Бързо осребряване на чекове ?

Viko

Well-Known Member
Здравейте

Дано пускам темата в правилен под форум.
Някой да знае къде мога да осребрявам чековете по-бързо ?
В момента ги осребрявам в Токуда и искат минимум 20 дена да се изчака преди да ти го осребрят.
Та има ли такива банки, които ги обработват по-бързо, няма значение дали е по-голяма таксата. Дайте някакви предложения.
 
От: Бързо осребряване на чекове ?

Това е стандартен срок за проверката на чека поради разлика в системите за разплащане на чек. Срока във всички банки е мин. 20 дена, а обикновено ти казват, че ще са им необходими 30 дена. Ако си от София може да пробваш в CITIBANK . Тука в Русе ми казаха, че тази банка има клон в софия и евентуално като банка издател на чека може да ускори процедурата.

Все пак има и по подходящ начин да си вземаш парите ако са от адсенс 8)
 
От: Бързо осребряване на чекове ?

Преди време гледах в тарифата на една банка (не помня коя беше), че предлагат осребряване на чек веднага (обаче се плаща допълнително - все едно си теглил кредит за 1 месец).
 
От: Бързо осребряване на чекове ?

Избягвайте чековете, заради времето необходино за осребрявянето им и таксите за това.
 
От: Бързо осребряване на чекове ?

Проблема е че компанията има някакво ограничение и първите ми 3-4 плащания е задължително да са с чек. Единственото положително нещо е че тоя месец чековете много бързо пристигнаха - пратени са на 7 Август и пристигнаха на 14 0_o
 
От: От: Бързо осребряване на чекове ?

Ако си от София може да пробваш в CITIBANK .
Tц, не става. Работят само с корпоративни клиенти. Лично тествано.
 
От: Бързо осребряване на чекове ?

Избягвайте чековете, заради времето необходино за осребрявянето им и таксите за това.

За съжаление не всички предлагат плащане различно от чек...
 
Здравейте

Дано пускам темата в правилен под форум.
Някой да знае къде мога да осребрявам чековете по-бързо ?
В момента ги осребрявам в Токуда и искат минимум 20 дена да се изчака преди да ти го осребрят.
Та има ли такива банки, които ги обработват по-бързо, няма значение дали е по-голяма таксата. Дайте някакви предложения.

значи процедурата с чека е че като го дадеш в банката тя го изпраща на баката издател и тук идва момента на избор поне в раифаизен около 8 долара с обикновена поща и става за 20+ дни или около $40 с курирер и става за седмица+ поне някакви такива срокове и цифри ми се въртят в главата че много отдавна съм го проверявал

попитаи си текущата банка какво предлага като услуга
 
От: Бързо осребряване на чекове ?

В Първа Инвестиционна пробвай, и там е бавно както навсякъде, но ако имаш сметка в банката таксите са много дребни .Направи си сметка ( безплатно е и не е нужно да слагаш нещо на нея), след това депозирай чека и кажи,че искаш да го осребриш на тази сметка.Аз поне така работя. Успех!
 
От: Бързо осребряване на чекове ?

Здравейте,
За първи път чакам чек от Godaddy и искам да питам някой, ако е запознат да сподели къде се получават тези чекове?
В смисъл в пощенската кутия ли да го очаквам, някой ще ми се обади ли или има такива места за получаване на колети и пратки от САЩ там да го търся?
Понеже от Godaddy ми казаха, че трябва да пристигне до 2-3 седмици, но този период мина и нищо още не съм получил, а те ми казаха изрично, че е пратен и пътува! :D
 
От: Бързо осребряване на чекове ?

Ще ти влезе в пощенската кутия. Или в пощенската кутия на някой комшия (от същия или друг вход - ако имаш късмет; ако не - от друг блок).

А цитираната по-горе банка не беше ли спряла да приема чекове в долари?

Онзи ден от ПИБ ми казаха, че не осребрявали чекове в долари. Някой знае ли в коя банка осребряват в долари ?

Най-добра банка за осребряване на чекове
 

Горе