Бихте ли помогнали SEO на сайт на фирма за Rent a Car :)

Здравейте :) Сигурно ви е досадно, че ви пише човек, който нищо не знае и ви иска помощ, но все пак реших да опитам, може пък да се намери някой самарянин.Та ситуацията е следната:

Отскоро започнах работа в една фирма за Rent a Car, в маркетинговия отдел. Наред с измислянето на промоции, създаването на страничка във facebook, twitter, youtube и т.н. се иска от мен да вдигна посещаемостта на сайта (не пряко, но смятам да го направя, за да вържа бонус точки отгоре :)). Та сайта е www.vegercar.com В момента с момчето програмист го нагаждаме, за да стане всичко както трябва (работил съм като графичен дизайнер и му помагам с идеите за самия сайт). В момента единствените методи, които използваме за разпространение на сайта са чрез classified ads в различни сайтове и чрез google adwords.

Google Adwords -
Тук разполагам с бюджет от 10 лева на ден :( Надявам се да се увеличат с времето, но за момента са толкова. Та въвел съм ключови думи, но за тази ниша цената на показване е доста висока. Връзват се около 15-16-17 клика на ден, което не знам дали е добре или не :? Бихте ли споделили, дали според вас това са оптималните кликвания и ако не са, в което съм сигурен, че е така, по какъв начин мога да ги увелича...

Classified Ads -
Тук с колежките като шантави въвеждаме някакви обяви във всякакъв вид сайтове. Имам предвид като националност. Гледаме текстчетата да съдържат ключови думи и така. Но просто самото въвеждане е адски трудоемко. Та има ли начин за улеснение на този процес. Смятам, че трябва да има някакви програми, които да ги въвеждат тези обяви. Какви ли не програми има, а за това да няма :) Вие знаете ли как може да се улесни този процес, изискващ адски много време и в който не съм много убеден, че носи някакъв голям брой посещения (Само да спомена, че посещенията на този сайт се движат около 100-120 на ден, което според мен е аааааааааааааааадски малко, за подобен тип сайт :(

Та разглеждах форума и четох някакви неща, но не знам откъде първо да започна... Това добавяне на сайта в разни директории, дали би помогнало и ако да, по какъв начин :) Изобщо адски много ще ми помогнете, ако споделите как точно мога да кача посещаемостта на сайтчето :oops: Адски неудобно ми е, че така директно ви искам помощ, но просто и преди съм питал тук и ми беше отговорено супер изчерпателно, за което съм адски признателен :| Всякакви статии/инструменти/сайтове и т.н. биха ми били адски полезни.Благодаря ви страшно много за отделеното внимание и още един път извинете ако ви се сторя твърде нахален :oops:

п.с. Страничката, която ще развивам в последствие във фейсбук е следната:
http://www.facebook.com/home.php#!/pages/VEGER-Rent-a-Car/131007670270674?ref=ts
Ако някой иска може да я like-не 8)
 
От: Бихте ли помогнали :)

Оптимизирай по главните кл. думи за сайта - коли под наем , rent a car и т.н .
 
От: Бихте ли помогнали :)

Идеи : добавяй в социалки с Title кл. дума , добавяй в директории , deep linking директории , приятелски връзки , направи 10 сателитки с по 2-3 статии и тях добави по социалки и събери и за тях беклинкове .
С това си гарантираш 1-2ра страница по кл. думи ако нишата не е много трудна.
 
От: Бихте ли помогнали :)

Намали дължината на "Meta Description". В момента е цели 420 символа, което си адски дълго. Нека бъде в рамките на 160.
Имаш страшно много ключови думи. Намали ги до 3-4 главни и няколко второстепенни.
"Title tag"-a е също много дълъг. Съберо го в едно КРАТКО изречение.
Това бих направил аз, ако бях на твое място.
 
От: Бихте ли помогнали :)

Пичове, никак не ме бива със SEOто и особено on page оптимизацията... Едва ли има време да сядам да я уча отначало, та молбата ми беше ако може да помогнете с някакви tools, статии, програми и т.н. :) Тази сутрин добавях сайта в някакви директориики и не знам дали е от това, но трафика скочи приблизително двойно :shock: Дали може да е от това добавяне на директории :oops:
 
От: Бихте ли помогнали :)

Оригинален си :) Просто исках някой да пусне tool-че или нещо подобно, което би ми било полезно. Вече намерих едно такова в този форум. Става на въпрос за програмка, която въвежда сайта в директории. За подобни неща говорих ;)
 
От: Бихте ли помогнали :)

Оригинален си :) Просто исках някой да пусне tool-че или нещо подобно, което би ми било полезно. Вече намерих едно такова в този форум. Става на въпрос за програмка, която въвежда сайта в директории. За подобни неща говорих ;)
За първи път да съм съгласен с Noke.
По-добре отделете едномесечният си бюджет за PPC и го дайте на някои да ви направи поне onpage optimization.
Видяло се е, че не щеш да вдяваш.:shock:
 
От: Бихте ли помогнали SEO на сайт на фирма за Rent a Car :)

http://www.vegercar.com/bg/rentacar
на тази страничка, на човек може да му стане тъпо от скролване :(
хубаво оптимизация, но все пак продавате продукт, ако клиента не може да намери бързо и лесно това което търси ако ще и по всички думи да сте на 1 страница няма да върви :)
 
От: Бихте ли помогнали SEO на сайт на фирма за Rent a Car :)

според мен не трябва да се целите в обшите ключови думи като: rent a car или подобни
надали имате толкоз голям ресурс за да конкурирате големите. Просто потърсете сайтове агрегатори за коли под наем за БГ и рекламирайте тем
това е моето виждане
 
Дайте ми да джиткам с Ламборджинито един месец и ще уредим SEO-то. :p
 
От: Бихте ли помогнали SEO на сайт на фирма за Rent a Car :)

Хората тук помагат, бъдете сигурни. Постоянно постват теми със СЕО портфолиа а тези хора също ядат и пият. Така, че ми се струва някак си нереално да искаш помощ за направата на сайт от който ще ПЕЧЕЛИТЕ пари а в същото време не искате да дадете. За да получиш трябва да дадеш !!! Ако не ви се плаща просто отпишете сайта.

Вярвам, че колегите биха помогнали на всеки, който си прави сайт с идеална цел, но сайт с комерсиална цел се прави с пари ...
 
От: Бихте ли помогнали SEO на сайт на фирма за Rent a Car :)


 
От: Бихте ли помогнали SEO на сайт на фирма за Rent a Car :)

До колегата, автор на темата, който търсеше тулче - ако оптимизацията ставаше с тулче или "мегапак" от 4 тулчета нали се сещаш че всички щяха да са СЕО гуру-та. :D

Случайно имам възможност да ти помогна с един ценен линк, но това в никакъв случай не бива да те отказва да четеш и да се учиш. Попълни формуляра и ще ти добавим "коли под наем" в pochivkabg.net.
 
От: Бихте ли помогнали SEO на сайт на фирма за Rent a Car :)

До колегата, автор на темата, който търсеше тулче - ако оптимизацията ставаше с тулче или "мегапак" от 4 тулчета нали се сещаш че всички щяха да са СЕО гуру-та. :D

Казах го и аз няколко мнения по-нагоре, но човека е като "кон с капаци". Програма, та програма за събмит.
 
От: Бихте ли помогнали SEO на сайт на фирма за Rent a Car :)

Онлайн туул : предлага, между другото интересни възможности: освен събмит, също така събмит на статии, събмит в социалки за споделяне, обмяна на събмит линк между потребителите. Не съм срещал подобен на български език.
Разбира се никой автотуул не може да ти даде това, което би получил от работата на специалистите.
 
От: Бихте ли помогнали SEO на сайт на фирма за Rent a Car :)

"Не съм срещал подобен на български език." - кво си издигаш сайтчето. Какво не си срещал? Не си срещал готова система, която се продава за 2$, но разбира се можеш да изтеглиш от scriptsmafia. Надали и работи. Пробвал съм този скрипт и 95% от сайтовете, които ги имаше, ги нямаше. На твоя сайт също гледам, че 90% ги няма.
 
От: Бихте ли помогнали SEO на сайт на фирма за Rent a Car :)

Не знам за Сео-то, но според мен сайта изглежда меко казано аматьорски, като дизайн. Някаква адски тъпа wordpress тема с изключително безвкусни цветове, за постройката да не говорим. Ако наистина предлагате тия автомобили, значи имате възможност да си позволите нещо над това, което е в момента. Тук има достатъчно кадърни момчета, които биха ви спретнали професионално изглеждащ сайт с необходимата оптимизация и съм сигурен че няма да е за астрономическа сума. Все пак това ви е лицето към света. От близки занимаващи се с подобна дейност знам, че от страницата идват около 85% от заявките им. Надявам се критиката ми да се приеме, като градивна, а не като заяждане. Успех!
 

Горе