Блог-галерия

crowdadmin

New Member
Колеги, дойде време да искам и аз съвет...

Обмислям един проект в стил mr-bg.com и uhaaa.com ("ръгай OMG/lolcats/сладки картинки и евентуално видео и вицове ежедневно" да, видях на какво е първото - нямам личен опит с това).
Предложете някакъв CMS + плъгини - да носи на модификация, ама не ми се плаща да се пише от 0.

Желателни (не задължитени) допълнения:
- thumbnail-и или поне малка-голяма (на клик) версия. За страни с по-бавен от нашия нет ще е (което са почти всички, ама тия специално с много по-бавен)
- картинките да с имат странички със собствени шерваеми URL-та (ама да не се виждат в този режим една по една по подразбиране);
- мултиезичен интерфейс и IP detection с възможност за ръчна смяна;
- коментари (може и външни).

Благодаря предварително за споделените опит и идеи 8)
 
Друпал или Джумла, за модове не мога да ти помогна.
Сайта на бг ли ще ти е? Не че искам да те откажа, но си намерил една от най-глупавите ниши- печалбата нищожна, работата много, да не говорим, че няма как да избягваш дубликейт контента.
 
От: Блог-галерия

За страни с по-бавен от нашия нет ще е
...дето нишата е (почти) свободна, а потенциалните потребители, повечко като цифра. :)

Да, то при нас всичко е rat race - от всичко имаме по повече сайтове и конкуренция от страни с 20-токрано по-голямо население, в комбинация с нищожните рекламни обеми си е самоубийство почти всичко, наясно съм.

Не, не си правя илюзии че ще е нещо пълно уникално съдържание. Не мисля че ще имам огромна печалба на посетител. Искам да опитам (като личи от темата, с минимални инвестици) обаче колко посетители може да генерира едно такова нещо с да речем 2-3x1час труд на ден.
 
Да се пробвам ли да ти сметна?
400 посетителя дневно = 1500 импресии, от цена на клик 1 стотинка до 5 стотинки, мисля че сам можеш да си сметнеш "ПЕЧАЛБАТА".
Пробвай да направиш user generated content страница ( Gangster ty ) , поне няма да се занимаваш ти да добавяш контент.
 
От: Блог-галерия

Като изключим мултиезичния момент (за кво ти е всъщност), един Tumblr би бил идеален. даже е направен за точно това. Най-малкото ще ти спести хостинг и ровичкане из маса админ панели и ПХП файлове.

Има теми с интегриран Disqus за коментари.

Ако пускаш забавни картинки, платформата сама ще почне да ти намира трафик. А трафикът от Tumblr е предимно от "бели държави".
 

Горе