден, но си пропуснал моята ниша: :p
Код:
Хотели - 823 000 търсения

Може би заслужава да я сложиш и на топ позицията, защото е най-логичната дума за търсене като се има в предвид отпускарския сезон... :)
 
От: Бавна индексация в гугъл :/

И аз мога да добавя нещо към списъка с думите:

zamunda - 1 500 000 :)
запознанства - 301 000
 
Последно редактирано:

Горе