Българският език не е майчин за всеки трети първокласник

dalasweb

Well-Known Member
Петък темата ;)

Българският език не е майчин за всеки трети първокласник

Между 25 и 30% от учениците, които тази година постъпват в първи клас, са с майчин език, който е различен от българския. За първи път се е увеличил и броят на учащите от семейства с по-ниско образование. Тези тревожни данни цитира просветният министър Красимир Вълчев в началото на новата учебна 2019/20 г., линк

В задачата се пита след колко от тези с иностранните езици ще са 80-100%
и колко ще са програмисти.
Къде са Кирил и Методи и брат му да видят, коя иностранна школа изучават тяхната кирилица.
 
А бе по-интересна тема, която може би пряко (или непряко) е свързана с тази по-горе, че държавицата ни е най-бързо свиващата се и изчезващата в Европа, и е в топа на такива в света :)

Линк:

 
Последно редактирано:
По-добре да ходят на училище, каквито и да са децата, отколкото да се чудят откъде да вземат едно парче хляб след време, защото не могат да четат и пишат, защото пък товс от своя страна води до по-големи проблеми - кражби и т.н. На мен ми е направило впечатление, че тези от малцинствата, които са учили и завършили все пак са придобили човешки навици, не раждат по 10 деца и работят, за да си изкарват прехраната.
 
Важното е, че ходят на училище, там ще научат български. Важното е да се върви в правилната посока.


Правилно! Обаче правилната посока е.
Белене от там към газовите камери.
Хан Хрум - аз казах
Ромите на сапун!
 
Правилно! Обаче правилната посока е.
Белене от там към газовите камери.
Хан Хрум - аз казах
Ромите на сапун!
По тази логика всички бг-та, които бачкат в Западнала Европа в газовите камери, защото мнението на ''партньорите'' ни за нас е точно такова - че сме циганета и трета ръка хора.
 
Явно не си работил на запад.Преди да ни пратят към газовите требе да им чистиме тоалетните.Навънка в Испания, Португалия, и Испания сме БУГАРИ . Германия, Франция, Холандия и Белгия сме робите това е. Не съм видял испанец или португалец да работи в Германия защо?
Все още се помнят диктатурите и газовите:)
 
Явно не си работил на запад.Преди да ни пратят към газовите требе да им чистиме тоалетните.Навънка в Испания, Португалия, и Испания сме БУГАРИ . Германия, Франция, Холандия и Белгия сме робите това е. Не съм видял испанец или португалец да работи в Германия защо?
Все още се помнят диктатурите и газовите
Е това може да е валидно за 90-те :) за сегашно време не съм много съгласен. А испанци в Германия познавам доста :)

А дали сме роби или "бугари" си е въпрос на гледна точка... Живеем в свят в който капитализма цари, а парите националности не познават :)
 
Петък темата ;)

Българският език не е майчин за всеки трети първокласник

Между 25 и 30% от учениците, които тази година постъпват в първи клас, са с майчин език, който е различен от българския. За първи път се е увеличил и броят на учащите от семейства с по-ниско образование. Тези тревожни данни цитира просветният министър Красимир Вълчев в началото на новата учебна 2019/20 г., линк

В задачата се пита след колко от тези с иностранните езици ще са 80-100%
и колко ще са програмисти.
Къде са Кирил и Методи и брат му да видят, коя иностранна школа изучават тяхната кирилица.

В Индия има много индийци незнаещи хинди. Страната е една от най-големите в света и се говорят езици като английски, френски, хинди и др.
Ние сме малка държава и не виждам смисъл да се държи толкова много на българския.
Също има и българи от чужбина децата но които незнаят български.
 
Това да те чуе мойта даск
Ние сме малка държава и не виждам смисъл да се държи толкова много на българския.
Също има и българи от чужбина децата но които незнаят български.

Само мойта даскалка да не те чуе
Сигурно си от поколението дето не знае
Във времената на социализма детето на 7-8 години ставаше чавдарче,
а чавдарчето беше добро дете. Носеше синя връзка и от него се очакваше
да се превърне в примерно пионерче.

Чавдарчето родината свободна обича като своя майка родна.
Чавдарчето труда обича, на помощ първо се притича.
Малките чавдарчета са добри другарчета.
Чавдарчето е весело дете, играе, пее, учи се, чете.
Чавдарчето учтиво поздравява, то възрастните хора уважава.
Чавдарчето е примерно вкъщи и във клас, то помни: "Пионер ще стана аз".

п.с. Я да видиме колко от вас са имали тази книжка?
 
Последно редактирано:
В Индия може да има индийци, които се самоопределят за инджикитайци, но в Индия сякаш не живеят около 6.5млн души и тази част инджикитайци ще са една нищожна част от тамошното население.
Докато тук не след дълго (може би след 15 години), ще наброяват половината и не се знае накъде ще тръгне милата ни родина тогава, особено ако нивото на образованост на тези маси се запази на нивото, което е в момента.
Езика е един от основните обединяващи фактори за едно общество/националност.
Ако всеки крещи аз съм турчин, евреин, циганин, българин, грък, помак и каквото още се досети на неговия си език и плюе по името на изчезващото общо, държавата рано или късно като такава ще изчезне.
При спазване на ред, работещи правилно институции, добре образовано население (като към това да се разбират и налагане на общи обичаи, език, култура, въпреки етнос) бихме имали една силна, добре скрепена държава. През балканите са минали какви ли не хора, арийци отдавна няма. :)
 
Можем само да се надяваме да не стане и при нас като в Индия и да съхраним културата и писмеността си
Единственият начин е да се изхвърли от битието на българина отровата на западния материализъм и да се върнем към изконните православни ценности и традиции, които са единственета причина българския народ да оцелее през турското робство.
 
А бе по-интересна тема, която може би пряко (или непряко) е свързана с тази по-горе, че държавицата ни е най-бързо свиващата се и изчезващата в Европа, и е в топа на такива в света :)

Линк:

Това видео съм го гледал. Докато го гледам ме кара да изпитвам страх. Моето мнение е, че всички сме хора. Нямам някакво образование свързано с тази тема, но мисля, че причината е намаление процент на родени деца всяка година. Раждането на повече деца е ключа. Увеличаването на раждане на повече деца. Друг е въпроса, че нямам идея как може да стане.
 
Това видео съм го гледал. Докато го гледам ме кара да изпитвам страх. Моето мнение е, че всички сме хора. Нямам някакво образование свързано с тази тема, но мисля, че причината е намаление процент на родени деца всяка година. Раждането на повече деца е ключа. Увеличаването на раждане на повече деца. Друг е въпроса, че нямам идея как може да стане.
Те деца се раждат, предостатъчно, друг е въпроса, че не са точно българчета, но нали са на наша територия, ако иде каката за детски надбавки ще го броят за наше чедо :)
 
Единственият начин е да се изхвърли от битието на българина отровата на западния материализъм и да се върнем към изконните православни ценности и традиции, които са единственета причина българския народ да оцелее през турското робство.
И, к'во ? Ще почнат да имат по 3 деца ? Кога ? Тоя процес отнема поне две, три десетилетия. Пък и точно сега има глобална tech революция, Православие ?? Това е фантазия породена от агония за безнадежност.

---

Борисов: Ако Турция пусне бежанците няма да стреляме

Премиерът присъства :)D:D:D:D:D:D:D:D) на официалното откриване на новия участък от АМ "Хемус" между Ябланица и Боаза

Плешив крадец на коли е държавен глава вече към 10 години. Как изглежда Министър-председатеят на България
Image_7696149_126.jpg

:D:D:D:D:D:D:D
Прилича на трола от 1-вата част на Хари Потър.
 
В Индия може да има индийци, които се самоопределят за инджикитайци, но в Индия сякаш не живеят около 6.5млн души и тази част инджикитайци ще са една нищожна част от тамошното население.
Докато тук не след дълго (може би след 15 години), ще наброяват половината и не се знае накъде ще тръгне милата ни родина тогава, особено ако нивото на образованост на тези маси се запази на нивото, което е в момента.
Езика е един от основните обединяващи фактори за едно общество/националност.
Ако всеки крещи аз съм турчин, евреин, циганин, българин, грък, помак и каквото още се досети на неговия си език и плюе по името на изчезващото общо, държавата рано или късно като такава ще изчезне.
При спазване на ред, работещи правилно институции, добре образовано население (като към това да се разбират и налагане на общи обичаи, език, култура, въпреки етнос) бихме имали една силна, добре скрепена държава. През балканите са минали какви ли не хора, арийци отдавна няма. :)

Държавата ни е създадена с цел заграбване на златото и земите на другите народи. Това е обединявало българите през годините.
Сега държавата съществува само с единствената цел да се крадат евро парите от европгорамите.
Много от традициите са ни варварски като тричане на кучета. Не мисля че трябва да пазим всички традиции и обичай.
 
Те деца се раждат, предостатъчно, друг е въпроса, че не са точно българчета, но нали са на наша територия, ако иде каката за детски надбавки ще го броят за наше чедо :)

Щом детето е родено на бг територия значи е българиче по документи, но е нормално да има различен произход от българския. Това е нещо съвсем нормално в света. Няма изцяло чиста държава съставена от един народ. Във всички държави живеят множество народи.
 
Това видео съм го гледал. Докато го гледам ме кара да изпитвам страх. Моето мнение е, че всички сме хора. Нямам някакво образование свързано с тази тема, но мисля, че причината е намаление процент на родени деца всяка година. Раждането на повече деца е ключа. Увеличаването на раждане на повече деца. Друг е въпроса, че нямам идея как може да стане.

През 2050 в света населението ще удари 10 милярда и тогава ще разберем че няма смисъл хората да се размножават бързо като плъхове. В Китай има 1 милярд жители и да си купиш един апартамент може да ти трябва много пари.
 
Държавата ни е създадена с цел заграбване на златото и земите на другите народи. Това е обединявало българите през годините.
Сега държавата съществува само с единствената цел да се крадат евро парите от европгорамите.
Много от традициите са ни варварски като тричане на кучета. Не мисля че трябва да пазим всички традиции и обичай.
Кои други народи ?
Щом детето е родено на бг територия значи е българиче по документи, но е нормално да има различен произход от българския.
Не е нормално и тия сравнения нямат стойност.

"Във всички държави живеят множество народи."
30, 40 държави от 180 ?
 

Горе