Безплатни .pirate домейни

От: Безплатни .pirate домейни

Нещо неможах да ги направя тия настройки за да ми се зареждат тия домейни. Уж правя всичко по описанието. Данеби да е защото съм с динамично IP
 
Re: От: Безплатни .pirate домейни

Нещо неможах да ги направя тия настройки за да ми се зареждат тия домейни. Уж правя всичко по описанието. Данеби да е защото съм с динамично IP

Предполагам си следвал настройките тук http://www.opennicproject.org/start-here/51-migrate-to-opennic ? Ако да и пак не се зарежда - пробвай са различни DNS сървъри. Ползваш ли рутер? Ако е така, трябва в него да заложиш настройките за днс-а.

Иначе идеята не е лоша, но не знам за какво са ни такива домейни, след като ще се отварят само от хора, които ползват OpenNIC, а те имат още доста път да извървят .. Това е като да имаш сървър закачен за локален ип адрес 192.168.1.10 и да се чудиш що не се отваря от другите хора ;)
 
От: Безплатни .pirate домейни

сега съм в едни общежития и не съм много наясно как точно се разпределя нета тука, но в стаите е със сплитер. На всеки етаж има по 1 стая, предполагам са рутери там. А и аз съм с лаптоп и пътувам, щом не може да си го настроя от тука кофти работа.
 
От: Безплатни .pirate домейни

Значи това е проект от OpenNIC комунитито който предлага регистрация на домейни който не се администрират от ICANN и се работи с различна DNS система, за да използвате тяхните DNS трябва да си промените настройките на DNS зоните.
За сървърните ОС става по различен начин, все още търся рентабилен вариант за Ubuntu server/Debian, когато се справя ще направя видео урок как да стане.
Не знам обаче как стой върпоса със СЕО-то за тези домейни.
Как да се мигрира към OpenNIC за различни операционни системи прочетете тук

Официални домейни за регистрация от OpenNIC са: .geek, .free, .bbs, .parody, .oss, .indy, .fur, .ing, .micro, .dyn и .gopher
Целта и идеята на OpenNIC е да предоставят бърза и качествена технология за DNS услуги и достъп до домейни които не се администрират от ICANN.
Източник тук

Допълнение:
За да можете да отваряте домейни от OpenNIC трябва да си обновите DNS настройките на Операционната Ви система на компютъра от линка по-горе за миграция...
 
Последно редактирано:

Горе