Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Katy

New Member
Здравейте,
наш клиент преди години е направил профил във Facebook за бизнеса си и има около 3 500 приятели. Сега иска да си направи страница. Има ли как всички тези приятели да се прелеят към новата бизнес страница. Предполагам, че най-лесно ще бъде да им изпрати покана да харесат новата му страница. Ако изпрати до всичките си приетели наведнъж може ли да има някакъв проблем заради големия обем или е по-добре да изпраща поканите постепенно?
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Converting Your Personal Account to a Facebook Page

Това ви трябва.

When you convert your personal account to a Facebook Page, a business account will be created to manage your Page. We'll transfer your current profile picture and add all your friends and followers as people who like your Page. Your account's username will become the username for your Page, and the name associated with your personal account will become your Page's name. If you want your Page to have a different name, consider creating a new one.
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Много ти благодаря:)
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

За нищо ;) Напиши какво е станало, след като направиш трансформацията.
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Да не пускам нова тема - някой да се сеща за най-безболезнен начин за смяна на името на съществуваща FB страница?
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Да! Чети правилата и няма да ти се налага да задаваш глупави въпроси.
Име на страница може да се сменя само ако имаш под 200 харесвания - това е!
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Да! Чети правилата и няма да ти се налага да задаваш глупави въпроси.
Име на страница може да се сменя само ако имаш под 200 харесвания - това е!

хайде малко по-спокойно?! Пределно ясно ми е, че името се сменя ако е с под 200 лайка. Има си варианти като например мърджване с друга страница, която има повече лайкове. Питам някой ако знае по-лесен вариант да каже. И не мисля, че въпроса е глупав, защото доста хора сигурно ги интересува. Ако не можеш да отговориш, просто не хейтвай
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Аз съм си спокоен, така че накъде повече?
Само не разбрах къде видя хейт. Нещата са прости - не може!
Това че можеш да поискаш да направят даден профил страница(като предварително си задал име) и към него да добавиш друга такава не е решение, а малко изключение, което повечето пъти не минава.
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Не съм убеден, че можеш да слееш две страници с различни имена. Не мисля, че името може да се променя, когато се мине лимита.
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Става въпрос за промяна на името на бизнес и следователно трябва да се промени името на страницата, която е с не малко таргетирани фенове. Единствения начин, за който разбрах и би могъл да проработи е този със сливането. Мерси все пак за отговорите
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Не можеш да променяш така. Проблемът си е твой, ще правиш нова страница. То ако ставаше така с тия промени, щях да намирам големи фън страници и да ги правя фирмени.
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

По нататък ще пиша какво е станало като има развитие. Това ми е пуснато като инфо след проучване на възможностите, а и не се занимавам аз директно със случая.
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

@redrum става, но трябва да попаднеш на точният човек от съпорта. И можеш да смениш името ако докажеш че си сменил името на фирмата си. Ако обединяваш две трябва да докажеш, че са еднотипни(примерно твоята фирма за хляб е придобила мелница Х).
За фън страници и тем подобни това не действа.

Доли тази практика обаче още е актуална не знам, трябва да се говори с тях. До преди около 8 месеца това нещо беше възможно.
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Моя съвет за профила е, да не го прехвърляте на страница. По-добре си направи отделна страница и споделяй съдържанието от нея с профила, така ще имаш по-голям рийч ;)
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Аз не познавам човек, който да е имал лайв чат на съпорта, нито съм чувал някой да е успял да преименува така страница. Едва ли ще се занимават с всяка малка страничка сред милионите страници във фейсбук. Иначе, за сливането си има помощна информация в самия фейсбук, нищо не трябва да доказваш, имената трябва да са еднакви или почти еднакви.
 
От: Бизнес странциа във Facebook като профил - преместване на приятелите

Имам познат който до преди 8 месеца работеш там и от него ги знам тези неща.
 

Горе