Бързо сравнение на два сайта

hatre

Active Member
sravni.PNG maniqta.PNG


Дата на създаване:
shopmania Дърт 2008-01-10
sravni Зелен 2011-06-02

Trusted Rang
shopmania 5
sravni 3.42

Линкчета:
http://www.majesticseo.com/reports/site-explorer/summary/shopmania.bg 686
http://www.majesticseo.com/reports/site-explorer/summary/sravni.bg 57

Линкове с ключови думи:
shopmania – не знам но със сигурност ще има повече
sravni – няма защото съм го гледал


Копирано съдържание
shopmania – имат около 50 думи на всеки продукт
sravni – няма, но на някои продукти нямат никакво описание
Мисля че копираното съдържание не е голям проблем защото и пазаривай.ком го имат, дори и в пъти повече, но са по-добре от тези 2-та сайта

Аз ще дам мнение след вашите, за да не се повлиявате от моето. Данните които давам са супер малко но пак е нещо
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Ммм да, Сравни © 1998-2013 „Нет Инфо.БГ” ЕАД Всички права запазени
Бях до тука :beer:
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Ммм да, Сравни © 1998-2013 „Нет Инфо.БГ” ЕАД Всички права запазени
Бях до тука :beer:
ее ти трябваше да не се обаждаш, исках да го чуя и от друг. Щом си казал :beer:
Ами ти как смяташ с 5-6 сайта с по 1к посещения дали ще се постига този ефект, или май с по-посещавани :?
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Те ако са толкова посещавани, ще са добре брандирани. Или да го кажа инак - тоя ще се бие само с адекватен бранд.
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Ми аз все още мисля, че има guerrilla marketing техники, с които да се бие всеки наложен бранд (дори и Кока - Кола), който се е оставал да се движи по течението. Иначе принципно Тео е прав. (Ама де факто и той прави и налага Cento.bg като бранд с все сили) така, че hatre повече вярвай на собствения стратегически и персонален анализ, отколкото на туловете, които ползваш :)... Та максимата : "В Интернет първия е по - богат" - не винаги е в сила.. вече има доказателства... очаквайте новия брой на Форбс, а преди това прочете последните новини в секцията "Медия" на "Предпримач"
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Те ако са толкова посещавани, ще са добре брандирани. Или да го кажа инак - тоя ще се бие само с адекватен бранд.
Че то не задължително да имаш бранд за да имаш 1k, общо взето всеки сайт на 2-3 години който всеки ден се слага по нещо ново става толкова посещаван. Но иначе да „тоя ще се бие само с адекватен бранд.” Това ми хареса. Голяма част от сайтовете са лаптопи.бг лаптоб.бг, лаптоПИТЕ.бг пожелания.бг, аз жената, аз детето ... аз на това не викам бранд, но явно няма по-хубави брандовски и за това те с появяват.
 
От: Бързо сравнение на два сайта

guerrilla marketing техники
Какво е това?
Аз с тази тема и др. имах предвид. И други сайтове се класират така само със силни ликнове, но без ключови думи. Едно време ми се струваше че е мит това, колкото по посещавана е страницата толкова по-силен ти е линка от нея. Еми то значи като слагам някви закашимирани линкове от страници които най-вероятно никога не се посещават, те тези линкове вятър ги вей. Въпреки това все още хората слагат такива и те като станат голям брой (200) различни се вижда ефекта. Обаче ако се сравнят тези 200 може да се равнят на 5 нетинфоски. Ами то дето ще пиша 200 статии по хубаво да си сложа 500 в моя сайт а след 3 години ще съм цар. И в крайна сметка линковете от директории и статии в измерякрски сайтове нямат голям смисъл или само временен до някой следващ ъпдейт
 
Последно редактирано:
От: Бързо сравнение на два сайта

http://searchengineland.com/google-changes-ranking-advice-says-build-quality-sites-not-links-163931

Линковете губят все повече стойността си. От Гугъл все по-често говорят на тази тема и за промените, които предстоят. Не съм много навътре все още, но имам няколко сайта, с които експериментирам. Тези, за които платих или си играх да добавям връзки, статии и съдържание се представят много по-зле от други (като блога в подписа ми), който го пуснах на майтап и повечето постове нямат даже мета описание. Планирам да направя и пълна статистика след няколко месеца за да се види нагледно за какво става въпрос.
 
От: Бързо сравнение на два сайта

И аз на някои неща взех да не слагам мета описания, ако има нещо интересно го пиша там но ако няма нищо нен пиша, гледам голяма част от известните сайтове нямат. Дори и url-tata мисля че няма да имат значение след време
 
От: Бързо сравнение на два сайта

И аз на някои неща взех да не слагам мета описания, ако има нещо интересно го пиша там но ако няма нищо нен пиша, гледам голяма част от известните сайтове нямат. Дори и url-tata мисля че няма да имат значение след време

Твърде смело решение. Не подкрепям - все още значението на мета описанието е много голямо. Както сам казваш "гледам голяма част от известните сайтове нямат"
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Твърде смело решение. Не подкрепям - все още значението на мета описанието е много голямо. Както сам казваш "гледам голяма част от известните сайтове нямат"

Прав си, аз го правя с тестова цел. Иначе до колкото си спомням последно казаха, че meta keywords вече не е от значение, но tittle, description, canonical и auhtor си важат.
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Според мен лично линковете, ще продължат да си имат тежест, но само качествени линкове. Все пак не може да оставят и да се разчита само на on-page seo-то и реклама, просто някак ми се струва, че няма голяма логика в това :)
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Не подкрепям - все още значението на мета описанието е много голямо. Както сам казваш "гледам голяма част от известните сайтове нямат"
Аз като напиша някаква статия като Червени рокли за лятото после 10 минути се чудя какво описание да слагам и само се изнервям. Ако сложа стихотворение, има голяма възможност заявката за търсене на потребителя да съдържа думите на стиха и за това решавам да не слагам, да не би да изкара мета описанието вместо думите от стиха и да отиде в 3-та глуха. На онлайн магазин слагам мета опивания, защото изброяван най-важните х-тики.

Твърде смело решение.
Хаха това ми звучи като Достатъчно смели ли сте а облечете прозрачна рокля
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Според мен лично линковете, ще продължат да си имат тежест, но само качествени линкове.
За това реших да пусна тази тема - силни Site Wide Links линкове срешу слаби линкове от вътрешни страници. Но такива силни линкове се намират с пари.
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Току що гледах голям тауър банер на сравни в доста посещаван сайт
 
От: Бързо сравнение на два сайта

Току що гледах голям тауър банер на сравни в доста посещаван сайт
Да бе и в abv имат, въпреки че тази цялата работа ми се вижда малко мушенгия, защото пак старата линкаджийска история. Докато разбера какво става и хоп, ония дето всеки ден ръчкат пуснали нов упдейт.
 

Горе