Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Здравейте, имам следния казус: Става въпрос за осигуровки на управител на фирма, които е на "договор за управление и контрол", предишната счетоводителка му е пускала всеки месец "самоотлъчка" за по 10 дни (най-вероятно за да плаща по-малко). Някой чувал ли е за подобен трик, защото на мен ми се струва доста грешно. Питах доста колеги и всеки казва че за пръв път чува подобно нещо.
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Здравейте, имам следния казус: Става въпрос за осигуровки на управител на фирма, които е на "договор за управление и контрол", предишната счетоводителка му е пускала всеки месец "самоотлъчка" за по 10 дни (най-вероятно за да плаща по-малко). Някой чувал ли е за подобен трик, защото на мен ми се струва доста грешно. Питах доста колеги и всеки казва че за пръв път чува подобно нещо.

За пръв път чувам подобно нещо, но ако няма загуби за въпросното лице, може да е някакъв данъчен трик
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Трябваше да ползвам гугъл, за да видя кво е тва...

На мен ми звучи като на нов счетоводител и да стискаш палци да не ти идват следващите години на гости, докато не изтече 5 години от последната "самоотлъчка", защото за мен това е чисто криене на данъци и осигуровки, а ти като управител те гони и НК, не само плащането им.
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

този въпрос изобщо не е за тук
питай управителя защо, питай старата счетоводителка защо.... на мен глупаво ми звучи, то отвсякъде си личи , че е вид укриване, кой данъчен ще се хване на този "трик"?!
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

То той е управителя, кой друг управител да пита... хихихи :D

Шефа "не се явявал на работа" и не му вървели пари съответно... аххах :D
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Ако шефът работи по 3 дена в месеца защо да плаща осигуровки за целия месец?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Ако шефът работи по 3 дена в месеца защо да плаща осигуровки за целия месец?

Щото е част от рекета :) Ти и печалба може да нямаш с месеци, но пак си длъжен да си плащаш осигуровките. И заплати - ако имаш служители. И техните осигуровки. Абе рекет яко :)
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Ако шефът работи по 3 дена в месеца защо да плаща осигуровки за целия месец?

Защото като управител се има предвид, че работиш всеки ден. Фирмата се управлява всеки ден.

Собственика, ако е и управител вече си плаща.
Ако е само собственик ще си плаща само като си вземе парите.
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Ама управителят е на договор, а собственика на фирмата е друг, аз така го разбрах
Та управителят няма ли право на болничен и самоотлъчка, все пак е наето лице
Интересен казус
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

като ще бачка по 3 дена в месеца да не сключва ДУК, никой не го задължава
управителя си е управител всеки ден от съществуването на фирмата и трайността на договора му
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Значит счетоводителката е за еване

е хубава работа... измисли го!
много й трябва на счетоводителката да прави такива тъпотии. Аз не съм убедена , че това счетоводител го е измислил. Питащата е питала и доста колеги, ама защо пък не се сети да пита тая счетоводителка... измислено ми се струва .
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Ма чакай сега, счетоводителките с нищо ли не отговарят пред закона, защото аз на мойта и имам пълно доверие и затова и плащам и само подписвам,,, без даму мисля
То ако ма нахендри нейде и направо незнам,,, шии скъсам газа
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

не виждам връзката с моя пост , но да ти отговоря
да отговарят- за осчетоводеното, слагат си подписа върху отчета ти.
счетоводителката никога на своя глава няма да тръгне да укрива данъци и осигуровки
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

не виждам връзката с моя пост , но да ти отговоря
да отговарят- за осчетоводеното, слагат си подписа върху отчета ти.
счетоводителката никога на своя глава няма да тръгне да укрива данъци и осигуровки
Обърках се от питането, управителят е прецакан с осигуровки, фирмата печели от укриване, а счетоводителката не е виновна
Е кой тогава, собственика на фирмата ли, ами нали и счетоводителката носи отговорност, защо да няма виновен
Според мени е счетоводителката, защото тя е наясно със законите и тя е допуснала това
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

и кво излиза , че парите са минавали през счетоводителката и тя ги е скътала... хаха, айде айде чак пък толкова елементарно. Момичето пусна мухата и офейка, ние тук си блъскаме главите. Според мен трябва да е по-ясно зададен въпроса
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Еми може момичето дето пусна мухата да е счетоводителката дето е за еване,,, не мислиш ли
Кой знай кво прай с шефът и сега се замисли за последствията,,, то за угризенията си има причина, може и шефът да е виноват и да не става,, я незнаю
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

по- скоро си мисля, че си е баш шефа, който сам си е осчетоводявал...
аз като счетоводителка няма в този форум да вляза да ви питам защо старата счетоводителка била измислила самоотлъчка ...
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Можи можи,,, на трева се погледне от различни ъгли шото въпроса е специфичен
Но съм склонен да се съглася с тебе, шото сими симпатична, аако сменям счетоводителка можи тиса обадя,,, даго имаш предвид
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

ще те чакам :beer:
това не е твоята снимка нали?
 

Горе