Брой продукти - брой продажби

Angell

Active Member
Здравейте,
Казвам се Ангел и съм нов както в този форум, така и в онлайн търговията.
Тук прочетох доста полезна информация.
Имам един конкретен въпрос, на който не можах да намеря отговор, а той е: Имате ли статистика за броя на продажбите спрямо броя на продуктите в магазина.
Предварително благодаря !
Поздрави!
 
От: От: Брой продукти - брой продажби

магазин с 200 продукта прави 10 продажби на ден?
 
От: Брой продукти - брой продажби

Няма такава зависимост. Магазин с 10 артикула може да прави 100 продажби на ден, а магазин с 1000 може и нито една да не направи.
 
От: Брой продукти - брой продажби

Такава "статистика" не може да ти каже нищо.... Кво ще разбереш? А ако магазина е на 1 месец, а ако е на 1 година?

Идеята е да не са много продуктите, защото клиента почва да се чуди, но и да не са два, защото си казва "кви са тея аматьори уе?!" и бега. Някаква златна среда. Която вече ще я усетиш от процента печалба, която имаш и след анализ на конкретните броики продадени неща от даден продукт, кое върви и кое не...
 
Здравейте,
Казвам се Ангел и съм нов както в този форум, така и в онлайн търговията.
Тук прочетох доста полезна информация.
Имам един конкретен въпрос, на който не можах да намеря отговор, а той е: Имате ли статистика за броя на продажбите спрямо броя на продуктите в магазина.
Предварително благодаря !
Поздрави!

Здравей и добре дошъл при нас. :) Радвам се, че почваш директно с въпроси. :)

Хм, това е много относителна статистика, наистина. Ето какво може да вземеш в предвид:

1. Конверсия на продуктите (всеки отделен) - средна стойност;
2. Отдалечаващи се от тематиката на сайта продукти;

Няма точна форума тук. Но ето нещо, което може да ти даде ценна информация.

1. Магазин едно ще има по-добра статистика, ако има 2-3 категории с тясно специализирани продукти (без да излиза от орбита си - например сайт за детски дрехи и в него одяла за спалня).

2. Магазин две ще е в пъти по-кофт - много категории, трудно достъпни и забити продукти, нелогично подредени категории, които са 10+, набухани и много нерилейтед продукти.

Реално формулата е: (products * converssion * x) / products, Където x ти се явява тази разлика в спецификата на магазина. Поне така си го представям аз. ;) Ако някой даде няколко цифри от 2 магазина, ще можем да видим и това х какво е. :) Ако тези магазини са правени по един и същ модел и логика. :)
 
От: Брой продукти - брой продажби

Здравейте,
Много благодаря на всички!
Продължавам да мисля върху този въпрос.
Поздрави!
 
От: Брой продукти - брой продажби

Аз знам така колкото повече избор има човек толкова по несигурен става в избора си. Така че оптималната бройка може да е различна за всеки но големият избор не винаги е рационален.
 

Горе