Брандиране на чаши

От: Брандиране на чаши

Тези по левче 100% не са за сублимация. Пак Ви повтарям внимавайте някой да не Ви извози... Бяла порцеланова чаша и бяла порцеланова чаша за сублимация са коренно различни продукти на коренно различни цени.
Принтера някой по-забутан със системата за сублимация + мастила до към 400 лв. ще се събереш. И някоя Китайска преса по-смотана до към 200 лв. И ето ти бизнес за 600 лв. :) Но препоръчвам да се сложат и на двете по още 100-200 лв. и да знаеш че имаш хубави машинки.

Нямаше ли спрей или нещо да се маже чашата преди да се драска по нея?
В смисъл че ако не е специална чаша, като я минеш с този слой и боята се залепя.


Искам да ства възможно най-лесно, представям си го като кафемашина, слагам капсулата и наливам вода и натискам копчето ?
нямаше ли принтери за чаши.
 
От: Брандиране на чаши

Колегата е изпратил нужната техника. Принтера печата върху хартия. После с преса се трансферира върху чашата. За тези спрейове които говориш не мога да коментирам защото не съм срещал и не съм ползвал, но не си го представям да го нанесеш равномерно и да се получи качествен образ дори и да има подобно нещо :) А и не знам до колко си струва. Има хора с консумация на по 2000 чаши годишно и не си ги правят сами, а ги поръчват... макар първоначалната инвестиция да е от около 600 лв. както Ви споменах и както колегата с линковете потвърди :)
 
От: Брандиране на чаши

Чашите за сублимация са около 2 лв!Може да се ползват обикновени-около 0.80 лв и със спрей да се направят сублимационни!Този спрей се нанася със пистолет с компресор-подобно на автобоите!По този начин покритието е перфектно равно разлято и се пече при 180 градуса!После следва процеса на сублимация!По този начин предното лято съм направил около 10000 чаши!Пресите трябва да са поне около 500-600 лв - за да стане равен натиска(иначе си е чиста загуба на пари)! Има ротационни принтери за чаши-но те са само индустриални!След 2-3 месеца моите китайци казаха,че ще пускат принтери около 500 USD и мисля да купя да ги пробвам-но те ще са за малки серии!А има и много начини за "декорация"-при тях трансферната хартия се залепя върху чашата и се пече във обикновена фурна при 160 градуса(полученото изображение не е вечно-но за хората е приемливо)
 
От: Брандиране на чаши

Здравейте, един сублимационен принтер струва 600 лв. с подарък 200 листа А4 factor.bg термо преси за чаши на цена около 250 лв.
Термо пресата е доста важна част защото от нея зависи качеството на отпечатъка в/у чашата.
Чаши се намират под 2 лв. в сайта teniskinaedro.com ,но след регистрация, там също предлагаха преди време термо преси за чаши на цена около 250 лв., но гледам, че сега са ги вдигнали.
Работил съм с тениски на едро за кратко и ми направиха добро впечатление.

От доста време проучвам този вид печат и мисля, че си заслужава, но все не успявам да си купя оборудването.

Иначе извън темата - печатил съм сублимационни магнити за хладилник и сублимационни алуминиеви листа, ключодържатели, ако някой има въпроси с удоволствие ще му помогна.
 
Последно редактирано:
От: Брандиране на чаши

От тези термопреси където бяха на разпродажба преди време си закупих и аз. Цената и беше към 250 лв но мога да кажа че тя не става за нищо. Не е предназначена за натоварване и е една доста лоша инвестиция. По добре да се налеят малко повечко пари но да се вземе нещо читаво защото пресата е много важна за качеството.
 
От: Брандиране на чаши

От тези термопреси където бяха на разпродажба преди време си закупих и аз. Цената и беше към 250 лв но мога да кажа че тя не става за нищо. Не е предназначена за натоварване и е една доста лоша инвестиция. По добре да се налеят малко повечко пари но да се вземе нещо читаво защото пресата е много важна за качеството.

Напълно съм съгласен много хора се оплакват от евтините преси изобщо не само от пресите за чаши!
 
От: Брандиране на чаши

Извинявам се, че изравям старата тема, но да чашите за сублимация са най-добрият вариант за брандиране на малки серии.

Можете да разгледате едно магазинче на един приятел, което е почти завършено вече (новата му версия де, старата си бачкаше от две години някъде). Можете да видите и други неща, които да ви зарадват.

Има буквално, най-различни неща, няма смисъл да изброявам (а и нови се добавят ежедневно). Някои от които са наистина уникални за БГ пазара.
 
Последно редактирано:

Горе