Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте,

Случайно разбрах, че единият ми сайт не е бил в уеб директорията dmoz.org
Тази директория до колкото прочетах се води най - важната и е добре нашия сайт да бъде в нея.

За да предложите Вашият сайт, започни от тук като внимателно избереш категорията.След изпращане на заявка за включване сайта се нарежда на опашка след другите сайтове, които чакат за включване. В зависимост от това колко сайта чакат и колко редактора има категорията, включването може да се забави от 3 до 6 месеца. Важно е да не се подава повторна заявка, защото е възможно почти да е дошъл реда на твоя сайт и с повторната заявка ще го върнеш в края на опашката. Няма да получиш уведомление за това дали сайта е включен или е отхвърлен. Проверявай периодично дали е включен като търсиш по името на домейна в търсачката на директорията. Ако включването се забави повече от 6 месеца, може да опиташ включване в друга категория близка до първоначалната. Пак ще си най-отзад на опашката, но поне в новата категория може да има по-малко сайтове и повече редактори. Многократните заявки към директорията може да доведат до отхвърляне на сайта.

Надявам се да съм бил полезен.
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Не е особено лесно да те приемат там, от опита който имам аз - и редакторите не са кой знае колко сериозни. Но да, струва си да се опита.
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Аз да кажа че шанса да те приемат е 1% сигурно, повечето приемат сайтове само на познати.. Някои категории нямат редактори ,но пък не приемат и редактори, просто имам чувството че никой не се грижи за тази директория.
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Доста търсих някой от форума, който е редактор в DMOZ, дали предлага услуга за включване в директорията срещу съответно заплащане, но така и не открих. (Ако има такъв нека ми пише на ЛС)
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Те са такива идиоти тия редактори, че въобще не се опитвайте да субмитвате каквото и да било на български език : )
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Незнам колеги, важното е да пробваш, а вече ако не стане - поне си знаеш, че си опитал. Не отнема много време.
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

а аз да попитам за dmoz.org
Кое ги прави толкова велики ,че дори с заплащане не искат да те регнат?
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

а аз да попитам за dmoz.org
Кое ги прави толкова велики ,че дори с заплащане не искат да те регнат?
Как се прави такъв PR?
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Не знам колко са велики, но е пълна пародия. Нямат редактори, но и не приемат нови, няма опция за комуникация или каквато и да е обратна връзка.
Пробвам с едно сайтче от 3 години и ни вест, ни кост. За това време сайта си има посещение, събра си сам линкове и вече ми дреме за дмоз и техния ПР, които така или иначе не ми води юзъри...
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

а аз да попитам за dmoz.org
Кое ги прави толкова велики ,че дори с заплащане не искат да те регнат?
Как се прави такъв PR?

Имат PR8, стари кучета са : 1999 създаден
Иначе сега като гледам дори в алехата, ревюто им е кофти : тук можете да видите сами.
 
Дмоз изобщо не е толкова важна. От много време се шири мнението, че ползите от нея са твърде спорни и клонят към 0.
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Е винаги си струва за 5 минути да се пусне един линк, както се пуска в останалите директории, пък ако си случил на редактор - случил :)
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Е винаги си струва за 5 минути да се пусне един линк, както се пуска в останалите директории, пък ако си случил на редактор - случил :)

Това имам в предвит, заради това Ви дадах линк и инфо.
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви:
Случайно разбрах, че единият ми сайт не е бил в уеб директорията dmoz.org
Тази директория до колкото прочетах се води най - важната и е добре нашия сайт да бъде в нея.

Моите сайтове не са в тази директория, не съм искал да бъдат там, не се оплаквам от това, нямам абсолютно никакви загуби от това - значи като извод, тази директория въобще не е важна!
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Моите сайтове не са в тази директория, не съм искал да бъдат там, не се оплаквам от това, нямам абсолютно никакви загуби от това - значи като извод, тази директория въобще не е важна!

Че кой ти е казал, че е загуба? Че е плюс, плюс е, но просто едиторите не струват.
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Че кой ти е казал, че е загуба? Че е плюс, плюс е, но просто едиторите не струват.

Е, никой не е казал. Просто го казвам в смисъл, че това далеч не е най-важната директория, отделно и проблемите от които всички се оплакват - примерно редакторите. Робува се на това, като се пропускат други, по-добри начини да си вдигнеш сайта.
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Аз имам един сайт в dmoz, но кой знае каква файда няма. Иначе редовно се опитвам да добавя други - резултата е никакъв. Май не се поддържа тази директория.
 
От: Важна директория в която трябва да бъде сайта Ви

Имам 2 сайта там, ако сайта е качествен приемат без проблеми, сега друг въпрос е ако се опитвате да събмитвате някой боклук или само вие си го харесвате. Това като - никой не ме взема на работа щото всички са смотани. Не търсете проблема само извън себе си.
 

Горе