Бивш служител купи Google.com за едва 12 долара

Welder

Active Member
Бившият служител на Google Санмей Вед е късметлията, притежавал домейна Google.com, макар и само за минута. В късните часове на една вечер Вед скролвал и преглеждал Google Domains, услугата на компанията за купуване на домейни, когато забелязал, че Google.com е свободен. Мъжът видял, че в Google Domains вместо сивото тъжно лице, което символизира, че даден домейн е зает, срещу Google.com стояло зеленото щастливо лице, което показвало, че сайтът е свободен. Цената за закупуването на най-посещавания сайт в света била едва 12 долара.

"Аз съм бивш служител на Google, затова следя какво се случва там. Написах Google.com в търсaчката и ми излезе резултат, че домейнът е свободен," споделя Вед. "Помислих си, че това е някаква грешка, но всъщност можех да купя домейна."

Вед добавя Google.com в онлайн количката си за пазаруване и изненадващо за него трансакцията се осъществява. Бившият служител започнал да получава имейли с вътрешна информация, които в последствие изпращал на екипа по сигурността в Google.

"Плашещото в цялата история бе, че получих достъп до контрола върху сайта за минута," пише Вед в профила си в Linkedin.

Той прави скрийншотове на всичко и описва подробно интересното преживяване. От Google Domains отменят продажбата само минута по-късно като го уведомяват, че някой вече е взел сайта преди него и връщат на Вед платените 12 долара. Така, въпреки че само за минута, Санмей Вед се превърна в собственика на една от най-големите компании в света:
"Поне мога да кажа, че аз съм човекът, който притежаваше Google.com за минута."

http://offnews.bg/news/Технологии_1...и-Google-за-едва-12-долара-снимки_566230.html
 
От: Бивш служител купи Google.com за едва 12 долара

Ако го беше купил от Татенцата за 0.99$ тогава щях да го призная хахаха
 
От: Бивш служител купи Google.com за едва 12 долара

И аз веднъж имах достъп до целия хостинг на ICN. Веднъж се опитах да се логна в админ панела ми, но обърках паролата си и в бързината се логнах успешно с грешна парола. Усетих, че съм я объркал и ми стана ясно, че в хостингите може да се влиза без парола. Само пишеш произволно потребителско име и имаш достъп до целия панел и домейни на съответния потребител.
Разбира се, писах им веднага да си го оправят.

Също веднъж си влизам в свежо.нет, даже не бях се логнал, направо ми даде администраторски права, можех да направя свежа която си искам статия или да ги трия. Абсолютно всичко. Само след няколко рефреша вече се оправи и не бях админ.
 
От: От: Бивш служител купи Google.com за едва 12 долара

И аз веднъж имах достъп до целия хостинг на ICN. Веднъж се опитах да се логна в админ панела ми, но обърках паролата си и в бързината се логнах успешно с грешна парола. Усетих, че съм я объркал и ми стана ясно, че в хостингите може да се влиза без парола. Само пишеш произволно потребителско име и имаш достъп до целия панел и домейни на съответния потребител.
Разбира се, писах им веднага да си го оправят.

Също веднъж си влизам в свежо.нет, даже не бях се логнал, направо ми даде администраторски права, можех да направя свежа която си искам статия или да ги трия. Абсолютно всичко. Само след няколко рефреша вече се оправи и не бях админ.

Нормално е ако в момента правят някакви профилактики....
 

Горе