Блог на англйиски

defteros

New Member
От това , което изчетох е много по добре да имаш блог на английски ,понеже възможтостта за доходи от такъв блог е много по голяма! Та въпросът ми е мога ли да използвам някакъв предовач, който да ми "пише" съдържанието на английски ,понеже аз съм скаран с този език!?
Гугъл транслатора превежда ужасно.Имате ли някаква идея и какви са особеностите при този вид блог? :wink:
 
От: Блог на англйиски

Трябва ти някой, който да ти пренапише съдържанието. Правил съм го много пъти и за много хора, но тази седмица съм зает.
 
От: Блог на англйиски

Предполагам, че от английски към български преводача на Google превежда по-ужасно, отколкото от български към английски. Може да се ползва за безплатно пренаписване на статии - прекарваш текста от англ. към някой друг език и обратно - и ето ти пренаписан текст :)

По принцип е възможно да се печели от калпаво написани блогове - търсачките не различават правилно написан текст от неправилно написан и ще докарват посетители - ако сложиш достатъчно връзки и банери, все някой ще се обърка и ще щракне на някоя връзка, ще купи нещо и ще получиш комисионна (допускаме, че си се регистрирал в някоя добра афилиейт програма и връзките са с твоето id). Разбира се, ако текста в блога е написан качествено, печалбата ще бъде повече.

Обаче забрави за AdSense (ако смяташ да кандидатстваш с калпаво написан сайт). Ако все пак много искаш да ползваш AdSense, кандидатствай с блог в Blogspot, текста в който изгледа написан от грамотен и компетентен човек - иначе няма да те одобрят (може и на български език). Ако имаш някой сериозен сайт - може с него да кандидатстваш.
 
От: От: Блог на англйиски

Предполагам, че от английски към български преводача на Google превежда по-ужасно, отколкото от български към английски. Може да се ползва за безплатно пренаписване на статии - прекарваш текста от англ. към някой друг език и обратно - и ето ти пренаписан текст :)

По принцип е възможно да се печели от калпаво написани блогове - търсачките не различават правилно написан текст от неправилно написан и ще докарват посетители - ако сложиш достатъчно връзки и банери, все някой ще се обърка и ще щракне на някоя връзка, ще купи нещо и ще получиш комисионна (допускаме, че си се регистрирал в някоя добра афилиейт програма и връзките са с твоето id). Разбира се, ако текста в блога е написан качествено, печалбата ще бъде повече.

Обаче забрави за AdSense (ако смяташ да кандидатстваш с калпаво написан сайт). Ако все пак много искаш да ползваш AdSense, кандидатствай с блог в Blogspot, текста в който изгледа написан от грамотен и компетентен човек - иначе няма да те одобрят (може и на български език). Ако имаш някой сериозен сайт - може с него да кандидатстваш.

:wink:В никакъв случай не мога да си позволя "калпаво написани блогове" и да чакам някой да се "обърка"! Това е несериозно според мен! Ако искаме да изкарваме пари не трябва ли да се постарем повече!?
Съдържанието което искам да насоча е строго определено, а на английски просто възможностите се разширяват много повече. Доколкото разбирам или трябва да използвам преводач\ тук качеството на превода е под сериозен въпрос\ или да наема някой, който да го прави!? Някакви други идеи!? :)
 
От: От: От: Блог на англйиски

:wink:Доколкото разбирам или трябва да използвам преводач... или да наема някой, който да го прави!? Някакви други идеи!? :)

да ти кажа при условие, че целта е блог на английски не мисля, че някой ще може да ти предложи друг избор освен да използваш преводач или да наемеш някой да го преведе :lol:

сега сериозно, при блогът съдържанието не е статично т.е. трябва от време на време да го ъпдейтваш т.е. редовно трябва да плащаш за превод ако искаш качествено съдържание

освен това при блоговете комуникацията с потребителите е на малко по-високо ниво от обикновения (стационарен) уебсайт т.е. очаква се да можеш да преглеждаш коментарите на своите посетители и да им отговаряш. Това трудно би се получило ако си изцяло скаран с английския

ако приемеш съвета ми: в случай, че все още нямаш голям опит с уебсайтовете като цяло (дизайн, сео, поддръжка на съдържание, извличане на приходи) бих ти препоръчал да започнеш със сайт/блог на български - просто ще ти е по-лесно. А в края на краищата трябва да знаеш първо горните неща за да бъде печеливш сайта/блога ти.
 
Последно редактирано:
От: Блог на англйиски

Повечето сайтове, които поддържам са на английски. Наистина има разлика в маркета, но истината е че световната криза удари и там доходите. Надяваме се скоро да свършва ;)
 
От: Блог на англйиски

:wink:Здравейте,

Помествам въпросът си в тази тема.Мога ли да създам блог еднвременно насочен към българската и английската аудитория!?
Понеже смятам да заложа не само на афф програми-но и на съдържание, което да включва различни категории. Основно ми се занимава със оптимизацията на един блог\сайт- който да се яви като основен.:wink:
 
От: Блог на англйиски

според мен по-добре направи два отделни
предимства:

- по-лесно ще ти бъде при сеото да отчетеш ефектите от опр действие
- би могъл да продадеш едната версия в някакъв момент напр ако английската се изстреля мощно нагоре да продадеш бг варианта, който само ти губи времето
- по-чисто е и при анализа на трафика и поведението на посетителите ти

недостатъци:
- трафика се цепи: демек като цяло имаш по-малък трафик на сайта си отколкото ако ги събереш. не съм експериментирал но според мен при два сайта общия трафик ще е по-голям отколкото при един сайт на два езика: айде българските посетители не ги брой ама американците са малко националистично настроени като видят някаква бяло-зелено-червена картинка до прекрасния им звезден флаг т.е. предполагам, че ще се губят английско говорящи посетители просто заради факта, че сайта е на някакъв източноевропейски абориген (извинявай за определението ама от личен опит ти казвам, че ни приемат като радикални комунисти с хакерски наклонности)
- по трудно е да определиш ефекта от определено сео действие или реклама

това е само моето мнение и не е препоръка
 

Горе