Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Златото е най-доброто, в което могат да инвестират българите. В днешно време , ако сте забелязали, цената му спада само с няколко стотинки, а расте със "скоростта на светлината". Бих казала само: ДОБЪР ИЗБОР!
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Да се включа, понеже винаги ми е била интересна гледната точка на хората търгуващи със злато. Златото е константа = 1 . Независимо от цената на парите. Те се обезценяват, или поскъпват спрямо златото. Краткосрочните спекулации межджу наколко дни и 2-3 години могат д ви направят богат в определена валута. Но това просто ще покаже склонността на златото да поскъпва, или поевтинява. Не очаквам да ме разберете. Просто ще кажа, че моментните инвестиции в злато говорят, че липсва сигурност и умните инвеститори пазят парите си, а не инвестират.

Трябва да знаеш кога какво да купуваш.

В момента ни готвят инфлация и монетизация на дълг така че златото е добра инвестиция.
След време като кризата излезе и нещата почнат се оправят се продава златото и се сменя на дурги актиив. Защото темповете на печатане ще спаднат, отделно може и да спрат. Да не говорим при наличие на дефлация, как златото губи стойност спрямо долара или инак казано с увеличение на пок. способност златото не е добра инвестиция.
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Златото е най-доброто, в което могат да инвестират българите. В днешно време , ако сте забелязали, цената му спада само с няколко стотинки, а расте със "скоростта на светлината". Бих казала само: ДОБЪР ИЗБОР!

Не мисля, като ги гледам всички прокопсали та злато купуват. Видях твое мнение в друга тема, името беше "Най-бедната..."
Та прави като най-бедните и ще забогатееш. Само ако ме разбираш.

Поздрави
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти


Златото продължава да е в диапазона, който отбелязваш на графиката. Аз не те послушах, че ще има голяма корекция и сега успях да нулирам поредния акаунт.

Дали е време за покупки (на маржин)?

m9xgut.jpg


Източник на картинката.

Кой начин за корекция на цената спрямо инфлацията е коректния?
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Да бе таман щях те питам какво стана в другата тема, че както виждам ще ми се изпълният и на еврото и на злаото прогнозите.
Аз съм за покупки, но реални :) Махай марджина :)

Eто ти една интерсна картинка:

c83bf8b76a0f2eb04c9ff568d8176cf0.gif
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Виждал съм я тази картинка, затова въпросът е особено актуален. При марджин 1:2 примерно (сравнително безопасно) разходите ще бъдат 1,2% на година за суапове (не смятам разликата купува/продава, защото е малка в сравнение с разходите за суап). Очаква се цената на златото да се качва с повече от 1,2% на година. В такъв случай е на далавера да ти дават кредит с лихва 1,2% на година*.

Обаче много спекулатори се изкушават да отварят позиции, които са няколко пъти по-големи от сметките им и при малко движение надолу (в противоположна посока) им се нулира акаунта. Иначе ако се ползва с мярка, маржинът е от полза. Малко е вероятно цената да падне наполовина (и сметката да се нулира при маржин 1:2).

* Това го смятам с калкулатора на Alpari.

Аз си мислех да отворя позиция не по-голяма от два пъти сметката ми (в краен случай три пъти), обаче се изкуших от възможната печалба и загубих.
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Хепи научи се на парично управление и risk/reward ratio-тo
Ще ти дам на ЛС линк от сайта ми там съм писал кое как е.
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Goldman: Златото навлиза в мечи пазар

Анализаторите на банката ревизираха надолу и прогнозата си за следващите 12 месеца - от 1800 на 1550 долара за тройунция
Златото вероятно навлиза в мечи пазар на фона на все по-осезателното възстановяване в САЩ и колапса на златните борсово търгувани продукти (ETP), съобщава Bloomberg, цитирайки Goldman Sachs Group Inc.

Банката понижи тримесечната си прогноза до 1615 долара за тройунция от 1825 долара за тройунция. Анализаторите на Goldman ревизираха надолу и прогнозата си за следващите 6 и 12 месеца до 1600 долара и 1550 долара съответно от 1805 долара и 1800 долара.

Значи ще изчакаме да падне още малко за да продължим да се запасяваме.

Някак си ми се струва нереалистично да падне твърде много. По принцип е възможно да падне даже и под разходите за извличане от земята (тогава ще спре копаенето за злато и ще се продава само наличното). Обаче ми се струва малко вероятно.

351sqc0.jpg


1z6z4gz.jpg
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Хепи винаги каквото каже Голдман прави обратното :) Закон божи е това. То и самите Голдман го правят :) Златото ще падне като спре печатницата и вдигнат лихвите има време!
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Сорос: Златото вече не е “инвестиция-убежище“

Известният инвеститор Джордж Сорос каза, че златото вече съсипа своя статут на “инвестиция-убежище“, но той очаква централните банки да продължат да купуват благородния метал и това да го подкрепи около настоящи цени, предаде БНР.

Златото разруши своя статут на убежище. Поради разочарование, повечето инвеститори намаляват своите златни позиции, заяви Сорос в интервю през уикенда. Но централните банки ще продължат да го купуват, така че не очаквам сериозно понижение на цените. Ако вие очаквате нови кризи, ще има случайни вихрушки или скокове в цените на благородния метал. По този начин, златото изглежда доста волатилно ден за ден, но без ясно изразен тренд в дългосрочен план, смята Сорос.

Според анализатори, ключовото събитие, което ще определи посоката на движение на благородния метал през настоящата седмица, могат да се окажат протоколите от последното заседание на Федералния резерв (в сряда), които да изяснят, дали ФЕД ще обмисли или не скорошна промяна (понижение) на своята програма за “количествени улеснения“ (покупките на американски ценни книжа за 85 млрд. долара на месец).

Относно "количественото улеснение" имам забележки по превода.
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Oх Сорос, една от най-големите лисици, така ще се запаси със злато, че не знам :)Докато ЦБ са нетни купувачи на физ. злато нещата са ясни :)
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

От кога купуването на злато се нарича инвестиране?!?! Все едно депозитите да ги наречете инвестиране..., това е просто бягане от инфлацията.
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

От кога купуването на злато се нарича инвестиране?!?! Все едно депозитите да ги наречете инвестиране..., това е просто бягане от инфлацията.

Термина на английски се нарича safe haven, златото е типичен пример http://www.investopedia.com/terms/s/safe-haven.asp
Идеята иде, че се запазва стойността и е хедж срещу инфлацията :)

Инвестицията в сферата на финанси и инвестициите е доходност или капиталова печалба, а за сферта на реалния сектор е закупуване на активи генериращи блага :)

Журналята по дефиниция, не са много в час и бъркат нещата :)
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Кипърците се ориентираха, че ако не е злато, може bitcoins...те затова от 60 долара станаха по 120. А и нито може държавата да ти ги вземе, нито трябва да ги копаеш в градината.
 
Сега се замислих биткойните не може да ти конфискува държавата по никакъв начин... освен да те измъчват (електричество на топките и тнт) да дадеш кода на протфейла

Те били по яки от колкото си мислех
 
От: Re: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Сега се замислих биткойните не може да ти конфискува държавата по никакъв начин... освен да те измъчват (електричество на топките и тнт) да дадеш кода на протфейла

Те били по яки от колкото си мислех

Абе яки са ама кажат ли обявяваме, че всички сделки с биткойни са противозаконие, щото ни се мешите в нашите монополни работи с издаването на пари, яко ще има горене ..... То и това е основния страх, на всички!
Смятай как бързо всички търговци ще кажат cash/cards only no bitcoins, bitcoins are bad :D
 
чисто законово нямат прична да го направят но нещата на този сват не се правят само законово... липсата на децентрализирана система пречи да се спре като магнетите.. въпроса е да има достаъчно търговци който да прилагат валю срещу биткойони и ще просъществуват световно обявяване извън закона ще е много трудно или ще потвърди конспирацията за новия световен ред :)

скоро видях че и wordpress.com приемат биткойн

иначе и на мен ми се струват набалончени да ги купувам ама бих разменил някакво виртуално валю срещу тях :)
 
От: Re: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

чисто законово нямат прична да го направят но нещата на този сват не се правят само законово... липсата на децентрализирана система пречи да се спре като магнетите.. въпроса е да има достаъчно търговци който да прилагат валю срещу биткойони и ще просъществуват световно обявяване извън закона ще е много трудно или ще потвърди конспирацията за новия световен ред :)

скоро видях че и wordpress.com приемат биткойн

иначе и на мен ми се струват набалончени да ги купувам ама бих разменил някакво виртуално валю срещу тях :)
Куул, държавата да каже нещо всичко може - ти нали знаеш от 33 до 71 година са криминализирани притежанието на злато в САЩ(без бижута, още няколко и си имал право до 5 унции златни монети) - глоба 10к или 10 години затвор - http://en.wikipedia.org/wiki/Executive_Order_6102

Ти ми говориш тук за пряк конкурент на може би най-важния инструмент на държавата, то заради печатането на пари държавите живеят - налагане на инфлационен данък :) изземване на блага :)

Утре кажат всеки търговец, които приема биткойни нарушава закона и до там ..... Нали знаеш има един, които може да емитира парите и това са ЦБ :)

Каквото си поискат всичко могат да направят, то и това е силата на биткойн децентрализацията
 
Re: От: Re: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Хепи държавата да каже всичко може - ти нали знаеш от 33 до 71 година са криминализирани притежанието на злато в САЩ - глоба 10к или 10 години затвор - http://en.wikipedia.org/wiki/Executive_Order_6102

Ти ми говориш тук за пряк конкурент на може би най-важния инструмент на държавата, то заради печатането на пари държавите живеят - налагане на инфлационен данък :) изземване на блага :)

не съм хепито макар че с него си спориш за биткоините....живеем в интересн свят блеки държавите не са това което са инфорацията която имат хората е разполагат е много повече за да не слушат правителствата си като ги лъжат :)

а глобална забрана ще е много трудна нищо че някой държави могат да се опитат биткоините са световни :) поне така симисля може и да не съм прав ще видим :)

пп В сащ си е било законно да промиваш злато да го продаваш и пак да го промиваш ( в добрите години на златната треска са промивали до унция от корито - обичайното е грам два на ден ама затова е била златна треска при голяма жила докато се е изчерпила)

а за забрана да притежаваш до 140 грама а заради глупавата забрана има златен орел с нумизматична стоиност около 60к $ нищо златтото в него е само една унция нумизматичне биткоин си го представям :)
 
От: Българите купуват злато като луди - оборотът през август нарастнал 6 пъти

Да сори обърках се, Така налагат книжния долар тотатлно, след десетилетията пропганда, финална права е просто да изкорениш връзката на хората със златото и затова иде 33-та :)
За глобално трудно, но в САЩ и ЕС като нищо, и аз искам да има биткойн разплащателно средство като по модерно, но златотно обезпечение на лева ми стига, знаеш каква сила е това :)
 

Горе