Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Ок.
Нямам още много знания опит,но мисля ,че между добрия предприемач и добрия инвеститор има много общи неща.Мисля ,че човек може да бъде и двете.Примерно когато създава бизнес човек е и предприемач и инвеститор.Той всъщност инвестира,създава активи.Повечето инвеститори купуват активи.В Инвестора май повечето хора купуват.Те не разбират много от бизнес.Те гледат бизнеса отвъншната страна.Не зная с какво могат да ми бъдат полезни.Интересен е типа който създава такива.Допада ми Кийосаки защото той е за създаването на активи.

Ти можеш да купиш 1к декара земя и да дадеш на арендатор ти го обработва и да имаш 8% доходност на година - това според теб външна/вътрешна страна ли? Инвеститорът и предприемачът са много сходни сами по себе си - това са 2 страни, без които не може. Единият дава капиталът, другият го управлява по най-добрият начин като създава стойност, която удолетворява обществото. Също така не е казано, че човек не може да е 2 в 1 - пример ти давам Елън Мъск. Сам е стартирал и инвестирал и в 3-те си мулитимилиардни компании - стартирал, инвестирал и изградил милиардни компании като създава нова стойност/
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Можеш да бъдеш предприемач и без капитал, но инвеститор без капитал е просто любопитко...

Просто ще си го намериш капиталът за нула време, ако си истински предприемач, но и на мен ми е любопитно инвеститор без капитал :)
 
От: От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Не мислиш ли, че купуването на подцененост влагане на стойност препродажба/отдаване под наем - не е предприемачество? Също така и обученията му?
А иначе не мисля, че не са приложими - не са съвети как да спечелиш като играеш срещу имотният пазар в САЩ купувайки застраховки срещу кредитен фалит на обилигаци обезпечени с активи нещо, което Майкъл Бери е правил, но все пак дава доста ценни съвети и напълно приложими неща. Най-малкото си смениш менталната настройка, че ти си виновен и никой друг за това, което си постигнал и че грешките са уроци, които ти помагат - реално и това си е предприемаческо израстване, си заслужават.

Именно затова казах, че всеки човек си взима нещо, и за всеки е различно. Не са неговите книги това, което ме убеди, че животът ми е в мои ръце, но определено са ме подтикнали допълнително в тази посока, т.е., да, за мен са полезни. Ако се търси конкретика, те няма да са приложими, защото примерите бяха много засилени в посока придобиване на евтин имот, който е подценен и после продаването/ отдаването му със значителна печалба, или наем, надхвърлящ вноската по кредита. Днес, тези неща са в рамките на случайността - технологиите се развиха достатъчно, че и най-необразования овчар вече знае цената на имота си и никой не продава толкова евтино.

ПП Може и да е предприемачество. Но все пак си мисля, че основно съветите (не съм чел всичко от него) са в посока пасивни инвестиции.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Ако човек започне бизнес и в началото си прави продукта сам.Когато той се учи,прави продукта.Той не инвестира ли?Не създава ли активи?Тогава май е и предприемач и инвеститор.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Ти можеш да купиш 1к декара земя и да дадеш на арендатор ти го обработва и да имаш 8% доходност на година...
Може да стане ако човек има много пари.Ако няма,варианта е да създава сам продукт.Тогава май пак е инвеститор.
ПП
Не мога да преценя дали е вътрешна или външна страна.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Именно затова казах, че всеки човек си взима нещо, и за всеки е различно. Не са неговите книги това, което ме убеди, че животът ми е в мои ръце, но определено са ме подтикнали допълнително в тази посока, т.е., да, за мен са полезни. Ако се търси конкретика, те няма да са приложими, защото примерите бяха много засилени в посока придобиване на евтин имот, който е подценен и после продаването/ отдаването му със значителна печалба, или наем, надхвърлящ вноската по кредита. Днес, тези неща са в рамките на случайността - технологиите се развиха достатъчно, че и най-необразования овчар вече знае цената на имота си и никой не продава толкова евтино.

ПП Може и да е предприемачество. Но все пак си мисля, че основно съветите (не съм чел всичко от него) са в посока пасивни инвестиции.

Напълно съм съгласен с теб - реално ползата за мен от книгите му бяха разчупването на няколко мита и различните подходи да правиш пари - от там насетне вложих огромна част от времето си да придобия знанията.
Текущо нещата с имотите не стават, правил съм анализ на нашият пазар на НИ периода 2001-3 преди надуването на балона НИ бяха силно декапитализирани и даваха на някои места 15+% доходност на година.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Аз все още мисля, че има подценени имоти, но са нужни доста пари и усилия - в момента в Добруджа според мен се достигна някакъв пик и цените няма да растат в близките години, но из плевенско земите не са по-лоши, а цените са в пъти надолу. Т.е., ако някой може да окрупни големи масиви, ще извлече ползи, и то големи. В някои пловдивски райони е същото. Но цялата дейност е огромна драма и на мен не ми е по силите.
 
От: От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Може да стане ако човек има много пари.Ако няма,варианта е да създава сам продукт.Тогава май пак е инвеститор.
ПП
Не мога да преценя дали е вътрешна или външна страна.

Виж предприемачът има идея, следва тази идея докато я реализира - тази идея в повечето случаи създава нова стойност на обществото/пазара или решава проблем на същите. Това го прави с цел те да разменят пари за неговото благо. Също така това начинание е свързано с много риск и затова 1-воначалната инвестиция е малка, големият двигател на прогреса е самият предприемач. Обаче, много пъти и тази инвестиция/капитал не е налична или е много кът за предприемачът.
Тогава се намесва инвеститорът - дава капиталът срещу дял, като двигателът е пак предприемачът, но инвеститорът е от вътре и вижда кое как е.
Реално погледано инвеститорът трябва да бъде много добър бизнесмен и да оценява проекта и да има визия за развитие - това, че той дава пари, е следствие на оценките за бъдещо развитие.
На теория инвеститорът не е силно активен в мениджмънта на бизнес начинанието, но това не означава, че не е наясно с всичко от А до Я - не случайно има такова нещо като рисков капитал.
Това са инвеститори които играят в новосформиращи или прясносфоримирани компании, дават пари срещу дял и това може да стане на няколко транша - докато примерно фирмата е стъпила на крака, този капитал може да има 35% от собствеността.В даден момент самият инвеститор може да има влияние да махне предприемачът като CEO и да сложи друг негов човек и тотално да промени курса както реши за добре.
Също така вече се надявам, че разбираш че предприемач и инвеститор вървят ръка за ръка и много пъти човек може да е и двете. Най-просото обяснение един влиза с идея, време, енергия за развитие, а друг с капитал - ресурси, и му ги дава на 1-вият да ги управлява по най-ефективен начин.
А това с 1к земя, да ти си от вътре изцяло - твоя земя, ти ходиш на преговори и ти подписваш договорите. Когато този пример го мултиплицираме на 250к декара и го направим на АДСИЦ например Адвансд Терафонд, и ти купуваш акции на БФБ на тях, тогава ти си от вън - ако нямаш контрол в това дружество. Ето ти една добра книга, която описва част от нещата, които те вълнуват - http://protrading.bg/ashi-zashto-nqmash-mashina-za-pari/
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Като чета какво пишете имам чувството, че или не сте чели нито една книга на Киосаки, или просто нищо не сте разбрали от книгите му.
Основната идея на всичко, което той пише в книгите си е как да си създадем пасивен доход.

Хайде стига сте чоплили теми, дето не разбирате ;)
 
От: От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Виж предприемачът има идея, следва тази идея докато я реализира - тази идея в повечето случаи създава нова стойност на обществото/пазара или решава проблем на същите. Това го прави с цел те да разменят пари за неговото благо. Също така това начинание е свързано с много риск и затова 1-воначалната инвестиция е малка, големият двигател на прогреса е самият предприемач. Обаче, много пъти и тази инвестиция/капитал не е налична или е много кът за предприемачът.
Тогава се намесва инвеститорът - дава капиталът срещу дял, като двигателът е пак предприемачът, но инвеститорът е от вътре и вижда кое как е.
Реално погледано инвеститорът трябва да бъде много добър бизнесмен и да оценява проекта и да има визия за развитие - това, че той дава пари, е следствие на оценките за бъдещо развитие.
На теория инвеститорът не е силно активен в мениджмънта на бизнес начинанието, но това не означава, че не е наясно с всичко от А до Я - не случайно има такова нещо като рисков капитал.
Това са инвеститори които играят в новосформиращи или прясносфоримирани компании, дават пари срещу дял и това може да стане на няколко транша - докато примерно фирмата е стъпила на крака, този капитал може да има 35% от собствеността.В даден момент самият инвеститор може да има влияние да махне предприемачът като CEO и да сложи друг негов човек и тотално да промени курса както реши за добре.
Също така вече се надявам, че разбираш че предприемач и инвеститор вървят ръка за ръка и много пъти човек може да е и двете. Най-просото обяснение един влиза с идея, време, енергия за развитие, а друг с капитал - ресурси, и му ги дава на 1-вият да ги управлява по най-ефективен начин.
А това с 1к земя, да ти си от вътре изцяло - твоя земя, ти ходиш на преговори и ти подписваш договорите. Когато този пример го мултиплицираме на 250к декара и го направим на АДСИЦ например Адвансд Терафонд, и ти купуваш акции на БФБ на тях, тогава ти си от вън - ако нямаш контрол в това дружество. Ето ти една добра книга, която описва част от нещата, които те вълнуват - http://protrading.bg/ashi-zashto-nqmash-mashina-za-pari/
Добре написано.Благодаря за книгата.Ще я прочета.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

За мен определено важат. Дава безценна информация. Естествено е да има нюанси за различните държави, но като цяло истината е една и съща по целия свят. Много ценна е информацията за активите, за четирите потока на парите. Абе на мен много ми е отворил очите и съм приложил някои неща, благодарение на това сега живея прилично.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Преди да четеш такъв тип книги прочети елементарните книги свързани с граматическото писане и използването на препинателни знаци, че още там буксуваш.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Темата е за книгите на Кийосаки а не за това как пиша.В момента спамиш.Искам да стана предприемач а не да пиша статии.Плюс е,човек да пише правилно,но не е задължително.А и не мисля ,че допускам много грешки.Пиша нормално за България.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Книгите му имат безкрайно много приложения! Примерно на начинаещия ще дадат тласък да направи нещо, на опитния ще му потвърдят, че прави нещата по правилния начин, на изпадналия в дупка ще му помогнат да излезе от нея и така нататък.... На мен лично ми действат много мотивиращо. Като прочетох таткото преди много години за първи път, направо ми идваше да обера банка и да влизам в бизнеса с имоти :lol: Добре че на другия ден ми мина :) Абе общо взето много добър фундамент, на който всеки може да стъпи.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Какво му е сбърканото, като говори аксиоми?
...

Примерно.Някъде бях изкарал цитат от негова книга в който обяснява как човек трябва да си създава въображаеми приятели и да разговаря с тях.Минава границите.Дори самият той си пише ,че човек може да полудее.Трябва да се ,чете предпазливо.Мисля ,че когато някой го чете за първи път може да се нахъса.В краткросрочен план нещата сигурно ще започнат да му се получават.Но в дългосрочен може да си изпати.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

След 3/4 фалита почнал да преподава по :
"обучения по инвестиране и повишаване на финансовата интелигентност"
!?
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Обикновено тогава почваш да разбираш как стават нещата :wink:

След 3/4 фалита почнал да преподава по :
"обучения по инвестиране и повишаване на финансовата интелигентност"
!?
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

И е имал много яка основа.Имал е много добър предприемач под ръка.Баща му го е обучавал години.Хората които откриват топлата вода сами дупе да им е яко.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Най-добрият учител си остава собствената практика, а фалитът/тите са неизбежна част по пътя към успеха на всяка една предприемчива личност.
 
От: Важат ли нещата които пише в книгите на Робърт Кийосаки?

Примерно.Някъде бях изкарал цитат от негова книга в който обяснява как човек трябва да си създава въображаеми приятели и да разговаря с тях.Минава границите.Дори самият той си пише ,че човек може да полудее.Трябва да се ,чете предпазливо.Мисля ,че когато някой го чете за първи път може да се нахъса.В краткросрочен план нещата сигурно ще започнат да му се получават.Но в дългосрочен може да си изпати.

И какво е лошото да имаш разговори с велики личности - макар и че е в самото твоята глава. Като четеш тяхното творчество и се асоциираш с тях то какво е?
 

Горе