Безплатен онлайн магазин?

Bokrael

Member
Здравейте, търся си безплатен онлайн магазин, който да е елементарен за употреба. Не ми тряват милиони сложни функции нито очаквам да се издържам или забогатея от магазина. Ще имам 50-100 артикула и целя да си докарвам някой лев допълнително. Та имам няколко въпроса:

1. Задължително ли е да имаш фирма за онлайн магазин? Ако да то има ли някакви пинизи да минеш метъра? Кой и как следи магазините дали имат фирма и каква е глобата?

2. Търся онлайн магазин на принципа на безплатните сайтове на alle.bg където хостинга и домейна са абсолютно безплатни и бих си взел един домейна за 30лв годишно за да не присъства името и в домейна ми (както е при безплатните).

3. Предпочитам самата платформа да има добро SEO и да има възможност за въвеждане на ключови думи при добавяне на продукт. И действително след това да излиза при търсене в Гуугъл.

4. Също така предпочитам да е Български. Преди време съм ползвал rexcаrt (просто за проба) и беше много лесен за ползване. Само темплейта беше много простоват и не ми хресваше, но май имаше опция да си закупиш друг?

5. Ако не се лъжа rexcarta се инсталираше нещо и можеше да си го хостваш от своя комп през MySQL и ако нямам опция с безплатен хост този вариант също ме устройва.

6. Ако има лайв чат и мобилно приложение, так че да мога да отговарям на въпроси винаги и моментално от гсма ми би било страхотно.
 
От: Безплатен онлайн магазин?

Не се занимавай с глупости и си вземи един хостинг (има и по 3-4 лева месечно). С безплатните варианти винаги нещата са много орязани и все нещо няма да ти хареса. А и така всичко си е при теб и можеш да правиш каквото решиш.
 
От: Безплатен онлайн магазин?

Благодаря за мнението ти. Всичко обаче е свързано с първият ми въпрос, тъй като ако за магазин задължително трябва фирма, значи мен този вариант не ме устройва. Тъй като очаквам приходи от около 50лв месечно (след време може би 100) ако трябва да плащам данъци, осигуровки, счетовотство и тн. то нямам никаква файда и ще трябва да се придържам само към olx-а.

Как точно седи границата законово за olx търговците? Кога вече минаваш метъра и ти трябва фирма? Защото съм сигурен, че по голямата част нямат фирми и си джиткат ей така за някой друг лев, но реално пак се занимават с търговия и следователно пак им трябва фирма???
 
От: Безплатен онлайн магазин?

Здравейте, търся си безплатен онлайн магазин, който да е елементарен за употреба. Не ми тряват милиони сложни функции нито очаквам да се издържам или забогатея от магазина. Ще имам 50-100 артикула и целя да си докарвам някой лев допълнително. Та имам няколко въпроса:

1. Задължително ли е да имаш фирма за онлайн магазин? Ако да то има ли някакви пинизи да минеш метъра? Кой и как следи магазините дали имат фирма и каква е глобата?

2. Търся онлайн магазин на принципа на безплатните сайтове на alle.bg където хостинга и домейна са абсолютно безплатни и бих си взел един домейна за 30лв годишно за да не присъства името и в домейна ми (както е при безплатните).

3. Предпочитам самата платформа да има добро SEO и да има възможност за въвеждане на ключови думи при добавяне на продукт. И действително след това да излиза при търсене в Гуугъл.

4. Също така предпочитам да е Български. Преди време съм ползвал rexcаrt (просто за проба) и беше много лесен за ползване. Само темплейта беше много простоват и не ми хресваше, но май имаше опция да си закупиш друг?

5. Ако не се лъжа rexcarta се инсталираше нещо и можеше да си го хостваш от своя комп през MySQL и ако нямам опция с безплатен хост този вариант също ме устройва.

6. Ако има лайв чат и мобилно приложение, так че да мога да отговарям на въпроси винаги и моментално от гсма ми би било страхотно.

Е... Ти искаш пълна програма за без пари ...
Няма такъв филм :)
 
От: Безплатен онлайн магазин?

Купи си домейн, оттам нататък реши коя система ще използваш Opencart, Prestashop, Magento, Woocomerce инсталирай на безплатен хостинг като freehostia или hostinger и ако потръгнат нещата се ориентирай на платен хостинг.
 
От: Безплатен онлайн магазин?

За фирмата давам полу-легална (май даже си е нелегална) идея: За начало помисли дали не можеш да ползваш фирмата на близък познат, като се разберете да им плащаш някакви разходи на база издадена фактура.
Пусни си запитване в някоя счетоводна кантора за месечна поддръжка на ЕТ. Обясни им, че не очакваш много счетоводни документи като за начало. Повечето фирми могат да ти определят такса именно на документооборот. ЕТ се регистрира по-лесно и евтино от ЕООД, но прочети за рисковете, че може да се набуташ.
Определено си вземи собствен домейн. Несериозно е да очакваш да правиш продажби в онлайн магазин на поддомейн на alle.bg.
Плащанията ти може да стават с паричен превод, за да избегнеш момента с касовите бележки. (Ако не ме лъже паметта.):)
Успех!
 
От: Безплатен онлайн магазин?

Няма безплатен магазин!
Магазина , по подразбиране, е място от което ще продаваш, щом като ще продаваш, ще печелиш. Е не може да искаш да печелиш без да направиш някаква инвестиция.

Иначе по темата. Взимаш си безплатен хостинг, например от тук http://www.hostinger.co.uk/ или от другаде където си намериш, нета е широк и има всичко.
Ако не ти се плаща домейн повечето безплатни хостове предлагат и безплатни домейни /нещо от рода на tvoqmagazin.hol.es че и даже още по зле /

Търсиш чист лесен за употреба CMS за онлайн магазин, забрави за Opencart, Prestashop, Magento, Woocomerce, joomla и тнт.
Quick.cart e твоето решение, безплатната версия, няма инсталиране, няма бази данни, сваляш разархивираш качваш на сървъра, нареждаш продуктите и почваш да продаваш.
http://opensolution.org/home.html

Успех!
 
От: Безплатен онлайн магазин?

Относно за хостинга - hostbulgaria.com - 3.90лв/месец
Безплатните глупости не струват. Както ти каза СТАН - известните системи не ти вършат работа за безплатно. Ако все пак си готов да отделиш 200-500лв за професионален магазин - тук има хора, които ще ти го направим.
 
От: Безплатен онлайн магазин?

Моля да не се разбира че препоръчвам безплатните.
Просто колегата пита за безплатен вариант и трябва да има ресурс който описва безплатния.
Има безплатни решения може и с тях и ако наистина човек положи усилия може и да му се получи.
 
От: Безплатен онлайн магазин?

Загубена кауза. Няма безплатно и успешно!

Помисли дали няма да е по-добре да инвестираш -100-200-300 лв - хостинг-домейн-плъгини към безплатна платформа-дизайн. Поне малко дай предварително бе човек, направи го малко от малко.

Като не искаш грам нищо да харчиш, как ще дадеш за реклама или SEO? Как ще вкараш посетители в тоя магазин?!?!

И да съм полезен, да не чета мнения, че само те хейтя:

На теория щом извършваш дейност, трябва да имаш фирма. Това е. Няма какво да го мислиш и разискваш.

Но на практика, никой от НАП няма да те проверява с уникалните 28 лв месечен оборот. Обаче, за да вдъхваш доверие на сайта трябва някъде да има информация коя фирма стои зад тоя магазин. Съответно трябва да огряваш рекламации за връщане на стока. Защото потребител ще пусне жалба и тогава вече ще те хванат. Ако в онлайн магазин не видя коя е фирмата зад сайта, аз ДИРЕКТНО цъкам на х-а.

И успех! Не забравяй, че хора инвестират повече от 200-300 лв, с цел да започнат да изкарват по 20 лв месечно. И повече след това.
 
От: От: Безплатен онлайн магазин?

Благодаря за информацията.

ПС. Как се влиза в админ панела на QuickCar-a за да смениш template-a и да добавяш категории и продукти? :shock:
 
Последно редактирано:
От: Безплатен онлайн магазин?

това е нереално да правиш нещо и да очакваш приходи от 50лв на месец. по добре въобще не го мисли.

особено щом става на въпрос за магазин, което е едно от сложните неща като организация.


пс. ако се чудиш как да си докарваш по 50лв на месец допълнително с някакъв онлайн труд по прочети из форума, има страшно много варианти и идеи, много по лесни и достъпни от магазина...
 
От: Безплатен онлайн магазин?

Тарикатче на дребно, вероятно ще продава и фалшиви стоки, защо въобще му помагате?
 
От: Безплатен онлайн магазин?

какво да го правим да изкара някое левче и то, че зимата още не е свършила.
 
От: Безплатен онлайн магазин?

Според мен в форума трябва да има всичко.
Хората трябва да имат възможност да опитат и едното и другото. С много труд всичко е възможно.
Тъка че е хубаво да има и пример без нито една стотинка ка да се постигне нещо .
Има всякакви хора и за всички трябва да сме полезни.
 
От: Безплатен онлайн магазин?

1. Задължително е да имаш доверие към клиентите. Ако смяташ, че като имаш фирма повече клиенти ще ти се доверяват... Аз като клиент не се интересувам нито грам от това дали срещу мене има фирма. Примерно като съм си купувал нещо от продавалника не съм питал човека отсреща има ли фирма и дали ще ми даде касова бележка, просто си уговаряме среща и това е. С такава ниска цел от 50лв на месец въобще не се занимавай сега да правиш фирми, счетоводства и подобни прахосничества, ами си гледай сайта. Ако потръгне и почнеш да печелиш хиляди, тогава ще му мислиш.

2. Притурки като alle.bg в името на сайта ти са несериозни, с това директно казваш на клиентите "Аз нямам пари дори за домейн, аз съм мишка, така че бягайте от моя сайт". От друга страна ако имаш уникални неща можеш да се пробваш в olx, bazar и т.н. Там аз като влизам гледам единствено за нещото дето търся, даже предпочитам да не виждам фирмени и полирани обяви там. Възприемам тия места като източник на предмети дето са по-евтини от нови и грам не ми е за името на продавача.

3. Абе ако ключовата дума ти е "телефон" има баяяяяя да се надяваш :D Google не е мандра, даже напротив. И тук бих предложил сайтовете като olx, bazar и т.н. щото те си имат собствена търсачка и резултатите не се борят с резултати от глобалната мрежа. Или ако правиш нещо ръчна изработка, то си има сайтове и за това.

4. Само някой прохождащ чуждоезичен магазин не би имал български.

5. Както вече казаха, цените за домейн и хостинг са достатъчно ниски та дори и цигане може да си хоства сайт с парите припечелени от улицата за два дена. Даже ако хостваш от вкъщи, и то дори от лаптоп, сметката за тока за година ще надвиши многократно цената за обикновен хостинг. Смятай, примерно 50 вата на час, 24 часа на ден, 365 дни в годината прави 438 киловата на година. Ето ти калкулатора на CEZ и смятай. 2/3 дневна прави 292kW и 1/3 нощна прави 146kW, което се изчислява като ~77 лв обща стойност. Отделно трябва да мислиш за постоянен интернет и за спиранията на тока. Ти кажи дали си струва.

6. Тия притурки май не зависят от типа на магазина и дали изобщо е магазин, не че съм ги пробвал.
 

Горе