Бива ли чак така?!?!

eLast

Active Member
Не знам аз ли съм прекалено идеалистичен или това наистина вече минава границите.

Птички, мички, пички, задавени с дъФки. Побой над деца за 10 стотинки. Малтретирани животни... Сега и рака... И всичко ще се оправи само ако цъкнеш "сподели" във фейсбука.

Бива ли юзърите да са толкова ПРОСТИ?!?! Бива ли мастърите да са толкова меркантилни...

До кога така?

283780_478341345513977_1950076640_n.jpg
 
От: Бива ли чак така?!?!

В днешната младеж - подрастващите има нещо сбъркано генерално според мен .... и по мое време имаше по-неприемливи работи, но не и в такива граници и количества. Не мога да си обясня и на какво се дължи това - пълна незаинтересованост на родителите ли, ежедневието ли е?!
 
От: Бива ли чак така?!?!

В днешната младеж - подрастващите има нещо сбъркано генерално според мен .... и по мое време имаше по-неприемливи работи, но не и в такива граници и количества. Не мога да си обясня и на какво се дължи това - пълна незаинтересованост на родителите ли, ежедневието ли е?!

Странното е, че твоето поколение е изглеждало също толкова смахнато и невъзможно в очите на родителите ти... както поколението на родителите ти е било неприемливо за това на бабите и дядовците ти. Та по тая логика най-добре са били кроманьонците май. Ама пусти му неандерталци, объркаха работата.
 
От: Бива ли чак така?!?!

Всичко си има социо-икономическо обяснение, само да вникне малко повече човек в спецификата на пазарната икономика и прехода към нея :) Никой, никъде (за съжаление - нито в училище, нито в университета) не ни тласка към съзнателен живот, и от там се получават тези пълни идиотщини като картинката от първото мнение...
 
От: Бива ли чак така?!?!

Тео отговори по най-правилния начин - просто различните поколения възприемат света по свой си начин. Вероятно всеки е чувал стотици пъти фрази, започващи с ''днешната младеж е това, това и това и този свят не върви на добре...'':)
 
От: Бива ли чак така?!?!

Не съм моралист, не съм вярващ и нямам скрупули, особено когато става въпрос за пари. Обаче от такива работи нямам смелост да черпя дивиденти. Все си мисля, че ще предизвикам съдбата по тоя начин.... Колкото и да е странно, мисля че господ, провидението, съдбата, алах или някой друг ще накаже тоя който е спечелил от чуждото нещастие.... двойно.
 
От: Бива ли чак така?!?!

"Майтапа" продължава. родната милиция ни пази
Спрях да гледам телевизия, за да не достигат до мен подобни глупости, май ще трябва да спра и нета. Накрая най-умното нещо ще излезе да си хванеш мотичката и на село, че даже и без радио точка.
 
От: Бива ли чак така?!?!

Абе факт е, че от 90-та година насам родните тийнейджъри яко затъпяват. Просто деградацията е пълна. И едно време е имало идиоти, ама сега май са повече от всякога.
 
От: Бива ли чак така?!?!

Не знам аз ли съм прекалено идеалистичен или това наистина вече минава границите.

Птички, мички, пички, задавени с дъФки. Побой над деца за 10 стотинки. Малтретирани животни... Сега и рака... И всичко ще се оправи само ако цъкнеш "сподели" във фейсбука.

Бива ли юзърите да са толкова ПРОСТИ?!?! Бива ли мастърите да са толкова меркантилни...

До кога така?
Виж файлът 4279

Тука може да не става въпрос за печалба.
Защо мислите, че всички фейсбук страници со направени да се печели нещо от тях?
Показал си снимка, покажи страницата за да видим дали е меркантилно или не.
 
От: Бива ли чак така?!?!

Ами те така се правят страници с по 100 000 души за нула време... Аз на това точно не съм попадал, но на няколко пъти виждам снимката на някакво дето, което беше с изгаряния и умоляваха да харесаме поста, защото така сме били дарявали не знам си колко лв...
 
От: Бива ли чак така?!?!

@dintronix на снимката се вижда тага на групата. Според теб какъв е смисъла от споделянето? Нима не е трупане на фенове и след това изгоди?
 
От: Бива ли чак така?!?!

грозен подход но върши работа

доста кофти изказване... надявам се като ти потрябват 100 лв, да не убиеш бабичка пред блока за 2лв, щото 50 бабички по 2 лева... грозно ама се събират...
 
От: Бива ли чак така?!?!

доста кофти изказване... надявам се като ти потрябват 100 лв, да не убиеш бабичка пред блока за 2лв, щото 50 бабички по 2 лева... грозно ама се събират...

надявам осъзнаваш, че сравнението ти е меко казано смешно?
Едно е човек да може да се възползва от масовата ретардщина царяща в социалните мрежи (които, нека бъдем честни, са си създадени точно с цел привличане на не особено интелигентна публика) съсвсем друго е реално да причиниш щета на някого.
 
От: Бива ли чак така?!?!

bkgz, ами то с това мислене след време човек въобще забравя, че е решил само да се възползва, а не да наранява някой. И без да се усети вземе, че нарани наистина някой. Морал и емпатия му викат някои, ама мисля няма да ме разбереш.
 
От: Бива ли чак така?!?!

Все пак за това си има "докладвай" във фейсбук. Аз не мога да разбера как може да има хора които да вярват ,че чрез "харесай" или "сподели" на подобна снимка могат да помогнат. Като са толкова загрижени да цъкнат на save-darina и други подобни сайтове и да преведат някой лев.
 
От: Бива ли чак така?!?!

wikipedia каза:
Cancers are primarily an environmental disease with 90-95% of cases attributed to environmental factors and 5-10% due to genetics. Environmental, as used by cancer researchers, means any cause that is not inherited genetically, not merely pollution. Common environmental factors that contribute to cancer death include tobacco (25-30%), diet and obesity (30-35%), infections (15-20%), radiation (both ionizing and non-ionizing, up to 10%), stress, lack of physical activity, and environmental pollutants.

all of my nope
 
От: Бива ли чак така?!?!

Все пак за това си има "докладвай" във фейсбук. Аз не мога да разбера как може да има хора които да вярват ,че чрез "харесай" или "сподели" на подобна снимка могат да помогнат. Като са толкова загрижени да цъкнат на save-darina и други подобни сайтове и да преведат някой лев.

Да, и аз винаги съм се чудила. Но веднъж погледнах харесванията. И видях, че повечето са лапетии по на 14-15 години. Толкова им разбира главата.
 
От: Бива ли чак така?!?!

В днешната младеж - подрастващите има нещо сбъркано генерално според мен

Защо реши, че младежта само прави така - познавам и доста админи "старежи" които прибягват до такава брутална спам технология..
 

Горе