Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

D.Ivanov

Well-Known Member
Акаунтът ми в Адсенс, който си беше на моето име беше баннат преди повече от 2 години.
До момента използвам този на брат ми, но се налага той да заминава за чужбина за няколко месеца, та няма кой да ми тегли парите.

Въпросът ми е: Дали ми пазят данните от Адсенс отпреди 2 години и дали ще ме одрежат, ако пак кандидатствам със моят адрес и моите имена?
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

А какво ти пречи да продължаваш да теглиш от негово име - при положение, че ти даде едно пълномощно в самата банка, където си го правил?
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

А какво ти пречи да продължаваш да теглиш от негово име - при положение, че ти даде едно пълномощно в самата банка, където си го правил?

Тегля с Western Union.
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Просто му кажи да си открие сметка в някоя банка с дебитна карта, настройте адсенса да праща парите по тая сметка и си ги теглиш после с дебитната карта.
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Където и да ходи брат ти в чужбина сигурно ще може да изтегли парите от WU. След това намери най-евтиния начин да ти ги прати(банка, WU, MoneyGram и т.н). Малко ще се набуташ, но пак ще разполагаш с парите до ден след като ти пратят кода. Иначе, не виждам нищо лошо да пробваш да си извадиш нов акаунт.
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Където и да ходи брат ти в чужбина сигурно ще може да изтегли парите от WU. След това намери най-евтиния начин да ти ги прати(банка, WU, MoneyGram и т.н). Малко ще се набуташ, но пак ще разполагаш с парите до ден след като ти пратят кода. Иначе, не виждам нищо лошо да пробваш да си извадиш нов акаунт.

Доколкото знам не може от WU да изтегли парите, ако е в друга държава. Принципно това ми е идеята - да си регна пак мой акаунт, но незнам дали ще ми одобрят молбата, тъй като вече преди 2 години ми баннаха моят акаунт, който беше на моите имена.
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Пробвай да си откриеш нов акаунт...само недей да даваш като сайт за одобрение сайта за който си получил бан. Имам познат който му баннаха акаунта но след година си откри нов акаунт и до сега си работи без проблем с Адсенса...
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Пробвай да си откриеш нов акаунт...само недей да даваш като сайт за одобрение сайта за който си получил бан. Имам познат който му баннаха акаунта но след година си откри нов акаунт и до сега си работи без проблем с Адсенса...

Този отговор търсех, благодаря :).
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Всичко е до „account linking“.

Изоставяш акаунта (тоя от преди 2г.) и не използваш повече:

• Тази е-поща;
• Тази парола;
• Тези имена;
• Този адрес;
• Този телефон;
• Тази карта;
• Този домейн;
• Този Windows User Account;
• Тези Browser Cookies;
• Тези Flash Cookies;
• Този IP адрес;
• Този MAC адрес.
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Всичко е до „account linking“.

Пазят се всички тези данни, смисъл ще ме засекат, ако си използвам имената, с които ми беше баннатият акаунт?
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Всичко е до „account linking“.

сериозно и ip address и macc ли се пази от който си се регистрирал ?
а ако съм бил баннат и съм подал отново ама с друго име то тогава не би трябвало да ме одобряват така мисля аз
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Преди като си играех с хипер блек хат адсенс методите ми баннаха акаунта, след около година си направих нов, вече 4та година нямам проблем с акаунта със същите данни, като баннатия.
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Всякакви фантазии, че fB pics се били „трили“, както и информация за (вече) Cloud-акаунтите на Google, M$, Apple, eB/PP и другите компании – си остават за новинарските сайтове.

Проактивните винаги си знаят, че информация се пази вечно, независимо преди колко години си имал някъде си акаунт. Това не са форумни Dedicated/Share Servers.

За да си „чист“ и чистак нова персона, искаща да използва отново „X“ нова услуга, от която преди време си бил задавен с банан от нея поради една или друга причина, то логично е по възможност да са изчистени максимално всички фактори, които да те СВЪРЗВАТ/LINK-ват със стари (вече „blacklisted“) имена, адреси, пароли, е-пощи, телефони, домейни, Winacc, cookies, flash cookies (някои забравят за тях), IP + MAC. За смяната на някои от тези неща се изискват принципно прости действия, за други вече е по-трудно. По-важното е да не се „сгафи“ в бъдещето. Ползване на X поща и после по „случайност“ влизане в стара такава (с новите MAC/IP/Useracc/etc.), вързана към AdSense (или друг вид акаунти на „глобалните“ доставчици) ИЛИ 3-та/4-та поща, link-ната пак към AdSense пощата = сериозно увеличаване на % за „хващане“ на новия акаунт и link-ването му към вече задавения с банан.

Наскоро проучих възможността за смяна на TeamViewer ID неограничен брой път и винаги да се сменя ID-то (всеки знае за онова „гадно“ съобщение, което излиза, ако се „преизползва“ TV с множество IDs + за повече време/hrs постоянно свързан към някого). Там веднъж blacklist-не ли се ID, нямаш оттърване, трябва смяна. Но поне там това не е свързано с IP, а са няколко факторите.

Големите компании не са балъци и разбира се, че отдавна са си направили нужните алгоритми за свързване на множество акаунти един-другиго, ареали. За да може да се изгради цялостна представа за този потребител, показване на точните реклами към/на/за него, съответно и резултати от търсения. При SEO инструментите пък нали и преди месеци имаше тема тук във форума за Trial регистрация за Tool, чрез който да се вижда кликаемостта на сайта. Т.е. къде users се задържат най-много, къде гледат най-много и т.н. Един вид имаш невидим „Бай Брадър“ в очите си и в cursor-ът на мишката. След като те могат да „засичат“ това, след като от купища години има keyloggers (записващи всеки един клавиш, действие, правещи screenshots + remotely пращащи), то май не останаха невъзможни неща.

Аз принципно не бих се правил на шамат и рискувал. Строго индивидуално си е за всекиго.

Изкуството да бъдеш Stealth и Under the Radar.
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?


Абе Шерко... не говори глупости... вебсайтовете НЯМА как да видят Mac адреса! Той може да се вземе само от приложение работещо на локалната машина.

Иначе за останалото си прав... "почти". Това за онзи trial на онзи софт - CrazyEgg... е голяма работа - инсталираш си един JS файл и ти лови позицията на мишката, кликанията и скролванията. Но не е голяма философия да се направи, правели сме го и преди. Философията е услугата която стои отзад, т.нар. сървис. ;)
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Здравейте,

Темата е стара но да изкажа някои наблюдения от опит с 2 баннати акаунта.
Може да си направите отново акаунти но с друго IP и MAC и друг адрес за верификация.
След това може да си влизате в старите имейли, но не пряко ами с "Добавяне на профил"

За съмненията че имената ще се припознаят - Гошо не може да знае колко Иван Иванов - ци има в България.
По не потвърдена информация, но напълно вероятна - Гошо следи MAC адресите през браузъра (ако исползвате хром разбира се)
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

По потвърдена информация, никой сайт не може да ти види MAC адресът. Но го могат програми, стартирани като .exe apps, напр. Steam, Origin, Battle.net и др., не, че и Chrome/FF/IE и те не са с .exe, но е проверено това.

Остава неясно как верифицираш на random адрес, освен на фамилия или роднини, те са ясни. Въпросът е random-а.
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Мен повече ме учудват с верифицирането с телефон.
Примерно аз имам акаунт и верифицирам с телефонния си номер. Да ама правя гафове и ме блокират. Дефакто блокират и телефонния номер.
Аз решавам да не го ползвам вече и го сменям с друг.
Колегата Гошо го взима баннатия номер и иска да верифицира акаунта си - ъ-Ъ тц не става.

Лошото е че ако кажем че моя договор за мобилен номер е 1 година - никой не иска след година пак да го верифицираш и не се трият от базата данни. Факт = номера се забравя за онлайн ползване.
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Ако си с публичен IP адрес може да ти видят MAC адреса на рутера.

При някои доставчици на Интернет цели квартали/градове/села са на един публичен IP адрес - абсурд е да ти видят MAC адреса без шпионски софтуер.

Доколкото знам браузърите нямат интегриран такъв шпионски софтуер, който да ти дава MAC адреса (и да може да се достъпва чрез JavaScript). Ама може и да греша.

Преди като си играех с хипер блек хат адсенс методите ми баннаха акаунта, след около година си направих нов, вече 4та година нямам проблем с акаунта със същите данни, като баннатия.

Може би нарочно се смиляват над някои уеб майстори за да изглежда, че нямат усъвършенствана система за засичане на опити за повторна регистрация след изяждане на банан, след нерегламентирано ползване на тъмната страна на силата.

JFESbpP.gif


Аз на времето, като бях млад и зелен, също ползвах тъмната страна на силата (умерено нагло) и няколко пъти получавах предупреждения. Накрая ми писна и зарязах AdSense - закрих си акаунта. Последната капка, която преля чашата беше онази изродщина с евровизацията и възникването на задължение за регистрация по ЗДДС.

Така няколко години карах без AdSense.

Сега си регистрирах нов, чрез Gmail/YouTube/G+ акаунт [след като съм вече регистриран по ДДС - по друга причина], който отварям през американско прокси (мързеше ме да правя нов акаунт с български IP адрес и да го пълня с видеота, ползвах си акаунта, с който бях качвал видеота; надявам се да няма много фенове на тъмната страна на същия IP адрес). Регнах го само за YouTube. Изненадващо бързо го одобриха. Не го ползвам, имам няколко евроцента само - така и не се осъществи плана ми за забогатяване, котката ми се оказа, че отказва да се научи да пее и да танцува на задни лапи. Отворих го за проба да видя дали ще ме одобрят (след като при предния акаунт, макар и че не ме баннаха, ме предупреждаваха да не ползвам тъмната страна на силата).

Акаунтът ми не е активиран за уеб, само за тубата, защото нямам прилични сайтове да покажа.

YouTube официално започна партньорската си програма в България
 
Последно редактирано:
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

JS не expose-ва MAC адресът, проверено (независимо дали е вкл. той или не).

Иначе за „многото фенове на 1 IP“ – използваният метод е рисков за сериозни цели. Аз принципно не обичам да хвърлям боб „дали отсреща има някой, ползващ същото IP, ако ще дори само за търсене през G или коя да е др. платформа или няма“, нито да „гадая“. Друго си е сигурността с фиксирано такова.

По-подробно – тук. Няма особено голяма разлика между сравнените монополисти общо взето, използват подобни или аналогични методи за засичания и link-вания, но пък има специфични разлики (напр. 3 вида cookies при едните, при другите само 2, но пък искат задължителна mail letter верификация, на пръв поглед това се досещам).

---

Относно верификациите по тел. – това не е нещо ново, но не и труднен за смяна. А за „унаследяването“ е ясно, че бат Иван, Гошо, Пенка и др. няма да могат да се възползват, ако случайно „унаследят“ такъв тел.
 
От: Баннат акаунт в Адсенс отпреди 2 години. Какво да го правя?

Имах предвид някоя свръхсекретна JS функция, тоест backdoor. Примерно:

Код:
var MACaddress = document.backdoor.alacyg6O1VGOKCgWwxrr.mac.address;

Няма как да знаеш точно какво да напишеш след „document.“ за да тестваш.

Сорсът уж е отворен, ама не се знае спонсорът дето финансира фондацията какво си е поръчал да му сложат в компилираните файлове.

Признавам си: ползвам почти всички програми в готов компилиран вид. Пиша в конзолата "apt-get update ; apt-get dist-upgrade -y" и автоматично се инсталира каквото са решили от администраторите на Ubuntu.
 

Горе