Българите богагати или бедни?

uni-web

Well-Known Member
Попаднах на едно много фрапиращо за мен видео, от което разбрах, че реално ние можем и сме най-богатата държава и в същото време най-бедната. До кога ще търпим това?

[video]http://www.vbox7.com/play:71c57a20[/video]
 
От: Българите богагати или бедни?

Ти знаеш ли какво и колко злато има там и за какво става въпрос??
 
реално погледнато... имах 1 разговор с познат от Великобритания... Тогава се оплаквах за бонусите на депутатите ни. И говорех в проценти спрямо средната раб. заплата и минималната. Беше много очуден от половината неща. Не, че техните не се "ценят високо" също, но той знае все пак на какво ниво сме тук. Забавното стана като случайно смених процентите с фактическите суми...

Коментарът му беше "горките... щом си мислите, че това са много пари"...

Аз спрях да коментирам темата с него... Вярно е, че не всеки работи за средната по времето 334лв заплата или за минималната тогава към 210лв.... но просто това е важното при нас - самото ни ниво е абсолютно различно.

Злата, диаманти и какво ли още не - няма да остане нищо за средностатистическия българин, дори и да взимахме над тези цифри.
 
От: Българите богагати или бедни?

Ти знаеш ли какво и колко злато има там и за какво става въпрос??

А ти? (Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.)
 
От: Българите богагати или бедни?

А ти? (Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.)

Банален си, много се забавлявам с теб и ограничеността ти ... честно баце ...
 
От: Българите богагати или бедни?

Е радвам се, че поне с нещо съм допринесъл за твоето благо. ;)
 
От: Българите богагати или бедни?

На мене чужденци са ми казвали,че на друго място не са виждали такова нещо:в едното платно се движи каруца,а в другото S класа... :)
 
От: Българите богагати или бедни?

Не знам дали сме най-бедните или най-богатите , но определено сме най-мрънкащите. Всеки се оплаква от нещо и недоволства за какво ли не. Гледайте малко по-позитивно на нещата. Ще порзвучи малко банално , но пазете си здравето , всичко друго е на заден план.
 
От: Българите богагати или бедни?

Не знам дали сме най-бедните или най-богатите , но определено сме най-мрънкащите. Всеки се оплаква от нещо и недоволства за какво ли не. Гледайте малко по-позитивно на нещата. Ще порзвучи малко банално , но пазете си здравето , всичко друго е на заден план.

Човек не става въпрос за това. Става въпрос за това което е в клипа, като някой ако го е гледал "изключвам някои личности които се опитват да се заяждат с мен" ще види за какво става на въпрос, и как България една малка точка на световната карта се оказва едно от най-големите находища на злато в света, и как нашите управници продават нашето съкровище на чужди държави за жълти стотинки.
Няма да споря и говоря който има желание да види клипа и да прецени сам за себе си!
 
От: Българите богагати или бедни?

Аз съм съгласен с теб просто вече нищо не ме учудва.
Малко снимки по темата:

banda.jpg

bednsot.jpg

economy.jpg


Но от друга страна решението е много лесно
ejednevka.jpg
 
От: Българите богагати или бедни?

Не мога да приема, че България е с "едно от най-големите находища на злато в света". Това просто не е вярно.

Също така не са верни и официалните данни за заплатите. Сигурно само около 5 процента от българите в частните фирми ги осигуряват и имат подписан договор на реалната си заплата. А официалните данни ги извличат от тия фалшиви договори.

Знам, че много хора живеят зле. Но в момента в цял свят много хора живеят зле.

Разбира се - не ме разбирайте погрешно. Много по - спокойно се живее на запад и много повече пари се изкарват. В това няма спор. Много идиоти има в сегашния кабинет. С това също не бих посмял да споря. Но нека гледаме реално на нещата. Стига сме се изкарвали по - зле и отколкото сме.
 
От: Българите богагати или бедни?

Не мога да приема, че България е с "едно от най-големите находища на злато в света". Това просто не е вярно.

Също така не са верни и официалните данни за заплатите. Сигурно само около 5 процента от българите в частните фирми ги осигуряват и имат подписан договор на реалната си заплата. А официалните данни ги извличат от тия фалшиви договори.

Знам, че много хора живеят зле. Но в момента в цял свят много хора живеят зле.

Разбира се - не ме разбирайте погрешно. Много по - спокойно се живее на запад и много повече пари се изкарват. В това няма спор. Много идиоти има в сегашния кабинет. С това също не бих посмял да споря. Но нека гледаме реално на нещата. Стига сме се изкарвали по - зле и отколкото сме.

Братле защо да не можеш да го приемеш България е и една от най-старите държави на стария континент, а ако наистина ни ограбват по този начин защо мълчим?
 
От: Българите богагати или бедни?

Някой знае ли как се добива злато в тази мина??
Имам приятел който работи там - чужденец - копат се камъни и се товарят на влака, от там за Бургас, от там се товари на кораби и от там за Африка, защото само там могат да извлекат злато от тия камъни, защото е много вреден процеса. Тука реално никой не е виждал злато в тая мина. От 1 тон камък се извличат няколко грама злато ... ебем ти и най-голямото находище в Европа ...
Ама форумните разбирачи да си драскат глупости колкото си искат ...
 
От: Българите богагати или бедни?

Някой знае ли как се добива злато в тази мина??
Имам приятел който работи там - чужденец - копат се камъни и се товарят на влака, от там за Бургас, от там се товари на кораби и от там за Африка, защото само там могат да извлекат злато от тия камъни, защото е много вреден процеса. Тука реално никой не е виждал злато в тая мина. От 1 тон камък се извличат няколко грама злато ... ебем ти и най-голямото находище в Европа ...
Ама форумните разбирачи да си драскат глупости колкото си искат ...

Добре бе човек не споря, но и ти се съгласи с мен. Защо даваме на други да ни го вземат като можем да си го вземаме ние.
 
От: Българите богагати или бедни?

Добре бе човек не споря, но и ти се съгласи с мен. Защо даваме на други да ни го вземат като можем да си го вземаме ние.

Защото явно не можем :)
Казвам ти - това не е златна мина като по филмите - влизаш копаш и вадиш злато, тук има много други допълнителни неща :)
 
От: Българите богагати или бедни?

По-трудно е да се строят магистрали от колкото да си извадим това което си е наше.;)
 
От: Българите богагати или бедни?

Абе това което съм гледал по Дискавъри или Нат. Гео. кви златни мини - ебаси и съоръженията чудовищни съоръжения - особенно рафинерията дето ги разделя - то само 1 камион от Катерпилър няколко км магистрала ще излезе :D Големи инвестции за проучване се фърлят, трябва си силни традиции в този бизнес, а нашите фирми са малки и забрави се справят. А на д-вно ниво си трябва яко мисъл и кинти иначе знаем кво става с големи прокети ...
 
От: Българите богагати или бедни?

Абе това което съм гледал по Дискавъри или Нат. Гео. кви златни мини - ебаси и съоръженията чудовищни съоръжения - особенно рафинерията дето ги разделя - то само 1 камион от Катерпилър няколко км магистрала ще излезе :D Големи инвестции за проучване се фърлят, трябва си силни традиции в този бизнес, а нашите фирми са малки и забрави се справят. А на д-вно ниво си трябва яко мисъл и кинти иначе знаем кво става с големи прокети ...

http://www.zora-news.com/index.php?...skiaklondaik&catid=386:broi-7-2012&Itemid=123
 
От: Българите богагати или бедни?

Българите богати или бедни?
Май се отплесвам от същността на темата, но има най-различни българи - и бедни, и богати, и средни, по различни причини и с различни способности. Животът е шарен като знаме от гей-парад. :)
 
Последно редактирано:

Горе