Безусловен базов доход

От: Безусловен базов доход

Ми те не видЕх. Ходил съм, в Цюрих преди много години - 98ма.
 
От: Безусловен базов доход

Хмм странно не съм прочел не-то, да явно там нямаме проблеми с дясното твърдение, но мисля че сериозно се бъркаш за "орките" по линия Сусисиландия
 
От: Безусловен базов доход

Е защо да бъркам? Ако помня правилно, около 25% от населението на Швейцария е от пришълци.
 
От: Безусловен базов доход

Според мен за БГ действителността Базовия Доход е по-добро решение отколкото да се плащат детски и други помощи на мангалите и да ги стимулират да раждат деца.
По-добре да им се дадат едни конкретни пари, които да не са обвързани с раждане. Пък ако искат да гледат 1 дете с тия пари или 10, тяхна си работа.
Друго: по този начин ще се съкрати 80% от администрацията, която и без това е назначена ей така за да им се осигури работа. По-добре да им се дава базов доход и да не се пречкат.
И т.н т.н
 
От: Безусловен базов доход

То и сега може да уволним 90+% от администрацията ни и да освободим няколко милиарда ...
 
От: Безусловен базов доход

Ааа, не. Допускаш две грешки - у нас е важно да има раждания, щото сме тръгнали към нищото. Т.е., те трябва да се стимулират, и то не като социална дейност, по социалистически просто с едни пари, а като инвестиция (при все цинизма), с мерки, чийто резултат е пряко изпълним и предвидим.

А идеята за ББД у нас е нещо, което ако се въведе ще ни затрие за месеци.
 
От: Безусловен базов доход

Радвам се, че споделяш опит, но не видях връзката.
 

Горе