Банкова сметка и адсенс?

lowriderzzz

Well-Known Member
Здравейте!

От месец и нещо пуснах за сефте адсенс и преди няколко дни ми наредиха първото плащане. По принцип бях сложил сметка от iCard, но днеска - греда. Видях, че не могат да ги преведат до нея. Показва ми грешка - bank account closed. (което нямам идея защо така пише, понеже не е клознат).

Най-вероятно не приемат финтек като истинска банкова сметка. Сега трябва да слагам май на реална физическа. Та... има ли значение сега на коя банка ще сложа сметка, ако очаквам плащане от Adsense? Най-вероятно ще трябва да ги чакам до следващия месец, понеже прочетох, че правят плащанията на 21-во число.
Също по темата - как става това с Western Union като начин на плащане, понеже на мен ми дава само "Add bank account" и "Add new check details"?


П.С. акаунта и идентичността ми са верифицирани.

Поздрави!
 
Та... има ли значение сега на коя банка ще сложа сметка, ако очаквам плащане от Adsense?
Има. Огромна част от банките са педали и те чарджат за входящ превод във валута и то не малко. Ако имаш epay изкарай си 3 ниво и ги превеждай там, няма такси.
 
Има. Огромна част от банките са педали и те чарджат за входящ превод във валута и то не малко. Ако имаш epay изкарай си 3 ниво и ги превеждай там, няма такси.
Хубаво звучи и имам ниво 3 в epay, ама там съм в лв, а тез от adsens-a викат, че трябвало сметката да е в евро. В ePay сега като разцъках нбързо обаче не видях да може да се добавя нова микросметка в друга валута. На теб там ли ти идват?

1679665391368.png
 
Wise също работи. Предполагам и Revolut ще стане. iCard е булшит.
Wise не съм го ползвал, revolut-a не е българска. От Wise после къде най-удобно мога да ги прехвърля, такси има ли някакви?
 
Хубаво звучи и имам ниво 3 в epay, ама там съм в лв, а тез от adsens-a викат, че трябвало сметката да е в евро. В ePay сега като разцъках нбързо обаче не видях да може да се добавя нова микросметка в друга валута. На теб там ли ти идват?
Боли те шмайзера какво пише. На мен ми идват в левовата от много години и нямам никакви ядове.
 
Боли те шмайзера какво пише. На мен ми идват в левовата от много години и нямам никакви ядове.
Аха... ем слагам я тогава. Иначе на теб в adsense акаунта и на теб ли са в евра. еПей ли ти ги превалутира?
 
Ем готово сложих я - сега им ли някакъв начин да разбера дали и тука ще дойдат, без да трябва да чакам още месец за следващото нареждане. Така като гледам из адсенсе акаунта няма никъде бутон Reissue или нещо подобно.
 
Ем готово сложих я - сега им ли някакъв начин да разбера дали и тука ще дойдат, без да трябва да чакам още месец за следващото нареждане. Така като гледам из адсенсе акаунта няма никъде бутон Reissue или нещо подобно.
Най-вероятно ще чакаш. От банките ЦКБ е без такси май и идват бързо парите. Тъпото е, че не можеш да теглиш повече от 400 лв на банкомат 😀
 
не виждам какъв е проблема да ползваш сметка в лв на epay , според правилата на банките и финтех системите какъвто се явява epay.bg автоматично се превалатурира в местна валута. За Wise ... изключително лесно за изкарване и моментални преводи навсякъде. Имаш дебитна карта , имаш кешбек....
 
Последно редактирано:
Иначе на теб в adsense акаунта и на теб ли са в евра. еПей ли ти ги превалутира?
Да.

От банките ЦКБ е без такси май и идват бързо парите.
Микросметките на epay на практика са сметки в ЦКБ. Или поне бяха едно време, сега не знам след като си имат BIC.
 
Здравейте!

От месец и нещо пуснах за сефте адсенс и преди няколко дни ми наредиха първото плащане. По принцип бях сложил сметка от iCard, но днеска - греда. Видях, че не могат да ги преведат до нея. Показва ми грешка - bank account closed. (което нямам идея защо така пише, понеже не е клознат).

Най-вероятно не приемат финтек като истинска банкова сметка. Сега трябва да слагам май на реална физическа. Та... има ли значение сега на коя банка ще сложа сметка, ако очаквам плащане от Adsense? Най-вероятно ще трябва да ги чакам до следващия месец, понеже прочетох, че правят плащанията на 21-во число.
Също по темата - как става това с Western Union като начин на плащане, понеже на мен ми дава само "Add bank account" и "Add new check details"?


П.С. акаунта и идентичността ми са верифицирани.

Поздрави!
аз ползвам икард нямам никакъв проблем
 
Малко ъпдейт по темата. Стана номера с еPay, както беше казал @Torbalan Trolski . Първия превод дойде миналата седмица, но си си направих и профил и в Wise и заявих карта. Втория ще пробвам да го пусна там като дойде картата. Знам, че малко врява вдигнах, ама дето се вика - първият път е винаги терсене.
 
Последно редактирано:
Искам да попитам за Wise и Revolut.
При мен адсенсе е личен (не бизнес). Когато попълвам метод на плащане очаква банкова сметка от България.

В Wise и Revolut ми дава белгийска и литовска.

1. Как си получавате парите през тях?
2. Гошко ще изкара ли фактура на края на месеца или някакъв документ за пред счетито?
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Искам да попитам за Wise и Revolut.
При мен адсенсе е личен (не бизнес). Когато попълвам метод на плащане очаква банкова сметка от България.

В Wise и Revolut ми дава белгийска и литовска.

1. Как си получавате парите през тях?
2. Гошко ще изкара ли фактура на края на месеца или някакъв документ за пред счетито?
всеки човек е гражданин на света ....няма такава дефиниция " адсенс очаква Българска сметка". Може да дадеш и Японска сметка.... Всички финтех системи ти изкарват фактури
 
В wise имам еврова Euro account details:
IBAN - 16 дължина - адсенсе очаква 22; има допълнителни 7 цифри за account номер - и тях не приема.
BIC - invalid input - пише че искат swift BIC

За револют пак ми дава невалидни данни за: REVOLT21 и за IBAN, който виждам на детайли.

Предполагам че изпускам нещо очевидо и затова питам.
 
В wise имам еврова Euro account details:
IBAN - 16 дължина - адсенсе очаква 22; има допълнителни 7 цифри за account номер - и тях не приема.
BIC - invalid input - пише че искат swift BIC

За револют пак ми дава невалидни данни за: REVOLT21 и за IBAN, който виждам на детайли.

Предполагам че изпускам нещо очевидо и затова питам.
обяснявам ти , че няма значение номера на сметката ...... имам 8 фирми включително Английски, офшорна в Delaware , една в Сингапур и няколко в България. Всяка от тях има по няколко банкови сметки както в Български банки , английски банки и финтех оператори като Wise , Anna money , Juni , CashPlus и още куп такива. В адсенс няма значение каква сметка даваш важното е да е валидна !
 
Аз използвам Общинска банка и няма никакъв проблем.
 

Горе