Бягаща пътека

ks0lo

Member
Някой ползвали бягаща пътека от тия по евтините и доволен ли е смисъл дали бързо излизат някакви повреди и т.н . не ми се дават честно казано повече от 400 лв. щото и тая зима явно няма мога да ходя на фитнес.
 
От: Бягаща пътека

Роднина на една колежка от форума сглобява таквоз чудо,ако успее може и на теб да направи една :beer:
Някой ползвали бягаща пътека от тия по евтините и доволен ли е смисъл дали бързо излизат някакви повреди и т.н . не ми се дават честно казано повече от 400 лв. щото и тая зима явно няма мога да ходя на фитнес.
 
От: Бягаща пътека

Някой ползвали бягаща пътека от тия по евтините и доволен ли е смисъл дали бързо излизат някакви повреди и т.н . не ми се дават честно казано повече от 400 лв. щото и тая зима явно няма мога да ходя на фитнес.

Този бюджет означава бранд различен от kettler, значи не си заслужава. Ако не ти се дават пари за пътека на kettler по-добре нищо не купувай, а нека uphero и момата ти ударят едно рамо с нещо сглобено. В крайна сметка това не е нещо, което ще купуваш втори път. Веднъж купуваш нещо качествено и нещата заспиват за години напред.
 
От: Бягаща пътека

Аз по принцип тренирам редовно в зала, но съм опериран и сега като е топло времето правя по 2ч. 2:20ч. разходки, но скоро иде зима и затова ми трябва да се раздвижвам, четох до сега, че при бягане се чупят пътеките на мен ми трябва за ходене което няма да оказва същото влияние
 
От: Бягаща пътека

А замислял ли си се за кростренажор? Дават го, че било по-добро и от бягащата пътека, тук се горели повече калории.
Между другото, преди да си вземеш каквото и да е, помисли дали наистина ще го ползваш понеже в повечето случаи, след 5-6 месеца, уредите остават просто скъпи закачалки. Поне така се случи при всички мои познати, които си взеха уреди за вкъщи.
 
От: Бягаща пътека

Аз лично бих ги дал за един Гладиатор. Тук в Плевен в МЕТРО ги има по 400 лева. :wink: Имаш възможност за много упражнения и ще има 100 пъти повече резултат. :wink:
 
От: Бягаща пътека

Ако питаш мен - ходи си на зала, едно на ръка, че е по-социално, второ, че има много по-голям набор от уреди. Един гладиатор или пътечка няма да ти помогнат ако тренираш сериозно. : )
 
От: Бягаща пътека

Евтина бягаща пътека не си струва... Цялата се клати и за нищо не става, дори не съм сигурен, че ще ти издържи и месец.

@ZENITH, не всеки предпочита да тренира на кростренажор. На мен ми е много неудобен, 5 минути и ти писва.

Въпреки че са ми казвали, че бягащата пътека натоварва много ставите, аз си предпочитам нея. То ако става въпрос и докато ходим също ги натоварваме и ги претриваме... Въпрос на личен избор.
 
От: Бягаща пътека

За под 2000 лв. каквато и пътека да вземеш ще е дървена и ще съжаляваш. Или тичай навън, или си купи с тези пари, които си приготвил един велоергометър.
 
От: Re: Бягаща пътека

Да попитам, ако си купя пътека и бягам по нея, дали съседите ще ме чуят ? :lol:

И другото, което е..

Това > http://fitzona.com/e-shop/55-153-thickbox/hammer-crosstech.jpg не е ли по-добре от пътечката?

Това на снимката е кростренажор. Кое ще избереш е въпрос на личен избор. Всеки уред е различен и всеки човек си има предпочитания. Във всеки случай купуването на домашен уред не трябва да замества спортуването/физическата активност на чист въздух. Уредът е просто допълнение и удобство, особено ако си като повечето тук, които седят на компютъра дълго време. И в този ред на мисли все ми се струва, че велоергометъра не е удачния избор ако си от седящите. Аз съм си фен на тренажорите - кроса и гребния. Иначе stoineff е прав, за подобни уреди трябва да се дават пари ако търсиш качество.
 
От: Re: Бягаща пътека

Иначе stoineff е прав, за подобни уреди трябва да се дават пари ако търсиш качество.

Лошото е, че специално пътеките са абсолютно безсмислени и отвратителни в ниския клас (тоест китайските, които се предлагат на пазара, дори и кетлер не стават за нищо) ... за съжаление на хората, които предпочитат да тренират у дома си средния клас кардиоуреди са си сериозна цифра... и защото ми харесва сайта (направен на Флаш) ще шерна линк на на новата линия на кардиоуреди Panata (http://www.panattapininfarina.com/) ... те са полупрофесионални, но много фитнеси в бг. ги ползват, защото са балансирани от към цена качество - подръжка - цена (бах мамаму и безплатното ревю направих ... трябва пари да ми дават)
 
От: Бягаща пътека

[video=youtube;YllSQOhErz4]http://www.youtube.com/watch?v=YllSQOhErz4[/video]
 
  • Like
Реакции: snux
От: Бягаща пътека

Аз не бих си взел за вкъщи, защото вече съм го изпитал и съм видял, че не става. Може би не при всеки е така, но при мен така стана. Бях решил, вместо да ходя на фитнес, да си го направя в нас. Купих си лост, тежести, лежанка, дъмбели и т.н. Като цяло е добре и се постига същия ефект, но не е същото. Просто нямам стимул. Тренирам малко и се разсейвам от нещо друго. Така с течение на времето започнах да губя желание и не правех упражненията както трябва.

Когато ходя на фитнес, знам защо съм отишъл там и тренирам както трябва.

Сестра ми също си беше взела един велоергометър и сега само заема място. Започна да ходи на фитнес, защото не става така. Самата настройка на психиката е друга, когато отидеш във фитнеса.

В началото може и да тренираш сам, но постепенно ще забележиш как губиш интерес и този уред започва да се превръща в ненужна мебел.
 
От: Бягаща пътека

И на мен ми трябва нещо да се раздвижвам от време на време в къщи, иначе движението на вън си е най-добре вместо вело аргуметър купете си колело,вместо пътека за бягане бягайте на вън,като има сняг карайте ски или някъв зимен спорт,бокса също е добра алтернатива,но не в дискотеката:).

Вдигането на тежести е тотална глупост за мен говоря за големи тежести и аз ходех редовно на фитнес,но като че ли по другите ли се увличах или някво мъжкарско състезание кой ще дигне повече съществува по принцип във фитнеса и аз постоянно качвах тежестта,бързо ли я качвах не знам,но освен здравословни проблеми друго не си докарах,така,че тренирайте леко с малки тежести за релеф другото със ЗОБ е глупаво и нездравословно,а и те прави тромав като робокоп:)

Малко се отклоних,та харесал съм си Кростренажор Кетлер тенсо 500 на старо за около 400лв малко бил ползван уж,добре ли е какво ще кажете?

tenso_500_copy_6_1.jpg
 
От: Бягаща пътека

Що си купувате толкова скъпи закачалки за дрехи :-o
 
От: Бягаща пътека

И на мен ми трябва нещо да се раздвижвам от време на време в къщи, иначе движението на вън си е най-добре вместо вело аргуметър купете си колело,вместо пътека за бягане бягайте на вън,като има сняг карайте ски или някъв зимен спорт,бокса също е добра алтернатива,но не в дискотеката:).

Вдигането на тежести е тотална глупост за мен говоря за големи тежести и аз ходех редовно на фитнес,но като че ли по другите ли се увличах или някво мъжкарско състезание кой ще дигне повече съществува по принцип във фитнеса и аз постоянно качвах тежестта,бързо ли я качвах не знам,но освен здравословни проблеми друго не си докарах,така,че тренирайте леко с малки тежести за релеф другото със ЗОБ е глупаво и нездравословно,а и те прави тромав като робокоп:)

Малко се отклоних,та харесал съм си Кростренажор Кетлер тенсо 500 на старо за около 400лв малко бил ползван уж,добре ли е какво ще кажете?

Доколкото си спомням тенсото имаше добри характеристики, така че си заслужава. Виж дали му работи компютъра ако го взимаш. Най-старият ми кетлър велоергометър е на поне 10 години и единственият му проблем е компютъра.

Що си купувате толкова скъпи закачалки за дрехи :-o

Прав си, ако няма да се използва трупането на железария е излишно.
Просто е. Ако те зове стадното чувство да блъскаш у фитнеса, домашните уреди не са за теб. Ако ти трябва допълнителна външна стимулация за трениране, значи проблема е в човека (дисциплина, мързел,...), а не в уреда. За такива люде е по-здравословно да ходят след стадото.

Скъпи скъпи колко да са скъпи тва е месечния бюджет на някой хора за цигари:)

Със сигурност не е най-скъпото нещо, но е най-полезното.
 

Горе