Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

Той е поставил рекорден резултат и е приет навсякъде, ама като дава изявления по хамериканските медии нищо не казва за България :)
 
От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

Кво да каже, след като повече от половината му живот е в Хамерика и са напуснали БГ в търсене на по-добър живот, а този рекорд си му е личен - те от Тв-то имат по-голям интерес, че е българин, колко пъти го споменаха.
 
От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

2400 на САТ не е кой знае колко недостижимо за чонек който живее десет години в америка, но не е ннейтив спийкър. Понеже е научил езика кано чужденец и има къде да практикува. Това не означава, че всеки може да го направи, но не е извънземно. Браво на момчето, ама във форум за предприемачи, където се предполага, че са се събрали интигентни хора не съмочаквал такава тема. Защо няма теми за представянето на БЪЛГАРСКИТЕ ученици по международните олимпиади, които наедин гол ентусиазъм бият китаците отглеждани специално за даденото състезание, докато тук подготовката и помощта е меко казано недостатъчна.
 
От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

Това е ок, но не значи, че ще стане добър бизнесмен. даже според мен зубрачите не стават нещо кой знае какво. Помислете - кой от отличниците в училище или в универсистета Ви е станал голяма работа? Аз не знам някои от моите съученици зубрачи и състуденти да е станал милионер :D Аз бях в училище супер посредствен, щото нямах време за глупости като ходене на училище хаха - oще тогава почнах да печеля някакви къси пари и хич не ме интересуваше училището, за това смених 3 докато изклася, а в университета бях най-слабия, последен по успех влязал в потока, оставах на служебна поправка и ликвидация най-често по почти всичко, не че съм тъп, просто пак нямах време да ходя на лекции, щото вече имах фирма и си правех моите неща, дори за стажа - големите умници и отличници ходиха по фирмите някакви мизерни стажчета да карат, а аз си написах сам бележка от името на шефа, който бях аз, на себе си да ми се признае стажа и направо изкъртих с тва, щото никой друг не го беше направил :D
А са, кой е предприемач от малък, бай зубрач или бай тройкар, а :D
 
От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

"Голяма работа" не е равносилно на богат човек. Има пълни идиоти и простаци, които са станали богати. Има и известни професори, които никога няма да станат богати, но са сто пъти по-ценни за обществото от доста богати предприемачи.
 
От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

За да си богат не е задължително да имаш много акъл това е вярно, но задължително трябва да не се спираш пред нищо, защото понякога може да се наложи да правиш неща които не са много морални, затова според мен, ако си страхлив и прекалено добър нямаш шанс, под богат нямам в предвид да живееш нормално имам в предвид милионер.

Но точно умните движат свтът напред, така, че евала на пича, да постигнеш такъв успех също се изисква упоритост и хъс.
 
От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

Винаги като стане въпрос за нещо като това по-горе, се сещам за баснята по-долу:)


От Европа в Долен Ийст Сайд пристигнал евреин и подал молба за длъжността прислужник в синагогата на Ривингтън стрийт.
Ръководството се канело да приеме кандидатурата му, когато изведнъж установили, че човекът е неграмотен и решили, че по тази причина е неприемлив за синагогата.
Евреинът си отишъл и станал дребен търговец, разнасящ стока по домовете. Работата му потръгнала и скоро се сдобил с кон и каруца. След това открил магазин. После - друг. Накрая се наканил да открие пет магазина, но за това му потрябвал и банков заем.
Срещнал се с управителя на банката и поискал заем от петдесет хиляди долара. Заемът му бил отпуснат. Когато му дали да подпише договора, той се разписал с кръстче.
Управителят бил в шок:
-Какво? Нима сте неграмотен?
Човекът кимнал с глава.
-Но след като така сте създали толкова успешен бизнес, представяте ли си какво можехте да постигнете, ако умеехте да четете и да пишете?
-Да, щях да бъда прислужник в синагогата!


Сещам се и за циганчето дето откраднало 100 килограма релса и като питали баща му как е успяло да я мъкне, той отговорил - ми то де да знае:) Смисъла е, че много учените, често са заринати с теоретична информация, която им действа като спирачка и нищо не се хващат да правят, защото "са учили, че така не може, че така не се прави".

След толкова години копане, аз мисля, че единственото, което ти трябва за успех е развинтено въображение и кураж. Като ти трябва учено ще си купиш, на пазара има достатъчно, че и доволно евтино, поне в България....
 
От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

Винаги трябва и късмет, не става само с упоритост и амбиция, според мен късметът винаги е най-важен. Да уцелиш точният момент, да уцелиш точните хора, с които да работиш, продукта който ще продаваш или услугата, която ще продаваш - всичко това е на късмет - може и да стане голям хит, ама може и да стане голям провал :)
 
От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

от 8 годишен в САЩ ...
 
От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

Браво на момчето. Жив и здрав да е и винаги да си има едно наум от къде е тръгнал и нека се гордее с това, че е българин!
 
От: Българин приет във всички университети от Бръшляновата лига

Гледах го по Нова. Скромно момче, обича България, връща се всяка година тука. Успех му пожелавам и дано се върне някой ден.
 

Горе