Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

icakis

New Member
Понеже не съм ползвал много много български хостинги, знаете ли дали има български хостинг, където базата данни може да бъде достъпена от външен сървър (имам предвид сайт хостнат някъде другаде)? При Суперхостинг това е невъзможно, а искам да си взема български хостинг, понеже нещо американците взеха да ме нервират.

И като разширение на въпроса ако все пак никой не го предлага това, може ли да препоръчате някой друг американски с що годе добра скорост. Аз имам впечатления от Dreamhost и не бих ги препоръчал на никого. :)
 
От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

Е то по принцип би трябвало да може при всички, като настроиш правата за отдалечен достъп ... супер ми е странно, че Суперхостинг са забранили това ... но това почва да навява съмнения и за другите дали не са. Най - добре чукни на всеки на лайв съпорта и да питаш (дано повечето имат такъв, че с писма ...).

За американски - аз съм най-доволен от хостгатор. Но ъплоад-а ми към тях не е кой знае какво, но вероятно от моя доставчик. Ако искаш повече скорост - хостинг в UK или другаде по-близко в Европа.
 
От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

Ползвам хостбългария, ако не се лъжа по спомен в cPanel-а имаше опция отдалечен MySQL.
 
От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

И аз мисля че го има при всички хостинги освен ако не е някой ограничен акаунт
при нс1 сме го ползвали това
 
От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

При всички български хостинги го има, даже съм почти убеден, че и при Суперхостинг съм го ползвал.
От американските препоръчвам ubiquityhosting и hostgator.
 
От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

Има го като опция в CPanel-а, но е неактивно така да се каже. Ето това ми отговориха едно време (2008 г.) от Суперхостинг, когато ги питах:

Отдалечениеят достъп на нашите сървъри за споделен хостинг е забранен и за това не успявате да направите връзка от отдалечения клиент.

@AMOUN: на какъв план си бил при НС1?

@exoexo: мерси за мнението за хостгатор, аз също за него си мислех, но не знам дали ще е голяма разликата като скорост с dreamhost. Останал съм с впечатление, че в Англия и Германия са доста скъпи хостинг услугите, специално тук не съм срещал план с неограничен брой домейни.
 
От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

на всички възможни съм бил... не мога да ти кажа дали при всички го има ама ги питай на онлайн съпорта
 
От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

Преди година, ако не и повече съм пробвал при Суперхостинг и не ставаше. От съпорта също казаха, че са го забранили от съображение за сигурност. Тогава при ICN ставаше.
Иначе, май във всеки cPanel го има като опция, но не от това зависи. По-добре разпитай support-а на компаниите.
 
От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

Здравейте, при нас от СуперХостинг.БГ разрешаваме отдалечен достъп до MySQL. За да направим за вашия акаунт е необходимо да ни изпратите IP адреса, от който ще осъществявате свързването. Този IP адрес трябва да бъде статичен, тъй като свързването ще бъде разрешено само за него.
Надявам се, да съм бил полезен.


Понеже не съм ползвал много много български хостинги, знаете ли дали има български хостинг, където базата данни може да бъде достъпена от външен сървър (имам предвид сайт хостнат някъде другаде)? При Суперхостинг това е невъзможно, а искам да си взема български хостинг, понеже нещо американците взеха да ме нервират.

И като разширение на въпроса ако все пак никой не го предлага това, може ли да препоръчате някой друг американски с що годе добра скорост. Аз имам впечатления от Dreamhost и не бих ги препоръчал на никого. :)
 
От: От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

Здравейте, при нас от СуперХостинг.БГ разрешаваме отдалечен достъп до MySQL. За да направим за вашия акаунт е необходимо да ни изпратите IP адреса, от който ще осъществявате свързването. Този IP адрес трябва да бъде статичен, тъй като свързването ще бъде разрешено само за него.
Надявам се, да съм бил полезен.

Здравейте,

има някакво разминаване, защото на 30.01 ми бе отговорено от Вашия съпорт, че "...отдалеченият достъп до MySQL е разрешен единствено за извършването на административни операции, а не за използването на MySQL сървъра, като отдалечен сървър за база данни."
Освен това доколкото разбрах от отговора на същото писмо, единственият начин два хостинг акаунта да споделят обща база данни при Вас е, ако са разположени на един и същи сървър, което не ме устройва.

На останалите отговорили по темата мерси, контактнах и съпорта на няколко други бг компании, там проблем с отдалечен достъп няма.

И още нещо: не мога да разбера защо само една единствена бг компания предлага план с неограничен брой адон домейни. Не искам да споменавам името, защото ще излезе, че се заяждам, а най-малко това целя. ;)
 
От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

Има едно неписано следсвие, което е общовалидно не само за хостингите по света и в България.
Няма неограничени неща, и хората, които са го разбрали отдавна вече не търсят такива.
 
От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

Аз под неограничени разбирам да мога да кача 40-50 сайта, не повече, става дума за малки сайтчета, които няма да товарят и ще са си в рамките на плана. Тоест по-скоро се възмущавам от ниската бройка на адон домейните, доколкото помня не видях някой да предлага повече от 15 с изключение на един.
 
Re: От: От: Бг хостинг с възможен remote достъп до база данни

И още нещо: не мога да разбера защо само една единствена бг компания предлага план с неограничен брой адон домейни. Не искам да споменавам името, защото ще излезе, че се заяждам, а най-малко това целя. ;)
Ако говориш за NS1 - те нямат какво друго да предложат и без това.
Ако искаш неограничен брой домейни, вземи си някой риселър план. Тъкмо ще предложиш на клиентите си и безплатен контролен панел над всичките им файлове. Аз ползвам WHM Auto Pilot + UbiquityHosting Reseller пакет.
 

Горе