Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

AMOUN

Well-Known Member
Абе един китаец ме върза да му поръчам стока...
Усъмних се щото прекалено изгодна оферта беше
и взех за малко пари стока...
Взех трънки де... :)
Поръчах си един вид.
Представи се за производител ала бала...
усетих че нещо не му е наред, но си казах майната му ще рискувам за малка сума тестово.
Пратих му 1600 доларчета депозит и тоя след десет дена ми вика готово давай останалите 70%
Викам си тоя бахти бързака, другите по 30-45 дни поне за производство тоя за десет дена ама нали малко му поръчах, викам си намерил ги е бързо...
пращам му парите 3800.. май някъде тоя ми вика не съм ги получил, мина седмица уй не ги бил получил
проверявам в банката всичко ок пратени... ама в тяхната банка имат ограничение и не могат да получават сульо и пульо големи суми от чужбина без да имат някакви разрешителни, та си ги поисках обратно и ми ги върнаха със 100-150 долара загуба за връщането...
Както и да епроверих го този с други партньори в китай, оказа се че е измамник и няма ни фабрика ни нищо.

та не знам сега кака да процедирам и накого да пиша?
дреме ми за парите ама ме е яд на китайченцето и ще му търся наказание - имам ли шанс?
днес писах на министерството им на вътрешните работи, на посолството им в България и на
банката им китайската дето му пратих парите на тоя жълтака?
някакви предложения какво друго да направя?
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Според мен тези действия са достатъчни засега, стига тези до които си писал да се задействат малко а не да те сложат в някоя папка. Предполагам, че ако всичко върви както трябва (ех с каква надежда :) ) ще получиш отговор и ще знаеш какво и как можеш да направиш. Ако account-bg се появи може и да даде някакъв съвет.
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Ами то е като с циганите в България...има добри свестни цигани който си изкарват хляба с труд и чест....но има и мангали който и да ги пребиеш, пак ще им е малко.
Ти пък откъде си намерил този жълтурко...аз когато реша да купя нещо от нета или да правя някоя търговия, преди това поне няколко дни проверявам из нета дали има някакви съвпадения по телефон, имейл, сайт, име и тем подобни за този човек.
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Той считоводител ля :) да ни е адвукатин...
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Ами то е като с циганите в България...има добри свестни цигани който си изкарват хляба с труд и чест....но има и мангали който и да ги пребиеш, пак ще им е малко.
Ти пък откъде си намерил този жълтурко...аз когато реша да купя нещо от нета или да правя някоя търговия, преди това поне няколко дни проверявам из нета дали има някакви съвпадения по телефон, имейл, сайт, име и тем подобни за този човек.

С времето и опита, човек става непредпазлив...
Още отначало усетих измамата но реших да рискувам защото е за малка сума, а други фирми не се навиха да ми направят бройката
примерно от този поръчах 20 по5 а другите искаха поне по 50 от вид...
мани ги парите аз ги бях прежалил отначало още, ама ми се иска този да го понакажат.
 
ти тоя катил отде го намери? пусни един сигнал и в сайта откъдето си го намерил - нека да го блокират и там. вИж дали по име или каквото имаш (мейли, телефони) няма да изскочи още нещо отнякъде - като ще е гарга да е рошава.

китайското посолство като нищо може и да свърши работа - правили са ми контакт с фирми от търсен бранш и няма да се изненадам да се размърдат, знаят те, отде идат кинтите и хич не ги обичат тарикатите на дребно в комунистически Китай
 
От: Re: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

ти тоя катил отде го намери? пусни един сигнал и в сайта откъдето си го намерил - нека да го блокират и там. вИж дали по име или каквото имаш (мейли, телефони) няма да изскочи още нещо отнякъде - като ще е гарга да е рошава.

китайското посолство като нищо може и да свърши работа - правили са ми контакт с фирми от търсен бранш и няма да се изненадам да се размърдат, знаят те, отде идат кинтите и хич не ги обичат тарикатите на дребно в комунистически Китай

дА И АЗ СИ МИСЛЯ ЧЕ ТАМ КАТО КОМУНИСТИЧЕСКА СТРАНА С ПОГЛЕД КЪМ бъдещето, такива не ги долюбват много и силно се надявам да яде много бой в подземна килия...
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Приятел, как така се навивате да пращате такива суми на некой в Китай не ми е ясно !

Добре поне, че си се измъкнал.
 
От: От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Приятел, как така се навивате да пращате такива суми на некой в Китай не ми е ясно !

Добре поне, че си се измъкнал.

Забавно :)

сумата е МАЛКА защото беше за тестова стока по няколко продукта от модел.
Иначе се като пращах на този - пратих на още трима - и то десетина пъти по големи суми,
Хубаво че там няма проблем :)
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Този хептен нелегитимен ли е?
Продуктите, които предлага на други производители ли са? Ако да - можеш да се свържеш и с истинските производители. Също да го понаритат.

Тези, които реално могат да ти помогнат са две институции:

1. Китайската икономическа и търговска арбитражна комисия
China International Economic and Trade Arbitration Commission
Tel.: 86-10-64646688, 86-10-82217788;
Fax: 86-10-82217766 / 64643500
E-mail: [email protected]
http://www.cietac.org/index.cms

2. местната полиция от града на китаеца или Administration for industry and commerce на съответния град

ако горните не помогнат:
3. потърси кои от китайските агенции имат отношение по случая тук:
Chinese Government’s Official Web Portal - http://www.gov.cn/misc/2005-10/24/content_82605.htm
 
Последно редактирано:
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Аз така замалко да изгоря с едни пари с Western Union. Те го знаеха, че е съмнителен и затова бяха блокирали превода.
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Сега и AMOUN ако каже и какво е поръчал....???
 
От: От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Този хептен нелегитимен ли е?
Продуктите, които предлага на други производители ли са? Ако да - можеш да се свържеш и с истинските производители. Също да го понаритат.

Тези, които реално могат да ти помогнат са две институции:

1. Китайската икономическа и търговска арбитражна комисия
China International Economic and Trade Arbitration Commission
Tel.: 86-10-64646688, 86-10-82217788;
Fax: 86-10-82217766 / 64643500
E-mail: [email protected]
http://www.cietac.org/index.cms

2. местната полиция от града на китаеца или Administration for industry and commerce на съответния град

ако горните не помогнат:
3. потърси кои от китайските агенции имат отношение по случая тук:
Chinese Government’s Official Web Portal - http://www.gov.cn/misc/2005-10/24/content_82605.htm

Идеално... дано да свършат работа.

Продуктите които предлага са си както всички останали продукти - 100 фирми предлагат едно и също и търсиш най-изгодните условия :)
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Сега и AMOUN ако каже и какво е поръчал....???

Ами не е голяма тайна...
Оборудване и мебели за казина и игрални зали съм поръчал.
Този ми предложи разнообразие без MOQ което ме и привлече :)
Поръчах на него и още двама другите си произведоха нещата и ги чакам до месец да пристигнат.
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Аз така замалко да изгоря с едни пари с Western Union. Те го знаеха, че е съмнителен и затова бяха блокирали превода.

Поиска ли ти китаец или пакистанец плащане с уестърн юнион - бягай далеч :)
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

е как може да се опариш от този елементарен китайски фишинг ....как може елементарно как и аз преди години се вързах на една адска оферта за лаптопи и пратих парите с банков превод това е най голямата грешка въри го хвани сега в Китай
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

е как може да се опариш от този елементарен китайски фишинг ....как може елементарно

Никой не е застрахован. Особено като гледаш да ти дойдат на цена и да не са супорнайсет хиляди бройки..

...100 фирми предлагат едно и също и търсиш най-изгодните условия :)

Не става въпрос за подобни неща.
Всеки производител има собствени модели.
Тоз китаец чии модели е лепнал по снимките не можеш ли да разбереш?
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Бугарин, наклецан от оризаджия....Интересно.. Мислех да изхейтя някоя крила фраза,но не си залужава.Все едно да искаш от пернишки бачкатор да си плати билета за градския транспорт....
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Никой не е застрахован. Особено като гледаш да ти дойдат на цена и да не са супорнайсет хиляди бройки..



Не става въпрос за подобни неща.
Всеки производител има собствени модели.
Тоз китаец чии модели е лепнал по снимките не можеш ли да разбереш?


:)

да ти кажа и аз мислех така едно време...
но разбрах истината
китайските фирми купуват заготовки и само сглобяват - повечето
Забелязал съм че един модел маса я правят емнайсе фирми.
разликите са козметични. главните части едни и същи.
Има много фирми със много сходни модели
абе както и да е
Знаех риска и реших да го поема
казах си майната му 2000$ ако не ме беше излъгал пък щях да спечеля изгодно партньорство.
Разбрах се с други фирми и те ми направиха нещата, малко по скъпо от този :)
 
От: Бях измамен от дребно жълто китайченценце...

Поиска ли ти китаец или пакистанец плащане с уестърн юнион - бягай далеч :)
Ми като си млад и неопитен не бягаш :D
 

Горе