Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

newebie

Member
в резюме: мой познат трябваше да внесе пари по сметката на фирма. Сметката е в банка ДСК клон Отечество. Банка ДСК му събира такса за превод по сметка на фирма 3 лв, по тарифата на банката обаче обявена на сайта на тук https://dskbank.bg/repository/documents/DSK Bank tariff individuals.pdf?user_id=&session_id= стр. 15 т. 4.2 таксата е 2,50 т.е. има заблуда на потребителя.

Това е нарушение на Закона за защита на потребителя да не говорим какъв резил е за банката.

За да подам жалба до Комисия за защита на потребителя и БНБ иамам нужда от малко помощ: как мога да удостоверя, че този файл е бил на сървъра им днес, след като естествено те го сменят утре
 
Последно редактирано:
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

Благодаря за бързия отговор но се опасявам, че няма да мине в съда. как ще докажа, че просто не съм сменил датата на компа си
пък и тоя род файлове няма да бъдат признати от вещото лице
трябва ми независим източник

естествено сетих се да снимам монитора с днешен вестник
 
Последно редактирано:
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

По правен въпрос си мисля, че най-компетентен отговор ще получиш в правен форум от рода на lex.bg :)
 
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

Благодаря за отговора cybervn, но ми трябва чисто компютърноинтернето касаеща консултация: как/откъде мога да видя, че един пдф файл се е помещавал на определен сървър или какви идеи бихте ми дали да съхраня това, което виждам в момента на компютъра си т.е скрийншот, някакъв архив и т.н. Правната страна на въпроса си е изцяло моя грижа.

До момента най-доброто ми доказателство като, че ли е снимката с монитора и вестника и детайлите на доунлоуднатия пдф файл.
 
Последно редактирано:
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

С електронен подпис можеш да удостовериш, че даден файл на един коя си дата е имал еди какво си съдържание.

Иначе PDF файлове май не се кешират в archive.org
 
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

мерси за инфото,

ще ви държа в течение за жалбата, ще става интересно - не очаквайте чудеса, просто един голяяяяяям доставчик ще осъзнае за един кратък миг, че не притежава света.

и едиин малък служител ще се разочарова от работата си при голеееемия доставчик .... за съжаление това е животът, а аз ще остана с кроткото удовлетворение, че наистина съм хванал някаква грешка и може би съм предотвратил следващата подобна

приятна вечер
 
Последно редактирано:
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

Не се занимавай с глупости. Просто не са си променили информацията в сайта. Аз работя в банка и извършвам сетълмента (Борика и Себра).
 
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

аз използвам ПИБ и съм много доволен
 
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

аз използвам ПИБ и съм много доволен

и тва кво общо има с темата? :mad:
 
Последно редактирано:
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

Аз оня ден превеждах пари в ЦКБ и там е 3 кинта. Явно ДСК не са си опреснили информацията както каза harkon. Все пак това е България - всеки може да си прави каквото си иска:)
 
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

Аз ви препоръчвам моята банка, но няма да ви кажа коя е. :lol:
 
От: Банка ДСК събира по-висока такса от обявената

Айде и аз да се включа по темата:
Вчера гледах много готино предаване по бтв :)
 

Горе