Банков превод от affiliate към фирма

jair

Well-Known Member
Здравейте и добре заварили :)

Понеже смятам да пробвам да монетизирам скромното си сайтче чрез афилиейти и ми се ще всичко да е изпипано откъм закони и данъци имам следния въпрос. Първоначално прихода ми почти сигурно ще е под 120-те лева или колкото са там осигуровките за самоосигуряващ се, т.е. не ми е рентабилно. За мой късмет баща ми има фирма, която смятам да използвам за преводите - той ще си осчетоводява приходите, ще си плаща 10-те процента и осигуровките и така.

Имам няколко технически въпроса.

1. При регистрация в афилиейтите трябва да се регистрирам като бизнес контакт с данните на фирмата на баща ми, така ли е, или може да е личен контакт на мое име, пък само преводите да са на неговата банкова сметка? Смятам основно да работя с Commission Junction.

2. Има ли някакви подводни камъни, за които трябва да се внимава в тоя случай, например това че домейна не е на негово име, трябва ли да го прехвърля, това че аз се занимавам със администрирането на сайта, а на практика не съм му служител, ей такива неща пречки ли са?

3. Ако допуснем, че месечните му доходи са над максималния праг, това означава ли, че на моите приходи ще плаща 10% плосък данък и нищо повече?

Четох доста, но цялата работа ми е доста мътна. Ще ми се да го направя максимално чисто и законно, като в същото време не хвърлям на държавата излишни пари на вятъра.
 
комишън джуксшън плащат с чек регистрацията трябва да е на името на фирмата защото няма да може да се осребри чека иначе,

За фирмени чекове има колеги във форума който ще ти отговорят как точно трябва да напишеш фирмата че да може да се осребри, Commission Junction искат да им попълниш w8-ben формичка преди да ти пратят пари там трянбва да се отбележи че на фирма...

домейна може да е на каквато си искаш име или скрит зад праивъси... ти всъшност нищо не работиш във фирмата на баща си ами от училище / университета са ти задали проект да направиш сайт, а бащати е взел че регистрирал в CJ фирмата и е сложил банери на сайта ти и си го монетизира без ти да знаеш... ти само си правил сайт като проект... ако ме разбираш :)

като е с фирма няма нужда да е на маскимален праг осигурява се на колкото реши и толкова като минимума е на 420 лв. всичко отгоре само данък печалба и си готов

Ако плащането е по банка и работиш с някоя програма просто превеждат пари на фирмата с причина за праведа Advetising

Подводен Камък - да се сръдиш на Симеон Дянков за това, ако работиш с афилиейт програма от Евросъюза трябва фирмата да е по ДДС затова избягвай такива програми, рабоит с такива от Азия, Австралия, САЩ, Канада....
защо казвам подводен камък щото ако имаш Англииска фирма никой не те задължава с подобни глупости преди да стигнеш 75000 паунда оборот

пп Аз не съм счетоводител нито адвокат и това не е правен или финасов съвет... Консултирай се с професионалист преди да започнеш
 
От: Банков превод от affiliate към фирма

Мерси :)

До колкото знам Commission Junction си имат и US и UK потразделение. Предполагам аз един вид автоматично ще бъда включен към UK...Иначе фирмата на баща ми е регистрирана по ДДС, но не съм сигурен какво точно означава това, да не трябва да плащам ДДС на приходите или да ми отчисляват ДДС от тях? Доста куцо ще е да заминат още 20% :)
 
За европа ако цъкаш европейските оферти малко е сложно за тях не не означава че ще плаща ддс означава че ще трябва да ги включи в декларацията която подава с нулева ставка счетоводителката ще му обясни ... ддс е платено от европейската фирма с която евентуално ще работи и не се дължи такова в България обаче заради Симеон Дянков трябва да си регистриран по ДДС и да подаваш така наречената нулева декларация всеки месец за да не те глобят... а дъжавата не прибира повече от теб заради тази регистрация освен ако не те издебне да те глоби...


то затова го борим за подводен камък
 

Горе