Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Книгата може да бъде полезна,но и много вредна.Може да се полудее ако се прави всичко което пише в нея.Знам ,че книгата не е за всеки,и аз това казах по-горе.

"...се стремях да оформям характера си,като се опитвах да подражавам на деветима мъже,чийто живот и дело ме бяха впечатлили най-силно:Емерсон,Пейн,Едисон,Дарвин,Линкълн,Бърбанк,Наполеон,Форд и Карнеги.ГОДИНИ НАРЕД ВСЯКА ВЕЧЕР ПРОВЕЖДАХ ВЪОБРАЖАЕМИ ЗАСЕДАНИЯ С ТЕЗИ ВЕЛИКИ МЪЖЕ,които наричах свои "невидими съветници"..."

"...След като бях провеждал импровизираните си заседания всяка нощ в течение на няколко месеца,с удивление открих,че въображаемите фигури започваха да стават за мен по-осезаеми и истински лица.
Всеки от моите герои беше започнал да се проявява по свой специфичен начин,което ме изпълваше с почуда.Например,Линкълн винаги закъсняваше и обичаше да се разхожда тържествено из стаята със сериозно изражение.Рядко се усмихваше.
Що се отнася до другите,Бърбанк и Пейн често влизаха в остроумни словесни престрелки,които понякога шокираха присъстващите.Веднъж Бърбанк закъсня.Втурна се в стаята развълнуван и искрящ от ентусиазум.Както по късно обясни,беше се забавил,защото трябвало да приключи с опит,който по сяка вероятност щял да му позволи да отглежда ябълки на всяко дърво..."

"...Заседанията започнаха да придобиват толкова реални измерения в моето въображение,че аз взех да се плаша от последиците и прекратих нощните си занимания за няколко месеца.Изживяването беше толкова необичайно,че аз се плашех да не забравя в някой момент,че всичко това е само плод на моята фантазия..."

ПП
Цитатите са от книгата.
Приятел много си се фокусирал върху това да изкажеш своето негативно мнение върху книга която е продадена над 60 000 000 копия. Книгата е с над 250 страници и ти си ми изкарал един цитат който няма дори 1 страница. Виж има много хора които на фона на целия рай в който живеем ще намерят и ще се фокусират върху дървото с отровната ябълка и ще си хапнат от нея. Моля те не бъди един от тях и ако казваш мнение върху книга го казвай на база цялостната ти преценка. Книгата е призната от целия свят в топ 6 за всички времена. Трудно е да приложиш това на което учи Наполеон малцина успяват, но заради това не можем да съдим книгата по скоро вината е в нашия часовник.
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Аз не изказвам само негативно мнение.На няколко пъти писах че книгата може да бъде и полезна.Разбира се ,че ще изкарам само няколко цитата,ти какво искаш да изкарам всичките ли,нямам време а и не мисля ,че е нужно.Могат да се изкарат много цитати.Предлагам да не спорим повече.Всеки с мнението си.Аз изказах моето :beer:
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Здравейте! Искам да попитам някоя от тези книги намира ли се безплатно на български из нета, защото не успях да намеря нищо...? :rolleyes:
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Здравейте! Искам да попитам някоя от тези книги намира ли се безплатно на български из нета, защото не успях да намеря нищо...? :rolleyes:

Богат татко,беден татко.
http://star05.net/infusions/booklib/book.php?book_id=1180
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Искам да купя книгата Университетът Тръмп - недвижими имоти 101. Моля , ако някой я притежава и иска да я продаде да се свърже с мен ! ( email : nikolai_2204 в abv)
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Да добавя - "Изкуството да си на печалба" от Ейдриън Сливоцки.
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Здравейте,
Хайде и аз да се включа с нещо
Basic economic principles a guide for students или Въведение в икономиката и простите принципи в нея ( учебник за университет , а не за профилирано училище )

Според мен някой хора имат нужда да го прочетат и специално частта в която се обяснява за ценообразуване и етц.

Надявам се на някой да му е полезно :)

Поздрави
М!
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Стратегията "Син Океан" - Много е добра. На каквото и ниво да сте е препоръчително да се прочете.
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Готина тема...

- Четирите потока на парите Пътеводител към финансова свобода – Робърт Кийосаки

Като я прочетох поне 2-3 пъти си промених доста нещата. И до сега има хора - дори тук, които си мислят, че са богати като получават 2-5 000 лв месечен приход/заплата и т н.... но не са финансово независими. Е в тази книга ужасно истински и красиво е описано какво означа фразата:

- Аз съм финансово независима личност. И не е въпрос на колко години ще сте като спрете да работите - въпроса е парите да ви стигнат до края на дните ви и да останат за наследниците ви. А вие да си ходите на почивки :) може и да работите де - стига да ви кефи това. Мен ме кефи...........

И в книгата много листове бяха описали за врътките с недвижимата собственост и прехвърлянето на финансовият риск на втора-трета - четвърта страна. Два пъти до сега направих това и съм благодарен на г-н Автора.
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Готина тема...

- Четирите потока на парите Пътеводител към финансова свобода – Робърт Кийосаки

Като я прочетох поне 2-3 пъти си промених доста нещата. И до сега има хора - дори тук, които си мислят, че са богати като получават 2-5 000 лв месечен приход/заплата и т н.... но не са финансово независими. Е в тази книга ужасно истински и красиво е описано какво означа фразата:

- Аз съм финансово независима личност. И не е въпрос на колко години ще сте като спрете да работите - въпроса е парите да ви стигнат до края на дните ви и да останат за наследниците ви. А вие да си ходите на почивки :) може и да работите де - стига да ви кефи това. Мен ме кефи...........

И в книгата много листове бяха описали за врътките с недвижимата собственост и прехвърлянето на финансовият риск на втора-трета - четвърта страна. Два пъти до сега направих това и съм благодарен на г-н Автора.
Аз като прочетох през 2010 г. книгата, единствено си вкарах някакъв филм в главата, от което нищо не последва, де, останах си наемен работник и след това :D Направих един опит в края на 2012, началото на 2013 да се издържам сам без работодател, но без предвидени средства за издръжка и след 6 месеца в края на март на 2013 се върнах към наемния труд :D
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Браво за темата, наистина заглавията са подбрани много добре, книгите наистина си заслужават да се прочетат от всеки аз съм чел някои от тях. Благодаря за списъка ще си го запазя да ги прочета.
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

А тук, не са точно книги, но има 150 безлатни курсове, които биха били полезни на който и да е предприемач.

http://www.openculture.com/business_free_courses
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Някой има ли книгите споменати в темата, в електронен вариант?

Ще е много ценен ресурс, ако ги има евентуално за Kindle или в PDF формат.

Към темата, аз добавям: Биографията на Стив Джобс - написана от Уолтър Айзъксън
 
Последно редактирано:
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Четенето на книги е игра на ума

Определено, но за съжаление в електронния свят, в който живеем .... все по малко време за това.

Полезна тема. Благодаря.
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Абе, някой може ли да каже от къде да намеря една книга, че сега имам много време за четене?

"интелигентният инвеститор" на ментора на бъфет, бенджамин греъм на български? Никъде я няма и никой я няма, на английски не ми се чете..
 
От: Бизнес книги, които всеки предприемач трябва да прочете!

Абе, някой може ли да каже от къде да намеря една книга, че сега имам много време за четене?

"интелигентният инвеститор" на ментора на бъфет, бенджамин греъм на български? Никъде я няма и никой я няма, на английски не ми се чете..
На Български я няма, но я има на руски, ако го поназнайваш http://www.booksgid.com/business/42478-razumnyjj-investor.html или на Инглищ ще ти е по-лесно:)
 

Горе