Бизнес идея - сектор услуги.

Tvt

Member
Здравейте, с един приятел имаме идея, която е на крачка да се осъществи. Идеята ни е да създадем автокозметичен център в търговски център и по-точно автомивка, за която не се изискват никакви разрешителни. Методът е иновативен (не е безводно почистване) и разходите около самата услуга не са високи. Целта ни е да създадем удобство на клиентите, тъй като сме позиционирани на паркинга, докато пазаруват, автомобилът им да бъде почистен без да губят време. Тъй като се водя от това, като погледнеш 5г. напред да знаеш целта на развитие на компанията, ще се стремим да обхващаме големи паркинги на търговски вериги и да поставяме постоянни обекти. Занапред замисляме да предложим и услуга за корпоративни клиенти, почистване на служебни автомобили на техния паркинг, тъй като този тип почистване има възможност за мобилност. Как ви се струва самата идея?
 
Рискова е. 2-5-10 лв за истинска Автомивка ще ви срине.
 
  • Like
Реакции: Tvt
То ще си е истинска автомивка, дори бих казал услугата ще е доста по-добра и по-качествена. Ще се гони безкомпромисно качество и обслужване. Ще работим и върху система за редовни клиенти, като ще им бъдат включвани доста бонуси. Цената ще е по-висока от 10лв. със сигурност, все пак сме в мол и смятаме да се насочим към платежоспособните клиенти, макар че цената бих казал, е подобна на конкурентите в района. Става въпрос за София. Благодаря за мнението!
 
Имай предвид, че с хората е проблем и то голям!

То ще си е истинска автомивка, дори бих казал услугата ще е доста по-добра и по-качествена. Ще се гони безкомпромисно качество и обслужване. Ще работим и върху система за редовни клиенти, като ще им бъдат включвани доста бонуси. Цената ще е по-висока от 10лв. със сигурност, все пак сме в мол и смятаме да се насочим към платежоспособните клиенти, макар че цената бих казал, е подобна на конкурентите в района. Става въпрос за София. Благодаря за мнението!
 
  • Like
Реакции: Tvt
Имай предвид, че с хората е проблем и то голям!

Ако става въпрос за персонал - да, наясно сме, че там е тегава история. Затова още при първоначалните сметки предвидихме по-високи заплати, защото ще държим персонала да е вежлив и абсолютно адекватен и способен.
 
Ако става въпрос за персонал - да, наясно сме, че там е тегава история. Затова още при първоначалните сметки предвидихме по-високи заплати, защото ще държим персонала да е вежлив и абсолютно адекватен и способен.
Taman това си мислех, че с тия изисквания трябва да плащаш двойно за да получиш качество.
 
  • Like
Реакции: Tvt
Във Варна това го има реализирано в ГрандМол и смятам, че доста добре им вървят нещата, ако имаш път насам, отиди да видиш как работят. Цените са по две на нормалните мивки, но е много удобно, особено като няма места за паркиране. Добре си се насочил, има хляб в това, стига наемите да не са някакви космически, че доста паркоместа се заемат. С хората се готви за големи драми и голямо текучество.

Ако става въпрос за персонал - да, наясно сме, че там е тегава история. Затова още при първоначалните сметки предвидихме по-високи заплати, защото ще държим персонала да е вежлив и абсолютно адекватен и способен.
 
Във Варна това го има реализирано в ГрандМол и смятам, че доста добре им вървят нещата, ако имаш път насам, отиди да видиш как работят. Цените са по две на нормалните мивки, но е много удобно, особено като няма места за паркиране. Добре си се насочил, има хляб в това, стига наемите да не са някакви космически, че доста паркоместа се заемат. С хората се готви за големи драми и голямо текучество.


Да в Гранда нещата са много добре, ние ще сме в мол с големината горе долу на Мол Варна, като ще сме позиционирани точно на входа. Наема честно казано е нормален, пада се по около 400лв. на паркомясто, като ще се обслужват 2 коли едновременно първоначално. С времето е най-лесно, ако се получават нещата да се разраства.
 
То ще си е истинска автомивка, дори бих казал услугата ще е доста по-добра и по-качествена. Ще се гони безкомпромисно качество и обслужване. Ще работим и върху система за редовни клиенти, като ще им бъдат включвани доста бонуси. Цената ще е по-висока от 10лв. със сигурност, все пак сме в мол и смятаме да се насочим към платежоспособните клиенти, макар че цената бих казал, е подобна на конкурентите в района. Става въпрос за София. Благодаря за мнението!

Себестойност е едно.
Цена е друго.
Клиенти е трето.

Защо да си мия колата когато не ми е мръсна - значи сезонност на услугата.

Зимно време - ще миете ли отдолу всичко и качествено. Никой не го прави... а солта разяжда всичко. Нали?

Още 1 000 въпроси.
 
  • Like
Реакции: Tvt
Себестойност е едно.
Цена е друго.
Клиенти е трето.

Защо да си мия колата когато не ми е мръсна - значи сезонност на услугата.

Зимно време - ще миете ли отдолу всичко и качествено. Никой не го прави... а солта разяжда всичко. Нали?

Още 1 000 въпроси.
Много тъпо парче си, автомивка било сезонно...
 
  • Like
Реакции: Tvt
Себестойност е едно.
Цена е друго.
Клиенти е трето.

Защо да си мия колата когато не ми е мръсна - значи сезонност на услугата.

Зимно време - ще миете ли отдолу всичко и качествено. Никой не го прави... а солта разяжда всичко. Нали?

Още 1 000 въпроси.


Виж, абсолютно детайлно се почиства колата, няма как да остане нещо. Зимата, че ще е трудно, то е ясно при много бизнеси е така. Занимавали сме се с този тип бизнес и сме запознати как се постига качество. За сведение само, ще отбележа, че първия ни обект беше стандартна автомивка, която още на първия месец изби инвестицията си и ни докара за няколко месеца огромна доходност, точно с добро обслужване и добавяне на нови неща. Сега вече се стремим към създаване на име, което да има перспектива за развитие и предлагане на нов тип услуги, с които да привличаме нови клиенти. Все пак благодаря за мнението, ще се радвам да кажеш за някоя друга въпросителна, която ти хрумне.
 
Занимавали сме се с този тип бизнес и сме запознати как се постига качество. За сведение само, ще отбележа, че първия ни обект беше стандартна автомивка, която още на първия месец изби инвестицията си и ни докара за няколко месеца огромна доходност

Ако сте професионалисти - тук място нямате.

Темата ви е допитване:

- Ако сте наши клиенти...

Аз пак казвам... идея без себестойност не е идея.

Но вие сте хората забогатяли от този бизнес... "огромна доходност" - колко лева - назначихте работници - за да не сте собственици роби - или си останахте роби.

Щото съм бил роб на бизнеса около 3-5 г докато го развия до степен на работник - продавачка. Вие за месеци... :) колко коли на 24 часа. Не пишете денонощна ли е услугата....

Искате тук ръкопляскания... без критики.
 
Ако сте професионалисти - тук място нямате.

Темата ви е допитване:

- Ако сте наши клиенти...

Аз пак казвам... идея без себестойност не е идея.

Но вие сте хората забогатяли от този бизнес... "огромна доходност" - колко лева - назначихте работници - за да не сте собственици роби - или си останахте роби.

Щото съм бил роб на бизнеса около 3-5 г докато го развия до степен на работник - продавачка. Вие за месеци... :) колко коли на 24 часа. Не пишете денонощна ли е услугата....

Искате тук ръкопляскания... без критики.



Не, те нямат база за сравнение, защото единия обект предлагаше и други неща, та затова не се водя по него. Първоначално няма как да не сме на обекта си, просто тогава е най-важната част. Ръкопляскания не искам, просто не видях мнението за логично. То е ясно, че когато колата ти не е мръсна не я миеш и все пак исках мнение за това как ти се струва идеята, от страната на клиент. Ние си имаме цел за клиенти дневно. Обекта ще е без почивен ден, на 12ч. работно време, с 5 души персонал. Средна цена на всички предлагани услуги се върти около 15-16-17лв.
 
Не, те нямат база за сравнение, защото единия обект предлагаше и други неща, та затова не се водя по него. Първоначално няма как да не сме на обекта си, просто тогава е най-важната част. Ръкопляскания не искам, просто не видях мнението за логично. То е ясно, че когато колата ти не е мръсна не я миеш и все пак исках мнение за това как ти се струва идеята, от страната на клиент. Ние си имаме цел за клиенти дневно. Обекта ще е без почивен ден, на 12ч. работно време, с 5 души персонал. Средна цена на всички предлагани услуги се върти около 15-16-17лв.

Ок :) Аз до сега не познавам кола, която се мие всеки месец - за да ти - ви генерира ежемесечни приходи.

+ килими, пътеки и на баба пътеките...

5 души са около 1 500 лв осигуровки (не съм точен)
Заплата около 900 лв-1500 лв...
Цитирам: “Цената ще е по-висока от 10 лв - това е 10.90 лв" 15-16-17 лв няма връзка с фразата "по-високо от 10 лв".

Една кола за колко минути се мие 15-30 айде 30 мин.

24 часа са 8 коли :)

8 коли х 17 лв - 136 х 30 - 4080 лв...

4 080 лв - 1 500 лв минус - минус...

Ток. Вода. Наем не ги и мисля...

Но може и да греша - къде е грешката ми мммм къде.
 
  • Like
Реакции: Tvt
Ок :) Аз до сега не познавам кола, която се мие всеки месец - за да ти - ви генерира ежемесечни приходи.

+ килими, пътеки и на баба пътеките...

5 души са около 1 500 лв осигуровки (не съм точен)
Заплата около 900 лв-1500 лв...
Цитирам: “Цената ще е по-висока от 10 лв - това е 10.90 лв" 15-16-17 лв няма връзка с фразата "по-високо от 10 лв".

Една кола за колко минути се мие 15-30 айде 30 мин.

24 часа са 8 коли :)

8 коли х 17 лв - 136 х 30 - 4080 лв...

4 080 лв - 1 500 лв минус - минус...

Ток. Вода. Наем не ги и мисля...

Но може и да греша - къде е грешката ми мммм къде.


Няма да влизам в спорове и обяснения с теб. 8 коли е странен резултат, като той се постига за 3-4 часа, но да кажем, че просто не си запознат. Масово клиентите ни си почистваха колите най-малко веднъж месечно. Благодаря ти все пак за мнението, съвети за това кое как се изчислява от човек, който не знае грам как седят нещата - не искам. Аз калкулация съм правил и знам кое колко точно е. Да спомена също, че преди нас на същото място е имало друг собственик с подобен тип услуга и съм запознат напълно с всичко. Ако ще питаш защо се е махнал тогава, не, не е фалирал, съвсем други са причините. Да спрем до там с мнението ти на клиент, който би или не би се възползвал от услугата.
 
В новия обект няма да има пране на килими, но само ще ти спомена, че дневно сме приемали около 30 килима(стигали сме и до повече), с цена по 2лв. на квадрат. Доста печеливша услуга си е и автомивките масово печелят наравно с почистването на автомобили. Клиенти за пране, ако си на възлово място има много.
 
Тука бъркаш, аз познавам хора които си мият колите всеки петък в точно определен час, без значение от атмосферните условия. Иначе моите коли, едната гледам да я мия всеки месец, другата веднъж на 6 месеца :)

По твоите сметки, мивката в грандмола, за която споменах по рано, трябва да е фалирала отдавна. Ако наема действително е 400 лв. на паркомясто, тия държат сигурно 50 и имат сигурно 15 човека персонал...

Ок :) Аз до сега не познавам кола, която се мие всеки месец - за да ти - ви генерира ежемесечни приходи.

+ килими, пътеки и на баба пътеките...

5 души са около 1 500 лв осигуровки (не съм точен)
Заплата около 900 лв-1500 лв...
Цитирам: “Цената ще е по-висока от 10 лв - това е 10.90 лв" 15-16-17 лв няма връзка с фразата "по-високо от 10 лв".

Една кола за колко минути се мие 15-30 айде 30 мин.

24 часа са 8 коли :)

8 коли х 17 лв - 136 х 30 - 4080 лв...

4 080 лв - 1 500 лв минус - минус...

Ток. Вода. Наем не ги и мисля...

Но може и да греша - къде е грешката ми мммм къде.
 
  • Like
Реакции: Tvt
Тука бъркаш, аз познавам хора които си мият колите всеки петък в точно определен час, без значение от атмосферните условия. Иначе моите коли, едната гледам да я мия всеки месец, другата веднъж на 6 месеца :)

По твоите сметки, мивката в грандмола, за която споменах по рано, трябва да е фалирала отдавна. Ако наема действително е 400 лв. на паркомясто, тия държат сигурно 50 и имат сигурно 15 човека персонал...


Предполагам, че при тях е доста по-ниска цената на паркомясто, защото са наели много голяма площ, но са добър пример. При тях нещата са много добре, на фона на цените във Варна тяхната е доста висока и все пак са претъпкани от работа, заради удобството и качеството им на работа.
 

Горе