Блог в wordpress, имам нужда от критика и съвети

lusiantonova

New Member
Здравейте,
Никога не съм се занимавала с wordpress, но имам желание и амбиции да се науча. Скоро споменах в друга тема, че искам да си направя сайт за готварски рецепти и за билкови рецепти. По съвети на някои от вас опитах сама да си създам сайт за билкови рецепти с помоща на wordpress. Резултата не ми харесва, но... толкова си мога :( Ето това е bilkovirecepti.com
Моля за вашата критика! Няма да откажа и съвети :)
 
От: Блог в wordpress, имам нужда от критика и съвети

Питай каквото те интересува. Доколкото виждам си сложил някаква семпла тема. За да изглежда по-добре, потърси нещо по-готино на вид - примерно нещо такова jinsonathemes.com/fabs/?themedemo=Zylyz
 
От: Блог в wordpress, имам нужда от критика и съвети

Един съвет от мен: не се занимавай с външния вид в началото. По-важно е съдържанието. Използвай нещо просто и лесно. Няма да съжаляваш. След време когато сайта почне да има трафик и съдържанието е налице тогава или наеми дизайнер или си купи някоя от многото налични теми.
 
От: Блог в wordpress, имам нужда от критика и съвети

Здравейте,
Никога не съм се занимавала с wordpress, но имам желание и амбиции да се науча. Скоро споменах в друга тема, че искам да си направя сайт за готварски рецепти и за билкови рецепти. По съвети на някои от вас опитах сама да си създам сайт за билкови рецепти с помоща на wordpress. Резултата не ми харесва, но... толкова си мога :( Ето това е bilkovirecepti.com
Моля за вашата критика! Няма да откажа и съвети :)
Много са къси статиите. Направи ги поне 200 думи. За една статия - рецепта няма какво толкова да се напиши като обем, но примерно за статията ''страхова невроза'',след самата рецепта можеш да допълниш някакви любопитни факти - откривател, някоя известна личност с това заболяване и подобни + подходящи избображения.
Темата е хубаво да се преведе, тоест да няма англоезични термини от сорта на home, Older Entries, permanent link to....Не ти трябват познания по програмни езици за това, влизаш в файловете на editor на wp-admin и просто търсиш с бинокъла на notepad++ необходимото, съответно заместваш с кирилица.
Десният сайдбар стои празен. Сложи му някоя добавка от wordpress.org. Ако не знаеш как се ползват добавките или нещо друго, търси в Г или в youtube (визуалната информация е по-лесно смилаема).
 
От: Блог в wordpress, имам нужда от критика и съвети

Темата на блога е приятна. Определено. Аз лично бих се вслушал в мнението на Леиа - наблегни на съдържанието! Темата ще я смениш. Сложи някоя по не толкова натрупана с линкове. Даже виж за нещо професионално. Било то готова тема или поръчка на дизайн тук и кодинг.

Сложи повече страници. Ако ще продаваш директна реклама, като опция, сложи и такъв пейдж. Напълни празните пространства, за да не изглежда така "увиснало" в страни. Добре е, че слагаш картинки. Продулжавай с това. Оправи си страницата. Адресът й. Виж как изглеждат добрите световни блогове в тази ниша. Прегледай световните тенденции и виж какво може да премесеш. Без да крадеш. Просто използвай най-доброто, което ти направи впечатление.
 
От: Блог в wordpress, имам нужда от критика и съвети

Благодаря на всички за вниманието и за отговорите. Малко бавно стават при мен нещата, но се надявам, че стават :)

За сега преведох всичко което намерих, но има неща които не мога да намеря. Най-много ме измъчи този "HOME" не е по силите ми да намеря къде се намира :(
Временно премахнах футъра, сега чета и търся как да го заместя.
Нови рецепти публикувам всеки ден, повечето са по заявка от приятели във фейсбук. Учудващо за мен, много хора във фейса проявиха интерес към нашите рецепти. Там губя много време, любезна съм със всички, а това отнема доста време, но не се оплаквам :)
Темата за сега ще я оставя, надявам се скоро да мога да си позволя професионален дизайн.
Сега ще се заема с новите страници и със десния сайдбар. Там, честно казано, нямам идея какво да сложа. Един календар, например, ще запълни пространството, но не ми харесва. Някакви идеи?
Отново благодаря на всички за вниманието и помоща!
 
От: Блог в wordpress, имам нужда от критика и съвети

Сега ще се заема с новите страници и със десния сайдбар. Там, честно казано, нямам идея какво да сложа. Един календар, например, ще запълни пространството, но не ми харесва. Някакви идеи?

Май съм мяркал някъде билков хороскоп. Народеца мре за хороскопи!
 
От: Блог в wordpress, имам нужда от критика и съвети

Home е някъде във файловете на темата, провери ги всичките - или Header.php или Functions.php най-вероятно. Ако ще оставяш тази тема, помисли с какво да балансираш дясната част, която сега стои незавършено празна.
 
Re: От: Блог в wordpress, имам нужда от критика и съвети

Май съм мяркал някъде билков хороскоп. Народеца мре за хороскопи!
Да, това е единственото положително нещо във вестниците и медиите като цяло. Нормално да се кефят на това хората. Да прочетат днес, че съдбата им не ги мрази. :)
 

Горе