България вече е официално на 1-во място по бедност

От: България вече е официално на 1-во място по бедност

За мен най-стабилни ще сме като от цялата администрация останалт 100к и то огормен процент да са социалните звена и целия бюджет да е около 5 милярда на БГ тогава ще сме истински стабилни.

Леле къв кеф ще е направо, ама и аз един идиалист ......
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Вероятно на много хора ще им прозвучи като пълната тъпотия, но ще се оправим само и единствено като се разпадне Европейският съюз заедно с целия капиталистически свят, защото на тях не им е никак удобно на Балканите да има държава със силна икономика. Хората съвсем умишлено си ни затриват - затвориха ни реакторите, унищожиха ни армията, постоянно ни дават акъли какво да правим /сега къде говорят, че било много правилно да се махне доживотния затвор без право на замяна, въпреки, че 1/3 от България си е точно за там в момента/... Въобще... ужас, а нашите политици само им лижат гъзовете, отиде сега и Бойко при Обама да му изпълнява нарежданията.

Не, че съм някакъв.. комунист или от хората на Сергейчо - и той не ми харесва, но е факт, че преди 20 години държавата ни е била продуктивна и на ниво, а сега за никакъв чеп не ставаме. И то не, че ние упаднахме, а ни направиха такива - в т'ва съм сигурен.

Лично по мое мнение Русия са по-малкото зло и ако имаме шанс, и се извъртим към тях то само можем да печелим, защото Сърбия като гледам също си пада русофилска държава, а на Балканите сме просперирали и сме били силни, когато сме били заедно и сме си съдействали.

Че.. тъй де,.. както ги виждам аз нещата - най-доброто за нас е да заравяме всякакви томахавки с комшиите и да правим един Балкански съюз и да теглим чертата на тия западни кавали. :)
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Всъщност, в нашето съвремение никоя страна не може да е автономна в първичния замисъл на този термин - всяка държава зависи от някоя друга по един или друг начин. Примерно, САЩ зависят от петрола и армията им е в постоянна бойна готовност за поредната нефтена война, когато ножа опре до какала. Русия е зависима от кредитите на икономическите гиганти, но пък си плаща заемите с газ и други суровини, без които пък мощни икономики като немската примерно, биха клекнали за броени месеци.
Китай които на пръв поглед си имат всичко (богати природни богатсва, евтина и многобройна работна ръка, безкрайни земи за селско стопанство), ако няма кой да им купува суровините и продуктите на леката промишленост, ще изпаднат в колапс, в който биха само си мечтали за дните на революцията на Мао.

Къде се нарежда България в тази утопична картинка - БГ и Румъния ги приеха в ''манната небесна'' ЕС, само защото Западна Европа се нуждае от бедни бледолики специалисти, които винаги биха били под ръка, само да обеднеят порядъчно. Експериментите с внос на араби и негри се отрази крайно негативно на популацията и културата на гигантите в Западна Европа и това е мъдро решение от тяхна страна - отрежи ръцете на постсоциалистическите страни (вземете им енергийната, селскостопанската/туристическата/културната автономност и гледайте как падат на колене).
Чрез тъй наречените програми за подпомагане на микро-бизнес, малцинства, образование, предприемачество се регулира вота на електората, за да може той същия електорат да продължи да избира мандат, след мандат едни и същи муцуни. Въпросните муцуни няма нужда да бъдат подкупвани и в това се крие, и гениалността на замисъла - просто сложи на лостовете подходящите хора и тяхната алчност ще върши същата работа, а именно да се протакват нещата и обществото да бъде хранено с популизъм, който да ги укротява, ако евентуално се разбунтуват за мизерията:)
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Аз пък се чудя защо всички мислят, че за Европа е по-добре някои страни да са много бедни ?

Какво печелят богатите страни ?

Бедна България не може да купува немски BMW-та, не може да купува суровини, не може да предлага евтини услуги и стоки.

Бедна България винаги ще е тъмен балкански субект, с висока доза политическа несигурност, голям риск от размирици/война, крайно леви/десни залитания и тн...

Каква им е файдата ?


Все едно аз да искам останалите предприемачи тука да са супер бедни ? Каква ми е ползата ?


Недейте с това конспиративно мислене. Има борба, има стратегически интереси, но този начин на мислене е архаичен.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Бедна България не може да купува немски BMW-та, не може да купува суровини, не може да предлага евтини услуги и стоки.
Бедна България няма нужда да купува BMW-та, бедна България трябва да работи в цеховете за да се произвжедат тези BMW-та. Ще ги купуват потребителите, примерно от Германия, САЩ и сие, които могат да си го позволят, след като тяхната ''армия за борба с тероризма и чиста демокрация'' е осигурила необходимия петрол за това, респективно заплатите се регулират от съответния Harvest.
След 10-на години, тези возила се ползват от местни микро търговци с гъзарийски наклонности. Проблемът е, че тези микро търговци са с орязани перки и затварят кепенци все по-често.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@waldes - ти с какви партньори искаш да въртиш бизнес - супер бедни или прилично богати ?


Да кажеш, че САЩ и ЕС ни искат бедни е като да кажеш, че ти искаш да правиш бизнес само с бедни хора.


Ти какво предпочиташ ? На твоята улица да живеят 20 къщи с бедняци или 20 къщи с богати хора ?
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@waldes - ти с какви партньори искаш да въртиш бизнес - супер бедни или прилично богати ?


Да кажеш, че САЩ и ЕС ни искат бедни е като да кажеш, че ти искаш да правиш бизнес само с бедни хора.


Ти какво предпочиташ ? На твоята улица да живеят 20 къщи с бедняци или 20 къщи с богати хора ?


Има предвид, че сме по изгодни като ресурс, а не като пазар..
 
Обезмислихте кохезионния фонд от всякъде... и това как помагането на една дръжава да забогатее прави допринадя и за старите членки... най успешния пример за кохезията е полша... ние НЕ сме от най успешните засега ама да не се забравя бг политици са фактор минус....

Освен това ще имаме пълни трудови права в ЕС от 1 януари 2014 тоест не могат да ни дискриминират и български работник който прави бмвта не може да получава по малко от на немски работник който прави бмвта и немския синдикат трябва да следи да ти се спазят правата или лесно ще може да си осъди работодателя а там съда не спи като нашия....

Да не забравя и изравняването на земеделските субсидиите за някой култури могат да мина 500 евро на декър.... тоест най доброто от ЕС тепърва предстой...

Ако ни искаха за работна ръка вместо да ни приемат в ЕС можеше пред определени посолства да се раздават определен брои разрешителни за работа при фиксирана заплата... без да се дават пълни трудови права... работиш нещо плащат ти нещо прибираш си се ако не искаш да се прибираш те гонят...
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

И какъв ни е ресурса ?

Айде да имаше 200 западни завода тука, да кажем че ни ползват за евтина работна ръка. Ама то и заводи няма.

Никой не си го слага за България и никой не се е юрнал да ни ползва за нещо.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Абе гений, а защо не помислиш колко хора забегнаха в чужбина и работят там, защото държавата ни се срина? Милиони българи прислугват на западноевропейците. Ей ти евтината работна ръка. Ти верно живееш в паралелна десебарска реалност.
 
От: Re: България вече е официално на 1-во място по бедност

Да не забравя и изравняването на земеделските субсидиите за някой култури могат да мина 500 евро на декър.... тоест най доброто от ЕС тепърва предстой...

Мисля, че бъркаш декар с хектар.
За кои култури си чел тези цифри?
 
http://www.reformthecap.eu/blog/tobacco-subsidies-in-spain

4000EU/ha в испания

май няма да отпаднат за следващия период 2014-2020 тоест който го вълнува нишата трябва да следи гласуването на евро бюджета.... онзиден гледах България Он Еър някакъв от някаква наша асоциация който каза че от 2014 може и ние да се вредим за такава субсидия цифрата която каза е 500 на декър затова я постнах на готово... румънците се били вредили вече...

следващата по доходност от субсидии култура пак с няколко хиляди евро на хектър бил памука (ама това само като откъснато инфо - не съм го проверявал цифрите) там голямата лапачка я взимали гърците
 
От: Re: България вече е официално на 1-во място по бедност

http://www.reformthecap.eu/blog/tobacco-subsidies-in-spain

4000EU/ha в испания

май няма да отпаднат за следващия период 2014-2020 тоест който го вълнува нишата трябва да следи гласуването на евро бюджета.... онзиден гледах България Он Еър някакъв от някаква наша асоциация който каза че от 2014 може и ние да се вредим за такава субсидия цифрата която каза е 500 на декър затова я постнах на готово... румънците се били вредили вече...

следващата по доходност от субсидии култура пак с няколко хиляди евро на хектър бил памука (ама това само като откъснато инфо - не съм го проверявал цифрите) там голямата лапачка я взимали гърците

Отивам да сея тютюн в Испания! :evil:
За такава субсидия хич и няма да го бера! 8)
Ще се правя на грък - изгоре от сушата! или дъждовете го отнесоха!. Те така лапат субсидите.

Бах им ма`та! Тук ни подхвърлят по 6-8 евро на декар...

За следващия период доста се дърлят. Едни искат да се намалят, други не дават и да се издума.
А нашите политици се мъдрят да се изравнят субсидиите, но хич не ми се вярва да ги огрее.
Общо взето, не ми пука особено, защото от две години не взимам субсидии.
 
мен ме е яд че тъкмо минават преходните ни периоди за ЕС и идват добрите пари... а форума е мега скептичен на тема ЕС и въобще не вижда какви възможности ни се дават... искали да ни оберът, да сме бедни да им работим... дава ни се равен шанс (след преходните периоди кофти ама без тях не може) от там нататък всеки се оправя...



Най малкото това че сме граждани на ЕС и може да идем да си насадим тютюн в испания или памук в гърция за бизнеса нямаше преходни периоди.... ама ще трябва да плащаме техните ренти за декър като си нямаме наша земя там... ама ще дойде и тук такава субсидия до година две само да мине този евро бюджет

относно намаляванията ЕС дава най много пари от бюджета си първо за общата земеделска политика и второ за кохезия - догоноването на по бедните.... пари ще се режат от някъде ясно (ние сега взимаме само за кохезия пари - магистрали канализации, малки и средни предприятия, селски райони) и субсидия за земеделие чакаме да се изравнят... ама няма пари ясно че новия бюджет ще е пазарлък само трябва да следим какво решават за бюджета в брюксел и ще знаем къде има пари....

Иначе а за мен правилното ако си говорим за орязване е да има таван на субсидиите за фермите който получават над 30 000 000 субсидии... щото идеята на субсидиите е ЕС да си има собствено производство на всичко да е независима от внос поне до някакъв процент за да не могат да ни извиват ръцете... и като е слаба година за фермерите благодарение на субсидиите да има пари пак да засадят... (ама не съм се занимавал със земеделие никога само съм чел :oops:) ама си мисля че така е по правилно всички да получат сегашните субсидии с някакъв таван...
 
Последно редактирано от модератор:
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Подкрепям мнението на coolice. Не знам обаче от известно време виждам доста дейности да се правят с пари финансирани по европейските програми. Не знам колко от вас имат приятели ученици, но от миналата година, като стартираха проект УСПЕХ ( за спрвка вижте в google) стана много добре в училищата. Има всякакви клубове и се отпускат не малки суми пари, за да се развиват учениците. Аз до колкото знам във всяко училище има такъв проект. Ей сега следя, раздават се на децата там флашки, купува се литература. В едно основно училище пък са направили къщички за птици и са много готини.
Още сме много млади в тази насока, за да развиваме потенциала си от към ЕС. Вярно, че нещата в управлението не са на тамън, но това не означава, че ЕС ни е виновен. Относно директивите, които трябва да спазваме. Извинете, но явно не сте слизали на долу в обществото да видите какво се случва. Изпозатвориха "лавките" с мазните женици, дето продават тостери на дечицата, а навсякъде лазят хлебарки,а тая пипа навсякъде, а после и храната.
Вярно, че относно вноса ни заливат с всякакви неща, но кой кара да конумираме всичко?
 
От: Re: България вече е официално на 1-во място по бедност

Иначе а за мен правилното ако си говорим за орязване е да има таван на субсидиите за фермите който получават над 30 000 000 субсидии... щото идеята на субсидиите е ЕС да си има собствено производство на всичко да е независима от внос поне до някакъв процент за да не могат да ни извиват ръцете... и като е слаба година за фермерите благодарение на субсидиите да има пари пак да засадят... (ама не съм се занимавал със земеделие никога само съм чел :oops:) ама си мисля че така е по правилно всички да получат сегашните субсидии с някакъв таван...

Ей това е лошото, че пак се прави популизъм.
Ако ще има таван - трябва да е на площ. Субсидията се дава за единица стопанисвана и обработвана площ. Като обработваш повече площ, в число ще вземеш повече. Но само в число. Цената за обработка на сто и хиляда хектара не е различна. Все си е гориво, амортизация на техника, семена, торове, заплата и съпътстващите разходи.
Но за хора, обработващи големи площи, се получават големи числа. Тъпунгелите не правят сметка, че един земеделец, за да вземе милиони субсидия, означава, че обработва хиляди хектари. Тъпунгелите гледат и се впечатляват от числото. А не от работата. И се почват едни ахкания и охкания... Най вече от чиновниците. Но не виждам наплив от чиновници да искат да стават земеделци.
Та за да няма такова народонедоволство, се измисля таван за субсидиите. :twisted:
А в същото време мафиоти в Италия получават земеделски субсидии. Включително такива, които са с ефективни присъди и са в затворите. Лежиш в затвора и получаваш субсидия за обработване на земя. Ама не за земята на градинката на затвора.
 
Ами може :) определено не сме толкова черни колкото ни изкарват и мизерии има навсякъде ама борбата ни трябва да е е управим целия ес :) а да си получим нашето като пълноправен член :) да се пазарим да налагаме вето итнт... ама се искат политици с топки а и нещата се случват по бавно отколкото ни се иска...
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Проблема е, че всеки се оплаква по форуми, фейсбуци и нищо не прави. По цял ден киснат по барове, вечер по дискотеки. Аз не се оплаквам, без работа няма да остана и не съм оставал за повече от 1-2 седмици. Където и да отида, работа ще си намеря. Значи някои могат, а други не? :clap:

Отделно, че българите сме свикнали да ни мачкат и да ни казват какво да правим вместо да отстояваме своето, дори да не сме прави. Добре, че беше един човек в последните няколко години да ми покаже колко важно е да отстояваш своята позиция, особено ако си прав. Пък място за компромис винаги има, ама и на това не сме способни.

И в други теми съм го казвал - виновни сме си самите ние, не политиците. Ако не ги търпим, тях няма да ги има. Кой им дава заплатите? Нали от нашите данъци ги взимат.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Проблема е, че всеки се оплаква по форуми, фейсбуци и нищо не прави. По цял ден киснат по барове, вечер по дискотеки. Аз не се оплаквам, без работа няма да остана и не съм оставал за повече от 1-2 седмици. Където и да отида, работа ще си намеря. Значи някои могат, а други не? :clap:

Отделно, че българите сме свикнали да ни мачкат и да ни казват какво да правим вместо да отстояваме своето, дори да не сме прави. Добре, че беше един човек в последните няколко години да ми покаже колко важно е да отстояваш своята позиция, особено ако си прав. Пък място за компромис винаги има, ама и на това не сме способни.

И в други теми съм го казвал - виновни сме си самите ние, не политиците. Ако не ги търпим, тях няма да ги има. Кой им дава заплатите? Нали от нашите данъци ги взимат.

Да но е важно да знаеш, че не е така само при нас. Не знам дали си чувал за французите. Как около 45 години са били изключително мили и добри хора, а сега са студени...
Да вярно имаш вярно мнение. Не отричам, но кажи ми ти какво правиш, за да промениш нещата и да не си част от тези, които се опалкват по форуми и фейсбуци.
Аз например се занимавам с младежки дейности и ми е много приятно да работя с млади хора. Развиваме различни инициативи и дейности :) Ето сега например организираме ателие "Направи си сам" :)
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Аз лично не се и учудвам да сме на 1 място по бедност, това е напълно нормално! Като погледна държавата от стани направо ми се реве! ;)
 

Горе