Британска сметка с Visa

epiqe

Active Member
Заповядайте https://www.monese.com/
Необходими са ви паспорт и телефон с Андроид.
Това ми е рефералния номер. Ако го ползвате ще получите 5 паунда в сметката ако депозирате пари
код : JH7RPUE5
 
Последно редактирано:
От: Британска сметка с Visa

Това ако е това което пише е супер!

Мнооооого е трудно по принцип изкарването на сметка в UK... Влизаш в един порочен кръг с това:

за да си наемеш имот, ти искат сметка за да направиш превод -> за да си направиш сметка ти искат постоянен адрес :D

Ще разгледам по-подробно, че ми стана интересно.

Имаш реп от мен!
 
От: Британска сметка с Visa

И на мен така ми се струва. Надявах се да пуснат афилейт линкове обаче няма :) и бързах да го споделя с вас.
 
Това е неква бесна простотия. 1 лира +0.5% от сумата за теглене в БГ от АТМ.
Това само на пръв поглед.
 
От: Re: Британска сметка с Visa

Това е неква бесна простотия. 1 лира +0.5% от сумата за теглене в БГ от АТМ.
Това само на пръв поглед.

А от другите английски банки какви са таксите, при теглене от чужбина? Имаш ли информация?
 
От: Британска сметка с Visa

Каква е тази дискриминация? Ами потребителите на тъпофони? Защо трябва да имам умнофон за да им ползвам услугите?

Ако не обменят лирите по някакви курсове (различаващи се с типичните 3%) може и да е изгодно да дадеш 1 лира и 0,5% (вместо 3%). На 800 лева идва три процента и нещо (ако курсовете са добре). Ако не са добре - таксата теглене е неизгодна.

Сега видях тарифата - не е вярно, че взимат 1 лира +0,5%.

Взимат 0.50 GBP + 0,5% (като половиния процент е разликата между пазарната цена на валутата и тяхната цена), като таксата минимум 1 GBP общо.

Тоест при 800 лева теглене имаме такса 2.08 GBP, което е 0.6%, което е много по-добре от типичните 3% + нещо си, с които дерат другите.

Ако е вярно това, че взимат само 0,5% разлика във валутните курсове. Което ме съмнява.

Цена за банков превод от 0.50 GBP ми се вижда подозрително евтино. Ако е наистина толкова е изгодна оферта (сравнявам цените в българките банки - десетки левове, понякога над 100).

Плащането с дебитната карта струва колкото тегленето от банкомат - това не го разбирам. Би трябвало да е безплатно (да ви преакват само с валутния курс). Тоест, не става да си купувате киселото мляко и тоалетната хартия, трябва да правите по-големи покупки (трицифрена сума поне).
 
Re: От: Re: Британска сметка с Visa

А от другите английски банки какви са таксите, при теглене от чужбина? Имаш ли информация?

Имам пълната информация.
Различни от нищо (2 банки) през малки и рсредни до много.
Това дето си дал спада към малки до средни.
 
От: Re: От: Re: Британска сметка с Visa

Имам пълната информация.
Различни от нищо (2 банки) през малки и рсредни до много.
Това дето си дал спада към малки до средни.

Ми дай я тая информация де. Нали за това сме се събрали тука да си помагаме взаимно. Постави я тук хората да си направят сметката.
 

Горе