България била ли е някога руска колония?

Kortes

Active Member
Тези които са чели малко история знаят какво е колония.
Това е нещо като допитване, отговорите ще решат дали България е готова да бъде пълноправн член на Европа и Шенген.
 
Тези които са чели малко история знаят какво е колония.
Това е нещо като допитване, отговорите ще решат дали България е готова да бъде пълноправн член на Европа и Шенген.
Русия беше Българска колония , а Усрайна ... там сме си изсипвали боклуците ... :)
 
Предполагам, че си плащаш интернета в рубли. Ясно.
аз не плащам интернет, доставят ми го от Русия в бидони безплатно ;-)
 
САЩ броим ли ги за английска колония?
то САЩ още са на ротационен принцип между Португалия, Испания и Англия. След 20-те години на 20 век и Италианците се включиха в ротацията като мафия :)
 
то САЩ още са на ротационен принцип между Португалия, Испания и Англия. След 20-те години на 20 век и Италианците се включиха в ротацията като мафия :)
Не забравяй и негрите.. Опс, тъмнокожите, афроамериканците или както там е политкоректно да ги наричаме :)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Били сме под руско робство.
Такъв е бил плана още от "освобождаването" ни.
След като виждат че с пропаганда и пари не успяват действат със сила.
Събитията се повтарят, сега сме пак на етап пропаганда и платени викачи. Ако Украйна не ги унищожи скоро време ще минат етап поробване със сила.
 
Били сме под руско робство.
Такъв е бил плана още от "освобождаването" ни.
След като виждат че с пропаганда и пари не успяват действат със сила.
Събитията се повтарят, сега сме пак на етап пропаганда и платени викачи. Ако Украйна не ги унищожи скоро време ще минат етап поробване със сила.
1:1 което се случва в Украйна.
Бяха с руски президент, изгониха го и след това им анексираха Крим и Донбас и се започнаха проблемите.

Същото нещо и в Грузия. Същото нещо и в Молдова. Подобно и в Казахстан.

Съмнявам се че ние сме им толкова важна цел, след като нямаме някакви природни ресурси (за разлика от Украйна и Казахстан), но пък има огромно количество паплач, която с нетърпение чака отново денят, в който ще ни окупират.

По темата: Радвам се че и при трите опита на Живков да ни направи 16та губерния са били неуспешни. Първоначално щях да отговоря, че не сме били колония, но след като прочетох дефиницията - били сме точно колония.
 
Били сме гръцка, турска, руска, а в момента сме американска колония.

Като гръцка колония сме изкарали 100-ина години.
Като турска - цели 500 г.
Като руска - 45 годин.
Американска - едва 15 годин и вече яко е засрано дереджето.

Извод: под турско сме били най-добре, предимно спокойствие и благоденствие, никой не е бързал да се освобождава, дори сме се ВЪЗРОДИЛИ по некое време!

:rolleyes:
... а като (сме се)/(са ни) се освободили, кво е последвало??
Хой след хой та чак до наши дни! :hankey:
 
Били сме под руско робство.
Такъв е бил плана още от "освобождаването" ни.
След като виждат че с пропаганда и пари не успяват действат със сила.
Събитията се повтарят, сега сме пак на етап пропаганда и платени викачи. Ако Украйна не ги унищожи скоро време ще минат етап поробване със сила.
щем те удари един Кинжал скоро по тимберицата усещам
 
Тези които са чели малко история знаят какво е колония.
Това е нещо като допитване, отговорите ще решат дали България е готова да бъде пълноправн член на Европа и Шенген.
Аз пък питам - България била ли е някога колония и колония ли е сега?
Ако, да кога е била, или е?
А?
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Били сме гръцка, турска, руска, а в момента сме американска колония.

Като гръцка колония сме изкарали 100-ина години.
Като турска - цели 500 г.
Като руска - 45 годин.
Американска - едва 15 годин и вече яко е засрано дереджето.

Извод: под турско сме били най-добре, предимно спокойствие и благоденствие, никой не е бързал да се освобождава, дори сме се ВЪЗРОДИЛИ по некое време!

:rolleyes:
... а като (сме се)/(са ни) се освободили, кво е последвало??
Хой след хой та чак до наши дни! :hankey:
Ами малките държави не могат да бъдат самостоятелни. Така че ще бъдем пак
 
В

Ами малките държави не могат да бъдат самостоятелни. Така че ще бъдем пак
Швейцария как е самостоятелна ? А е доста по малка от БГ
 
Всъщност въпроса ми беше елементарен. Когото и да попиташ по света, дори и някой от Зимбабве, който има малко интерес от съвременна история, ще ти даде правилен отговор.
За съжаление, още има повредени хора които отбягват въпроса. Може би, това е една от причините да не заслужаваме уважението на другите нации. А има как, има.
 
Ами малките държави не могат да бъдат самостоятелни. Така че ще бъдем пак
Т.е. искаш да кажеш, че сега не сме, но някога ще бъдем отново? Ами като кажете едното, кажете и другото?

Де юре, не знам дали въобще сме били колония, мисля че не.
По-добре е да да го наречем протекторат. В останалото време сме били или част от други държави, или просто не е имало държава.
Обаче в момента се чудя дали сме част от ЕС, или сме протекторат на САЩ, или Русия, пък още малко и на Китай.
 
Т.е. искаш да кажеш, че сега не сме, но някога ще бъдем отново? Ами като кажете едното, кажете и другото?

Де юре, не знам дали въобще сме били колония, мисля че не.
По-добре е да да го наречем протекторат. В останалото време сме били или част от други държави, или просто не е имало държава.
Обаче в момента се чудя дали сме част от ЕС, или сме протекторат на САЩ, или Русия, пък още малко и на Китай.
Винаги сме били под влияние на някоя държава.
 
Винаги сме били под влияние на някоя държава.

Много е интересна терминологията. Понякога васалското ни положение бива наричано ''партньорство'', в зависимост от моментната конюктура. Ако след време отново сменим лагера, днешните ''партньори'' също ще бъдат наричани ''окупатори'' и ''колонизатори'' и то от същата робска по своето същество сган. ;)
 

Горе