Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Business abacus

New Member
Business abacus пуска нов раздел за бизнес алгоритми.

В него можете да научите какво е бизнес алгоритъм, да се запознаете с публикуваните до сега такива и да публикувате свой алгоритъм.

Целта е увеличаване на печалбата, независимо дали става въпрос за онлайн бизнес или офлайн бизнес, чрез използване и комбиниране на публикуваните алгоритми.

В момента такава база данни за бизнес алгоритми не съществува, станете едни от първите, споделили своя алгоритъм с другите.

Специално за форума, някой от нещата съм ги публикувал като теми, или като отговор на теми.
Смятам че тук има хора, които са дали много полезни съвети, които могат да се преобразуват в алгоритми.

Всеки, който желае, може да състави свой алгоритъм и да ни го изпрати за публикация.

Форматът е:
- Заглавие
- Текст
- Автор
- Линк към страницата на автора.

Препоръчително е дължината на текста да - до 200 думи.

Ползите за вас са:
- Популярност, ако вашият алгоритъм привлече внимание.
- Малък, но качествен трафик към сайта, който сте посочили в линка си.
- Малко, но платежоспособни клиенти от офлайн бизнеса.


Така че, заповядайте и успех!

Бизнес алгоритми
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

С това искрящото червено на белия фон се отказах след 1 минута да чета, останах без очи. Вземете омекотете малко дизайна от към цветове :)
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Колега, бизнесът е творчески процес, и като такъв е трудно, че дори и погрешно да се поставя в "рамките" на конкретен алгоритъм. Поне така си мисля.. ;)

Колега, ако не знаеш, всичко около нас е математика, бизнесът също, а математиката е творчески процес от една страна, от друга страна е точна наука, която показва правилният отговор.

Алгоритмите показват правилното решение на даден проблем, също както и обикновените уравнения, можеш да подходиш творчески при решаването, но верния отговор е един.
Всичко останало са грешни отговори…:)
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

С това искрящото червено на белия фон се отказах след 1 минута да чета, останах без очи. Вземете омекотете малко дизайна от към цветове :)

Няма как, това са основните цветове в фракталния геометричен дизайн…. :)
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Няма как, това са основните цветове в фракталния геометричен дизайн…. :)

Ами темата ми е интересна. При условие обаче, че не мога да чета текста, който е доста, какво правим? Поне малко "убийте" бялото към сиво и червеното да не е толкова искрящо.
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Ами темата ми е интересна. При условие обаче, че не мога да чета текста, който е доста, какво правим? Поне малко "убийте" бялото към сиво и червеното да не е толкова искрящо.

Мда, май сме се прекалили малко с Rosso Corsa, оправих го на първо време..
Приятно четене.
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Няма как, това са основните цветове в фракталния геометричен дизайн…. :)

Ето, това е пример за изхвърляне и какво не трябва да се прави. Надут балон. Човек, който няма реална представя за визията си и как околните я възприемат, а тръгнал да учи на бизнес алгоритми, като пропуска, че най-важното е да създаде благоприятна среда на другите за да възприемат максимално добре неговите идеи.
 
Тези "бизнес алгоритми" като ги четеш на теория звучат добре, но поне 1/3 мога да ги оборя от собствения си опит или наблюдения над други предприемачи (дори се сещам за световноизвестни такива).

Един бизнес без значение дали е едър, малък или среден се влияе от множество фактори различни или взаимосвързани помежду. Правилата ("алгоритмите") са различни за всяка ниша, всеки пазар, различни демографските особености и т.н... Следователно един предприемач трябва да си създава свой собствен алгоритъм на база текущите бизнес условия, а това става не с четене на книжки "Как да станем милионери" или подобни въздухарски статии, а чрез практика и на принципа проба-грешка. Именно грешките, които предприемачът допуска очертават впоследствие правилния му път на развитие. Дори и тогава обаче правилата не са стожер, защото времената се менят и обстоятелствата са динамични.

Накратко казано, може и да имам вяра в математическите алгоритми, но "бизнес алгоритмите" са пълни с условности.
 
От: Re: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Тези "бизнес алгоритми" като ги четеш на теория звучат добре, но поне 1/3 мога да ги оборя от собствения си опит или наблюдения над други предприемачи (дори се сещам за световноизвестни такива).

Един бизнес без значение дали е едър, малък или среден се влияе от множество фактори различни или взаимосвързани помежду. Правилата ("алгоритмите") са различни за всяка ниша, всеки пазар, различни демографските особености и т.н... Следователно един предприемач трябва да си създава свой собствен алгоритъм на база текущите бизнес условия, а това става не с четене на книжки "Как да станем милионери" или подобни въздухарски статии, а чрез практика и на принципа проба-грешка. Именно грешките, които предприемачът допуска очертават впоследствие правилния му път на развитие. Дори и тогава обаче правилата не са стожер, защото времената се менят и обстоятелствата са динамични.

Накратко казано, може и да имам вяра в математическите алгоритми, но "бизнес алгоритмите" са пълни с условности.

Да, прав си.

Ако си пропуснал да прочетеш:
„Каква е целта?
Да създадем база данни с алгоритми, която да се ползва от всички.
Колкото е по-голяма базата, толкова повече възможности за комбиниране на различните алгоритми става възможно.
Което води до създаването на нови алгоритми.”

Колкото повече хора споделят своя правилен начин на правене на бизнес като кратки инструкции/ алгоритъм/, толкова повече варианти за комбинирането им могат да се получат в зависимост от вида бизнес, големината и всичко останало…
Тогава всеки да може да прецени какво може да му свърши работа и какво не, в неговия бизнес.

Отделно, взаимоотношенията в една бизнес система са много сложни за изчисляване, но са изчислими, в случая бизнес алгоритмите са като помощник, за избягване на тези изчисления, но само до толкова.
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Определено интересна идея в която има хляб, но май трябва малко специалисти да си напишат алгоритъма. А това не виждам как ще го постигнеш.
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Определено интересна идея в която има хляб, но май трябва малко специалисти да си напишат алгоритъма. А това не виждам как ще го постигнеш.

Поканил съм лично няколко водещи CEO-та за подкрепа на идеята, пък и ние имаме доста завършени и работещи алгоритми, така че има в бъдеще какво да се публикува…
Надявам се да има и други ентусиасти и от тук и от още един форум, дето съм пуснал линк, да напишат и споделят своите кратки технологии, за да се напълни базата данни..

Малко по-малко ще тръгнат нещата, стига хората да разберат че бизнеса е математика и математиката е бизнес.. :)
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Малко по-малко ще тръгнат нещата, стига хората да разберат че бизнеса е математика и математиката е бизнес.. :)

Докато се мисли така, ще потръгне, ама на куково лято. Бизнеса е психология. Математиката може да помага, но едно от най-важните неща, даже повече от математиката е психологията!
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Докато се мисли така, ще потръгне, ама на куково лято. Бизнеса е психология. Математиката може да помага, но едно от най-важните неща, даже повече от математиката е психологията!

Хах, определено ме размиваш с твоите коментари.
Ако не знаеш, психологията е наука за човешкото мислене, поведение и пр.
Тъй като човешкото мислене е нелинеен процес, моделът/матрицата/ се изгражда въз основа на сложни уравнения от нелинейната математика.
Алгоритмите за човешкото мислене също са нелинейни и отново се изразяват чрез уравнения от нелинейната математика.
В момента водещи в тези изследвания са няколко от големите корпорации, като например General Electric с тяхната изследователска програма The Next Frontier.


Така че, и съвременната психология, както и всичко останало, се гради на основа на математиката и няма как да бъде по друг начин…

Доста е глупаво да коментираш нещо, от което си нямаш и на представа и да даваш императивни мнения, с които да заблуждаваш другите..
Отделно че се излагаш…
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Нито се излагам, нито е глупав коментара ми. От отговора ти ми стана ясно, че и понятие си нямаш какво правиш, нищо, все някога може и да го разбереш. ;)
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Надявам се да има и други ентусиасти и от тук и от още един форум, дето съм пуснал линк, да напишат и споделят своите кратки технологии, за да се напълни базата данни..

Да разбирам, че се очаква ентусиастите да го правят това безвъзмездно, така ли? Интересно....
П.С: И между другото, практика ли е вече в "модерните" сайтове (като този) масовото незачитане на българската граматика? Сайтовете вече преливат от правописни грешки, според мен така олекват много, но от друга страна пък масовия потребител е вече толкова неграмотен, че не му прави впечатление. Тъжна работа.
 
Последно редактирано:
От: От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Да разбирам, че се очаква ентусиастите да го правят това безвъзмездно, така ли? Интересно....
П.С: И между другото, практика ли е вече в "модерните" сайтове (като този) масовото незачитане на българската граматика? Сайтовете вече преливат от правописни грешки, според мен така олекват много, но от друга страна пък масовия потребител е вече толкова неграмотен, че не му прави впечатление. Тъжна работа.

Ооо, сакън, не го критикувай, че ей сега ще ти скочи и на теб. Ще ти каже, как не разбираш ситуацията, че си нямаш понятие от бизнес и системи, как всичко било математика, даже и писането ставало с математика и ти не го разбираш, защото е нужно изчисления и сложни уравнения от нелинейната математика. ... .:lol: :cry:

Пък що се отнася до заплащането - явно автора иска да му споделят Ноу Хау безплатно.
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Приеми още нещо като съвет. Опитвате се да минете за реален бизнес или организация, но като контакти няма реални неща. Това би ме притеснило ако реално ми трябва ваша помощ или услуга.
 
От: Бизнес алгоритми – научи, създай и качи.

Приеми още нещо като съвет. Опитвате се да минете за реален бизнес или организация, но като контакти няма реални неща. Това би ме притеснило ако реално ми трябва ваша помощ или услуга.

Благодаря за съвета.
Би ли поясни какво точно разбираш като реални неща, да ги добавим в контактите.
 

Горе