Белгийската компания "team.blue" придоби "Супер Хостинг.БГ".

Green Bars

Well-Known Member
Белгийската компания "team.blue" придоби българския лидер в хостинга "Супер Хостинг.БГ".

"team.blue разширява своя европейски отпечатък в региона на ЦИЕ с придобиването на SuperHosting, пазарен лидер в България. Тя е специализирана в професионален уеб хостинг, домейни и VPS услуги", се казва в официално съобщение на купувача от 6 юли (понеделник).

Повече тук: https://www.banker.bg/upravlenie-i-...na-evropa-pridobi-bulgarskata-super-hostingbg
 
Купили са склад за файлове (бил един от най големите в България дочух). Някой друг мис сис вис админ ще се пули пред светещата кутия с диоптерите да подрежда склада с клиентстки файлове и да отговаря на гневни електронни билети. Луд свят и луди хора:)
 
Честито на печелившите. Искрено поздравявам собствениците, които знам - Методи и Любо. Дано е на хубаво. Вече най-голямата хостинг компания е собственост на чужденци. Супер, напред и на горе за тях. То се предполагаше, че скоро ще се придобие от някой с апетит. Все пак говорим за доста апетитен бизнес. Чудно ми е за колко. :)
 
Привет, цена за компания като суперхостинг е 1/2 миллиарда, според мен е продадена за 1 миллиард, което е нормално. Най-вероятно има до 100 служителя фирмата, нормално е да се купи суперхостинг.

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, цена за компания като суперхостинг е 1/2 миллиарда, според мен е продадена за 1 миллиард, което е нормално. Най-вероятно има до 100 служителя фирмата, нормално е да се купи суперхостинг.

Поздрави,
Станимир И

Как компания, която за 2019 декларира 12.5 млн. лв. приходи, от които 1.8 млн. лв. са чиста печалба ще струва 1/2 милЛиарда? Ти изобщо познаваш ли парите?
 
Привет, цена за компания като суперхостинг е 1/2 миллиарда, според мен е продадена за 1 миллиард, което е нормално. Най-вероятно има до 100 служителя фирмата, нормално е да се купи суперхостинг.

Поздрави,
Станимир И
@ReminD @Noke @Sky
 
Как компания, която за 2019 декларира 12.5 млн. лв. приходи, от които 1.8 млн. лв. са чиста печалба ще струва 1/2 милЛиарда? Ти изобщо познаваш ли парите?

Привет, това беше ирония, но се радвам че се забавляват работниците тук, поне правя някой щастлив. :) Има много хляб да ме стигнете.....

Поздрави,
Станимир И
 
Не знам с какво съм заслужил тази чест да бъда ТАГ- нат. Не мога да коментирам нито сделката, нито неадекватния коментар на недостижимя. @Станимир И , ти като цяло си една природна ирония, чиято деволюция на централната нервна система хвърля петно върху IT сектора и оставя грешни впечатления в заблудените клиенти.
 
Тагнат си, защото от всички си най запознат с бг хостинг пазара. И в тези среди се предполага да си дочул нещо, което не е изтекло пред масовата публика. Според мен са разкешили по няколко милки всеки един от тях, като са останали на управленчески позиции. Което е супер и ги поздравявам искрено. ;)
 
Тагнат си, защото от всички си най запознат с бг хостинг пазара. И в тези среди се предполага да си дочул нещо, което не е изтекло пред масовата публика. Според мен са разкешили по няколко милки всеки един от тях, като са останали на управленчески позиции. Което е супер и ги поздравявам искрено. ;)
Грешно мислене, отдавна съм се абстрахирал от бизнес комбинациите в този сектор. Разбрах за сделката от новинарските портали, които хостваме.
 
Последно редактирано:
Грешно мислене, отдавна съм се абстрахирал от бизнес комбинациите в този сектор. Разбрах за сделката от новинарските портали, които хостваме.
Моя грешка тогава.

И все пак нека някой техен ползвател сподели как са след продажбата. Има ли някаква промяна?
 
Моя грешка тогава.

И все пак нека някой техен ползвател сподели как са след продажбата. Има ли някаква промяна?
Станимир И, може да ти каже, той им е фен
 
Няма никаква промяна и не са изпращали никакви уведомления за предстоящи промени.
 
Няма никаква промяна и не са изпращали никакви уведомления за предстоящи промени.
Явно е от тихите купавания. Но е добра новина това, че няма промяна. А положителните ще дойдат сигурно скоро. Сигурно са оставили същия мениджмънт, което пак би било правилна стратегия. ;)
 

Горе