Бихтели купили къща вила в Гърция?

leonssss

Well-Known Member
Доста от недвижимите имоти са поевтинели, скоро познат се върна и вика 50 бона в евро вила до морето в някакво село супер е.Та се чудим дали има и други желаещи за подобни инвестиции ,ама вече данъците в Гърция се увеличават особено данък "Лукса"
 
От: Бихтели купили къща вила в Гърция?

Едва ли е толкова евтино. Има огромни данъци при покупко-продажба на имота. Другите данъци вече не се знае какви са.
 
От: Бихтели купили къща вила в Гърция?

И за какво ти е, всяка година да ходиш на едно и също място, а и да плащаш данъци, поддръжка. Ходи си като пич на хотел, да ти чистят, да се оправят те с проблемите...
 
От: Бихтели купили къща вила в Гърция?

+1 за горното мнение. :)
Естествено ако имаш излишни пари - не пречи да инвестираш в такъв имот.
Доколкото си спомням.. преди години е било доста по-евтино и нашенци са изкупили земите в села и около села от Александруполис наляво.. на по 5-6 евро квадрата :)
 
От: Бихтели купили къща вила в Гърция?

+1 за горното мнение. :)
Естествено ако имаш излишни пари - не пречи да инвестираш в такъв имот.
Доколкото си спомням.. преди години е било доста по-евтино и нашенци са изкупили земите в села и около села от Александруполис наляво.. на по 5-6 евро квадрата :)

сега им още поевтини имоти, казаха го по телевизията, но знаете ли интересното нотaриалния акт се пазел от нотариуса, а не е в теб:)
 
От: Бихтели купили къща вила в Гърция?

С каква цел е мероприятието ? Вакантна къща , инвестиция (с цел препродажба) , постоянно живеене , наем ?

Малко ориентири :

1)Няма такива къщи на морето по 50к , освен ако "под къща" не разбираш барака.
2)Имаш първоначално 12-15% още разходи по прехвърляне.
3)Годишният ти данък е в размер между 5 и 10 евро на квадрат застроена площ , в зависимост от региона . За 60 квадрата апартамент в Атина , годишния данък сгради е 600 евро .

Ако мислиш да го даваш под наем :
1)За къща край морето , освен туристи за нощувки , в тази икономическа ситуация друго не ми идва на ум .
2)Гръцките закони са такива ,че ако някой влезе да живее за постоянно и не плаща наем , е много трудно да го изгониш .
3)Месечните сметки са сравнително високи , могат да ти навъртят доста и да изчезнат .
4)Интернетът е ужасен като качество , но държи цена (30 евро на отенет) , договорите са за период от 1 до 3 години .

Лично аз се отказах , мислихме да купуваме апартамент в Атина , имаше , има и в момента доста изгодни предложения , но горните доводи , дадени ми от мои приятели , гърци , ме разубедиха .
 
От: Бихтели купили къща вила в Гърция?

И за какво ти е, всяка година да ходиш на едно и също място, а и да плащаш данъци, поддръжка. Ходи си като пич на хотел, да ти чистят, да се оправят те с проблемите...

Много точно казано и аз съм на същото мнение :)
 
От: Бихтели купили къща вила в Гърция?

Наема на къщи - тип голям апартамент по халкидики ( в селата около курортите)е около 2000 - 2400 евро за сезона. Имам няколко приятели който взеха къщи и делят с други приятели на моменти. Ходейки през седмица.
Истината е, че наемите са им добре като цени, но купуването не е удачно. По добре вземи една подобна за един сезон, виж какви разходи ще имаш и дали си струва инвестицията. Едно е да живееш близо до къщата и да я поддържаш, друго е да плащаш на друг да го прави вместо теб, дори с най-добрите гръцки цени поддръжката и управлението ще се окаже повече отколкото можеш да изкарваш от къщата. Друга е историята ако имотите са повече и можеш да си позволиш да плащаш заплата на един или 2ма човека който да правят нещата там.

Занимавам се с поддръжка и управление на сгради и апартаменти от 2005-та година (по България основно), но нещата който съм чувал за Гърция нещата са по-голяма резачка от при нас. За да добиеш някаква идея какво е, наеми си имот за сезон там, и опитай да правиш всичко сам, без помощта на наемодателя си, да видиш как стават нещата. Не купувай преди да провериш нещата хубаво. Особено ако купуваш в затворен комплекс или апартамент в жилищна сграда или нещо подобно, таксата поддръжка е огромна.
 
От: Бихтели купили къща вила в Гърция?

Никога повече не бих се замислил да купя ваканционен имот. Това е възможно най-тъпата инвестиция.
 
От: Бихтели купили къща вила в Гърция?

Никога повече не бих се замислил да купя ваканционен имот. Това е възможно най-тъпата инвестиция.

Прав си, освен ако не разполагаш с големи капитали. Този тип инвестиция е добър ако с него се цели разделяне на парите. Тук влиза в сила известното еврейско правило, че 1/3та от парите ти трябва да са налични като валута, 1/3та да са в злато и 1/3та в недвижими имоти.
Или нашата версия, не дръж всички яйца в една кошница :)
 
На всички, които казват че това е най-тъпата инвестиция ще се опитам да ги опровергая.
Собственик съм на къща в Гърция от април 2018г. Къщата се намира на 330 км. от София на солунския залив и на 500 м. от морето, състои се от кухня, хол спалня, лятна кухня и баня и тоалетна.Като площ е 52 кв. м. Верандата е по цялата дължина и е най-хубавото нещо. Двора е 280 кв. м. и има плодни дървета/смокиня огромна, дюли, японска мушмула/и асма. Продадоха ми я обзаведена и то с дървени мебели а не като нашите талашити.Единственото нещо, което съм купила е възглавниците за столовете, спално бельо и шезлонгите за градината.Това всичко за 27000 Евро, с прехвърлянето 30.Данъка е между 1-3 Евро на застроена площ мах. 150 Е, тока 0,08 евро цента на киловат тоест колкото тук. Водата също като поливам райграса и пълним басейна /надуваем/. Купих я защото имам 3 деца вече семейни и прецених, че четирите семейства като идем по 2 пъти в Гърция на сезон и дадем по 1000 Е ....И така сега всеки може да ходи когато пожелае, сезона е 5 месеца. Плажа е с пясък на пешеходно разстояние, наоколо няма постоянно живеещи, тишина и спокойствие, на 4 часа път от София-какво повече му трябва на човек да е щастлив.
 
Ще отговоря тук.
Намерих си я сама, но близо една година търсих, ходих по огледи, капарирах, развалиха се две предишни сделки но тази се получи.Има две търсачки www.spitogatos.gr и www.tospitimou.gr
които обединяват гръцките сайтове за продажба на имоти и от там я намерих.
Не знам грам гръцки, с английския не съм много добре, но се свързах с брокерката и с гугъл транслейт имейли и тя уреди всичко като ми нае адвокат, всичко необходимо да изповядане на сделката.
 
И аз имам опит с покупка на имот в Гърция, както и с отдаване под наем на морски апартамент в района на Кавала. Поддържам и страничка във ФБ за тази цел. Ако някой има интерес или конкретни въпроси, на които мога да отговоря - с удоволствие ще го направя.
 
Последно редактирано:
На всички, които казват че това е най-тъпата инвестиция ще се опитам да ги опровергая.
Собственик съм на къща в Гърция от април 2018г. Къщата се намира на 330 км. от София на солунския залив и на 500 м. от морето, състои се от кухня, хол спалня, лятна кухня и баня и тоалетна.Като площ е 52 кв. м. Верандата е по цялата дължина и е най-хубавото нещо. Двора е 280 кв. м. и има плодни дървета/смокиня огромна, дюли, японска мушмула/и асма. Продадоха ми я обзаведена и то с дървени мебели а не като нашите талашити.Единственото нещо, което съм купила е възглавниците за столовете, спално бельо и шезлонгите за градината.Това всичко за 27000 Евро, с прехвърлянето 30.Данъка е между 1-3 Евро на застроена площ мах. 150 Е, тока 0,08 евро цента на киловат тоест колкото тук. Водата също като поливам райграса и пълним басейна /надуваем/. Купих я защото имам 3 деца вече семейни и прецених, че четирите семейства като идем по 2 пъти в Гърция на сезон и дадем по 1000 Е ....И така сега всеки може да ходи когато пожелае, сезона е 5 месеца. Плажа е с пясък на пешеходно разстояние, наоколо няма постоянно живеещи, тишина и спокойствие, на 4 часа път от София-какво повече му трябва на човек да е щастлив.

Евала.............. е такива Българи искам да има в България. Пресметливи. Разузнавателни. Бизнес грамотни. Не се шашкат и наместват по най-правилен начин живота си спрямо парите си. А не обратното...
 
От: Бихтели купили къща вила в Гърция?

Никога повече не бих се замислил да купя ваканционен имот. Това е възможно най-тъпата инвестиция.

Е всички дето накупиха в България къщи с път до тях над 3 часа. Тогава всички са тъпаци. Даже има хора с къщи до над 6 часа път.......... не знам.
 
Не, по-добре в Испания (то цените са горе-долу същите). Да, Гърция е близо, но с това се изчерпват всички плюсове ЗА МЕН лично. ;)
Просто не ми харесва като култура Гърция и това си е. Но ако ви е на сърце - защо не? Лично аз гледам повече към Испания.
 

Горе