ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Там е проблема, че аз никога не съм влизала от писмо в пейпал, а си влизам от панела на сайта, току що говорих с тях, ще направят разследване и ще ми пуснат на мейл инструкции ....
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

понеже обещах да Ви информирам как се развиват нещата, след 10-на емейла и едно обаждане, резултатът е:


Thank you for contacting PayPal regarding withdrawals to credit card endingxx4691.

I reviewed your account and our records confirm that the VISA debit card endingxx4691 is in your PayPal account but inactive yet expired on August 2016.I re-enabled it for any future use on your PayPal account.

However since 5 of your latest withdrawals were completed on April 13, 2014 to this same card. If you withdrew to this card by mistake, please contact your VISA debit card issuer or bank and inform them about these withdrawals and they will be able to locate the funds and make them available for you in your new debit card account or same card.

Please note that withdrawals from your PayPal account to your VISA card takes 2-3 working days and it can go up to 30 days.

Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,
Ramazani
PayPal ........ и ...... те това е ...... ти им обясняваш, че нямаш такава, карта - те ти казват, че е твоя ..... иди докажи, че нямаш сестра ....
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Ужас, нямам думи...
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Да, ужас - варианта е жалба към служба по кибер престъпления .... така не може, въпроса е принципен, днес съм аз - утре ще бъде друг ...
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Само да те светна да не се занимаваш с cybercrime, защото са големи мишоци и нищо не правят. Подавал съм сигнал при тях, след като ми източиха пари от картата и до момента няма отговор. Най-интересното е, че точат евросредства, но нямат нито телефон, нито мейл, нито адрес за връзка.

Пиеш студена вода и продължаваш...
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Аз мисля, чрез познати да задействам този въпрос ....... ще продължа да Ви информирам, защото мисля, че е важно за всички - не само за мен .... затова пуснах и темата
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Пиши им отново и им кажи ясно, че тоя отговор не те удовлетворява, да си намерят дупката в сигурността и да обяснят как чужда карта се е озовала в профила ти.
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Само да те светна да не се занимаваш с cybercrime, защото са големи мишоци и нищо не правят. Подавал съм сигнал при тях, след като ми източиха пари от картата и до момента няма отговор. Най-интересното е, че точат евросредства, но нямат нито телефон, нито мейл, нито адрес за връзка.

Пиеш студена вода и продължаваш...

Еми на ден кой знае колко такива оплакали се има, нормално :beer:
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Значи по името Ramazani това е някакъв арабин. Аутсорсинг в Египет най-вероятно.
Може и да е нов може и да не знае добре английски. Те им дават готови шаблони. Той прочита 2-3 реда от писмото и решава да ти пусне примерно шаблон №243 като попълва само твоите данни.

Аз имам пайпал от 11 години. Не са ме крали, но за разни други неща се е налагало да ги контактвам. Само разговор по телефона върши работа иначе с имейли е бавно и трудно освен ако случайно улучиш някой който разбира.

Ако все пак решиш да пишеш имейли трябва да е с по-твърд тон, за да ти обърнат внимание.
Трябва проблема да е описан много кратко. И много ясно да кажеш какво искаш, защото те не четат много дълги писма.
Нещо такова:
Thank you for your fast respond although you didn't understand what I'm talking about in my previous message. I'm going to repeat what is the issue but please if you are not able to find out what is the problem in my account PLEASE show this message to your supervisor.
Thank you!
Here is the issue:
On Apr. 13th from my account were made 4 fraudulent payments to a credit card which is NOT mine.
Please, find out what is going on and refund my money back.

Придържай се към това и ако говориш по телефона - че това е измама и си искаш парите обратно.
 
Последно редактирано:
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Този отговор е твърде несериозен... чак ми е трудно да повярвам, че е даден от служител на Пейпал ...
Не знам дали ако се обърнеш към банката дали и там ще има някакъв ефект - най-много да те завъртят в един омагьосан кръг > пейпал>банка>пейпал>банка и така до безкрай.
И аз съм на мнение, че трябва да има пишеш отново с по-твърд тон и да настояваш да разрешат проблема, който е възникнал именно в техния сайт, а не да те си измиват ръцете с банките, защото парите са дръпнати чрез пейпал все пак...
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Вчера съм им писала 4 мейла, отговора беше един и то този, който Ви пуснах. Преди малко им пратих отново мейл ..... нямам намерение да Ви отегчавам, когато получа нещо конкретно ще пусна да го видите - имам предвид, като горното "абсурдно" писмо или нещо, адекватно от тяхна страна .... направо съм изумена, колко трябва да си ...... няма да напиша това, което мисля, за да не можеш да прецениш, че аз не съм идиот, за да направя 5 тегления и за всяко да губя такса от 2€, а не да ги изтегля наведнъж .......
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Ще чакаме да пишеш, когато имаш новини и дано да са положителни! (Аз лично вярвам, че нещата ще се развият благополучно за теб, дори и да поизхабиш малко нерви и време)
Стискам палци! :|
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Понеже обещах да Ви информирам - върнаха ми парите на два пъти - едната сума в € + сумите за транзакции миналата седмица и днес са ми върнали и сумата в $. Но, големи разправии, мейли, телефони ..... не ме информираха, как и кой е източил акаунта ми, нито пък да са си признали, че е техен пробив .... това е, накратко, дано да нямам повече такива преживявания ......
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Със сигурност ще имаш още разправии, рано или късно. Аз сега имам разправии с Skrill (Moneybookers), голям зор е с тях. Имат съпорт на български, пък каката от съпорта ми пише на английски :lol:
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Не знам, аз ги ползвам доста години и това приключение ми е за 1-ви път, да се надяваме, че няма да има други от подобен род :)
 
От: ВНИМАВАЙТЕ! Днес ми източиха парите в PayPal

Неприятна история е това с тегленето на пари без да знаеш
 

Горе