Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Но освен тях ако има такива дето са ядосани на хората за дето са направили своя избор за отварите, това вече е извънредно.
Съгласен, нямаме спор тук. Както писах и по-назад, аз съм ваксиниран, но съм твърдо против да се вменява някаква вина на неваксинираните или пък да получават различно отношение/различен достъп до услуги и места, особено предвид че ваксината не е задължителна.
 
.., ама то все ще се намери кой.. Благодарна съм. :)
За тебе винаги, како :)

Ама верно дайте да приключваме с тая тема щото аман от ваксини и да почнем некоя нова.

За новия Ковид щам примерно.
 
За тебе винаги, како :)

Ама верно дайте да приключваме с тая тема щото аман от ваксини и да почнем некоя нова.

За новия Ковид щам примерно.
Направо за Covid-22...
 
За новия Ковид щам примерно.
Аз викам направо да минаваме на чипирането, щото се разбра, че половината планета вече е ваксната.
 
Аз викам направо да минаваме на чипирането, щото се разбра, че половината планета вече е ваксната.
За зомбитата? Нали след 2 години ставам :) и ще ям неваксинирани! Ама с лошия късмет ще се окажем тъпи зомбита и само ще се блъскаме в стените сигурно :)

Кое е по яко да измрем за 1 ден като мухи или да станем тъпи зомбита? А можеби с чипа да излъчваме 22G сигнал с които да разпространяваме безжичен интернет за роботите оправляващи света?
 
За зомбитата? Нали след 2 години ставам :) и ще ям неваксинирани! Ама с лошия късмет ще се окажем тъпи зомбита и само ще се блъскаме в стените сигурно :)

Кое е по яко да измрем за 1 ден като мухи или да станем тъпи зомбита? А можеби с чипа да излъчваме 22G сигнал с които да разпространяваме безжичен интернет за роботите оправляващи света?
Бих ти отговорила, ама Ноке не ми дава. :)
 
Аз викам направо да минаваме на чипирането, щото се разбра, че половината планета вече е ваксната.
Че то чипирането не е лошо нещо попринцип, но зависи какъв е чипа, ако е за дизел 1.9 е ОК.
Шегата настрана не са лошо нещо, ако се използват с някаква хубава цел. Сигурно е, че след време ще бъдем киборги.
Имаше една статия с фантастика, че след време например ще имаме чип, който постоянно ще ти следи в кръвта например витамини, кръвна картина, пулс, кръвно налягане и куп други неща и при проблем някъде например ще знаеш веднага. Сега трябват десетки хиляди левове и месеци наред, за да изследваш всички витамини и др и то са към момента на изследването - 10 мин по-късно са различни стойностите. Така с чипа винаги ще са реални в момента. Ето един пример как чипа може да помогне и хората да нямат здравословни проблеми. И това ще стане на 100%. Както преди време са писали за телефони, че ще могат да говорят хората от единия край на света до другия край или че ще има роботи е изглеждало фантастично, то днес е ежедневие. И това ще стане така. Само че хората винаги се страхуват от промяната. Преди време хората като са изобретили влака са смятали, че ако качат и той се движел с повече от някакви километри в час забравих колко 50,60 и са мислили, че ще им се пръснат телата от високата скорост :D.
 
Последно редактирано:
Че то чипирането не е лошо нещо попринцип, но зависи какъв е чипа, ако е за дизел 1.9 е ОК.
Шегата настрана не са лошо нещо, ако се използват с някаква хубава цел. Сигурно е, че след време ще бъдем киборги.
Имаше една статия с фантастика, че след време например ще имаме чип, който постоянно ще ти следи в кръвта например витамини, кръвна картина, пулс, кръвно налягане и куп други неща и при проблем някъде например ще знаеш веднага. Сега трябват десетки хиляди левове и месеци наред, за да изследваш всички витамини и др и то са към момента на изследването - 10 мин по-късно са различни стойностите. Така с чипа винаги ще са реални в момента. Ето един пример как чипа може да помогне и хората да нямат здравословни проблеми. И това ще стане на 100%. Както преди време са писали за телефони, че ще могат да говорят хората от единия край на света до другия край или че ще има роботи е изглеждало фантастично, то днес е ежедневие. И това ще стане така. Само че хората винаги се страхуват от промяната. Преди време хората като са изобретили влака са смятали, че ако качат и той се движел с повече от някакви километри в час забравих колко 50,60 и са мислили, че ще им се пръснат телата от високата скорост :D.
Ма разбира се, че чиповете са хубаво нещо. И аз съм За. С едно натискане на имобилайзера, мъжът ти ще избипка и ще знаеш в коя кръчма се е забил. Няма да има изгубени деца по супермаркетите и старци с деменция по улиците. Супер ще е.

Аз обаче чип на Модерна няма да си сложа, щото мразя Гейтс. Виж от Харвард или БАН ако пуснат нещо...
 
Сега ме п
Има достатъчно мнения на пациенти от Ковид. Такова е държанието. Казвали им "ти да мълчиш" или викаш и никой не ти обръща внимание и после ти казват ти сам си си виновен.
Само, че аз ако съм на работа и съм например адвокат и някой дойде при мен почвам да му решавам проблема, а не да му кажа ти сам си се докарал до тук. Или му решавам проблема или му отказвам или си търся друга работа. Или да съм пожарникар и да стане пожар и да кажа няма да ти гася огъня ти сам си се докарал до тука с тая неизрядна печка или нещо друго - изрядна-неизрядна влизам и гася аз съм пожарникар.
Не е така. Това е световна пандемия. Не е частен случай. И човечеството трябва да се пребори с нея. Ама доверчивото лековерно българче не ще. Ами тогава и аз така бих реагирал.
 
Аз точно с това имам проблем. Ядосаните лелки дето викаш, тях си ги е имало и преди, и ще ги има. Но освен тях ако има такива дето са ядосани на хората за дето са направили своя избор за отварите, това вече е извънредно. И неправилно, защото това може да изкриви действията на тези доктори в лоша посока за пациента. Ако е леля Дорче от съседния вход... все тая, нека си лае. Но медицинския персонал трябва да са възможно по-големи професионалисти и с независимо мнение за начина по който даден пациент се е озовал в ръцете им. Работата им е да когато има нещо болно, да го лекуват, и то с желание. Ако нямат желание да лекуват пациентите си, тогава е най-добре да си намерят друга работа.
Ами те пациентите сами не искат да се лекуват, докторите да не са вълшебници?!? Те му предписват лекарства, тоя си пие хомеопатия. И после що влизали в болница.
 
Е го! Чипирането е факт.

Тедка, на тебе дадоха ли ти смарт часовник при ваксинирането? Вземи при бустерчето. Така ще има нещо умно в теб. :)

 
Сега ме п
Не е така. Това е световна пандемия. Не е частен случай. И човечеството трябва да се пребори с нея. Ама доверчивото лековерно българче не ще. Ами тогава и аз така бих реагирал.
Ама как така и ти би реагирал така вие добре ли сте бе хора.
Ако съм рехабилитатор и дойде някой моторист паднал с 200км/ч и какво да му кажа абе ей смотаняк сам си се наредил така марш от тука глупак. Как така ще викат на пациентите дори и някой да се е съмнявал във вируса, ами той вече е разбрал явно и няма смисъл да му викат. Както дадох примера с рехабилитатора и този моторист, ако ми каже утре пак ще карам с 200км/ч пак ще му направя рехабилитацията без да го обидя. Може да му дам съвет и да му кажа, че е опасно и няма смисъл да го прави, но да му викам ???
 
Ама как така и ти би реагирал така вие добре ли сте бе хора.
Ако съм рехабилитатор и дойде някой моторист паднал с 200км/ч и какво да му кажа абе ей смотаняк сам си се наредил така марш от тука глупак. Как така ще викат на пациентите дори и някой да се е съмнявал във вируса, ами той вече е разбрал явно и няма смисъл да му викат. Както дадох примера с рехабилитатора и този моторист, ако ми каже утре пак ще карам с 200км/ч пак ще му направя рехабилитацията без да го обидя. Може да му дам съвет и да му кажа, че е опасно и няма смисъл да го прави, но да му викам ???
Стой ти 24 часа дежурство и после бъди спокоен. Я отворко се постави на мястото на лекаря в Ковид отделението! Ама сега ще ми кажете, че нищо не правели, нали? Егати неблагодарното племе.
 
Стой ти 24 часа дежурство и после бъди спокоен. Я отворко се постави на мястото на лекаря в Ковид отделението! Ама сега ще ми кажете, че нищо не правели, нали? Егати неблагодарното племе.
Абе на един счетоводител да би да не му идват фирми с проблеми - единия крил ДДС, другия лъгал в отчети, петия не плащал осигуровки, всеки с глупостта си и има счетоводители не спят повече от 4 часа на вечер и глава им гъмжи, имам познати развиват диабет от стрес, имам позната реве, защото сроковете я притискат, а е до никъде направо и блокира главата и някога позволявал ли си е някой да вика на клиент ? Дори за повишаване на тон не може да се говори, дори за лош поглед. Дори след всичките сътворени глупости, цялото напрежение, целия стрес като дойде клиенти и изръси някоя глупост му се обяснява с най-голямото търпение и усмивка
 
Стой ти 24 часа дежурство и после бъди спокоен. Я отворко се постави на мястото на лекаря в Ковид отделението! Ама сега ще ми кажете, че нищо не правели, нали? Егати неблагодарното племе.
Гледам че и с Джунински си си чукнал проваксърска срещичка.
Надявам се не за да обменяте антитела :)
 
Стой ти 24 часа дежурство и после бъди спокоен. Я отворко се постави на мястото на лекаря в Ковид отделението! Ама сега ще ми кажете, че нищо не правели, нали? Егати неблагодарното племе.
Какво правят според теб? Няма да давам предположения, че да е по-интересно. Опиши 24 часова смяна по твое усмотрение.
 
Какво правят според теб? Няма да давам предположения, че да е по-интересно. Опиши 24 часова смяна по твое усмотрение.
Аз да не съм ти подчинен, та да ти давам отчет? Нещо си объркал хората ми се струва.
 
Да подлъгвам хората? Абе ти луд ли си? Я прочети някъде дали съм агитирал и подтиквал някого към нещо. Бъркаш ме с някое тв лице, което наистина подтиква. Нещо не си много в час.
"Абе ти луд ли си?", "Нещо не си много в час." - май ти липсват първите седем години. Онлайн общуването те е заблудило, че това е нормален начин за комуникация. В реалния живот нямаш шанс да говориш такива простотии в лицето на човек. Агитираш за ваксинация, и още как. И пак ти казвам най - учтиво - спазвай добрия тон и норми на поведение.
 

Горе