Бихте ли платили за реклама в книга?

nikoo11

Member
Рейтинг - 100%
4   0   0
Преди 6 месеца едно приятелче пусна на майтап своя приказка в профила си във Facebook. Хората я харесаха и споделяха. Беше препечатана и в няколко сайта.
Мислим си двамата дали ще можем да съберем пари да издадем книга с 25-30 приказки за възрастни хора. Предполагаме, че около 5000 лева ще стигнат.
Идеята е да търсим спонсори за издаването, но е трудно та имаме идея да предложим нещо като банери на вътрешните страни на кориците, а също може и в някоя да бъде споменат сайт.
Вие бихте ли платили за такава реклама?
 
От: Бихте ли платили за реклама в книга?

Тази книга после ще се продава или ще е безплатна?
Въпросът е риторичен, ако пордавате книгата не може да карате хората да купуват реклама!
 
От: Бихте ли платили за реклама в книга?

Тази книга после ще се продава или ще е безплатна?
Въпросът е риторичен, ако пордавате книгата не може да карате хората да купуват реклама!

Защо да не може, напротив - точно така се прави, без значение дали се продава или подарява книгата.

nikoo11 - може много лесно да си направиш експеримент с хората от този форум и сам ще разбереш дали ще има успех начинанието ти. Тук има хора, които с лекота изкарват месечно 5-цифрени суми, и един такъв човек може изцяло да поеме отпечатването на книгата. Обяви, че търсиш рекламодатели, само 5 човека, които да дадат по 1 000 лв. за отпечатването на книгата... и ще разбереш какво ще е отношението.
 
От: Бихте ли платили за реклама в книга?

Я дай линк да прочетем тая приказка :)
 
От: Бихте ли платили за реклама в книга?

И аз искам линк.
Инак що пък на хартия?
Кой чете вече олд скул книги?
 
От: Бихте ли платили за реклама в книга?

Интересно. Прати ми и на мен линк с тази приказка.
 
От: Бихте ли платили за реклама в книга?

Искам и аз линк да погледна за какво става въпрос. Звучи много интересно всичко.
 
От: Бихте ли платили за реклама в книга?

Ами, аз съм от хората, които не разбират от литература, но пък обичат да четат. Но, тази 'приказка' не ме грабна. На първо място, не успях да разбера кой е протагониста. Също така не схванах къде е действието, какъв е сюжета и каква е поуката (т.е идеята на разказа). Общо взето са някакви събития подредени в логическа последователност и тва е.
 
От: Бихте ли платили за реклама в книга?

Приказката изигра ролята, за която бе пусната. Аз я разбирам така: Сговорна дружина, планина повдига.

както споменах, не съм литературен критик, изразявам личното си мнение на читател. Аз като чуя приказка и си представям нещо по-скоро такова.
 
От: Бихте ли платили за реклама в книга?

Аз бих платил за реклама в книга, но ще се интересувам от обичайните неща - колко хора ще купят книгата и ще видят рекламата ми (импресии) и какви хора ще купуват тази книга (таргет).

И не на последно място как ще търсиш начин наистина да я купят примерно 20 000 човека. Да речем, че таргета според темататиката на книгата ще се уцели. Разните медии по света ежедневно търсят начин да увеличат аудиторията си.

Не я знам приказката и бъдещите такива, но би било най-лесно да си търсиш някакви строго тематизирани рекламодатели. Щом са приказки за възрастни, реклама на частна болница и здравни центрове ще е актуална при всякакви книги. А и имат пари за харчене. Но как ще стигнеш до Маркетинг шефчетата там... оставям на теб и Успех!
 

Горе