Банки със собствен картов център за обслужване на дебитни и кредитни карти.

Federal

Active Member
Здравейте, искам да се насоча към банка, която предоставя за клиентите си собствен картов център. За моята цел не са подходящи банките, които работят с Борика.
При постъпления на пари по сметката на картата, банката да обработва веднага операцията, за да могат да се изтеглят парите от банкомат веднага.
В момента работя с ПИБ, която е с такава опция, но ми трябва и втора банка. Кои дават такава възможност?
 
От: Банки със собствен картов център за обслужване на дебитни и кредитни карти.

Райфайзен са така. И онлайн банкирането им е доста читаво.
 
От: Банки със собствен картов център за обслужване на дебитни и кредитни карти.

До колкото знам само ДСК и ОББ са извън Борика. Аз съм към ДСК и съм много доволен от електронното им банкиране. А и превода от други бг банки и чужди такива става доста бързо.
 
От: Банки със собствен картов център за обслужване на дебитни и кредитни карти.

Райфайзен са така. И онлайн банкирането им е доста читаво.
Май не, казаха ми, че за да си видя парите там, трябвало файла на борика да мине през системата им, за да поднови информацията. Което ме навява на мисълта, че са си с Борика. За онлайн банкирането им спор няма - добро е. Виждал съм го, разглеждал съм го, но не съм го прабвал. Това реално ми дава малко уснование да си мисля, че е читаво наистина.

За ДСК съм сигурен, но за ОББ, не мога да кажа със сигурност. Станалите май са си с Бориката. Ще ми е кеф някой опитен в тази насока да се включи, защото темата си е силна и е редно да се знае. :)
 
От: Банки със собствен картов център за обслужване на дебитни и кредитни карти.

Тези: ОББ, ПИБ, Пощенска, Банка ДСК са със собствен картов център. Така се оказа.
ЦКБ се води също като горните с тази разлика, че имаш информация за мигновено захранване на сметката, но ауторизацията идва от Борика. Което я води като банка на изчакване (ако мога така да се изразя).

Различните банки имат свое време за ауторизация от Борика! Така например УникредитБулбанк има 4 дневни ауторизации- 10.00, 12.00, 14.00 и 16.00 (последна).
Други банки са веднъж дневно или веднъж сутрина и следобяд след 17.00 последна.

Питам, защото се нахендрих преди с една банка, която има дълъг период на изчакване и когато се пр@б@ Борика, зависваш с парите.
ЦКБ след ауторизацията им 17.00 парите може да ги изтеглиш по различно време след това. Някой път се оказва, че веднага след този час, а друг път едва след 19.30 часа.


Интересувам се от това, да избегна такива Банки издатели и да си направя втора карта, която да ми дава сигурност и точност?
Към момента използвам ПИБ.
 
От: Банки със собствен картов център за обслужване на дебитни и кредитни карти.

Райфайзен са така. И онлайн банкирането им е доста читаво.

Райфайзен не са сами. Минават през Борика техните транзакции.
 
От: Банки със собствен картов център за обслужване на дебитни и кредитни карти.

Зависи от къде ( коя банка) ти превеждат парите.
Всяка банка си има собствена система и съответно вътрешнобанковите преводи са на момента. Но ако ти превеждат парите от банка свързана с Борика - няма значение че ти си с банка със собствен авторизационен център- пак чакаш.
Затова ако имаш редовни преводи ( дай боже) провери от коя банка ти ги пращат и тогава си вземи карта в същата банка - няма да чакаш.
 

Горе