Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Разделение - така мога да обобщя с една дума цялата пЛандемия. За едната глупост се разделят хората на маскъри и анти-маскъри, ваксъри и анти-ваксъри, вярващи в словото и конспиратори, имащи сертификат и нямащи, боцнати и небоцнати. И ще има разделение докато я има тая вяра, че вирОса е страшен колкото чумата и трябва да спасяваме не само себе си, а всички. А как страшно прилича това на религия, нямам думи.

Страхотна манипулация е тази, която кара толкова много хора по света, и в частност тези от видеото, да държат сметка на други хора за изборите им в живота. В тона им си личи, че се взимат за просветени в нещо, което спешно трябва да наложат на останалите. Ако можеха да го кажат директно, щеше да звучи така "Анти-ваксърите са прости, ние знаем какво трябва да направят и трябва да им го наложим, ако ще и с насилие.". И мен ме дразни начина им на говорене и единственото което искам е да ги шибна, но трябва да си повтарям че и те са хора и е човешко да вярват в небивалици.

И са небивалици, защото "ваксинирането" дори не е задължително. Право на всеки човек е да избира сам за себе си как да живее или да умре, и когато някой не е съгласен с това и изпитва омраза срещу тези избори, това е расистко (въпреки че думата се отнася за раса). А когато има действия против волята на хората, това е физическо или психическо насилие.
 
Разделение - така мога да обобщя с една дума цялата пЛандемия. За едната глупост се разделят хората на маскъри и анти-маскъри, ваксъри и анти-ваксъри, вярващи в словото и конспиратори, имащи сертификат и нямащи, боцнати и небоцнати. И ще има разделение докато я има тая вяра, че вирОса е страшен колкото чумата и трябва да спасяваме не само себе си, а всички. А как страшно прилича това на религия, нямам думи.

Страхотна манипулация е тази, която кара толкова много хора по света, и в частност тези от видеото, да държат сметка на други хора за изборите им в живота. В тона им си личи, че се взимат за просветени в нещо, което спешно трябва да наложат на останалите. Ако можеха да го кажат директно, щеше да звучи така "Анти-ваксърите са прости, ние знаем какво трябва да направят и трябва да им го наложим, ако ще и с насилие.". И мен ме дразни начина им на говорене и единственото което искам е да ги шибна, но трябва да си повтарям че и те са хора и е човешко да вярват в небивалици.

И са небивалици, защото "ваксинирането" дори не е задължително. Право на всеки човек е да избира сам за себе си как да живее или да умре, и когато някой не е съгласен с това и изпитва омраза срещу тези избори, това е расистко (въпреки че думата се отнася за раса). А когато има действия против волята на хората, това е физическо или психическо насилие.
Абе опасен си е донякъде. Например за вчера има починали на 22 и 35г. без придружаващи заболявани, ония ден на 36г. 38г. 29г. и така ако погледнеш има всеки ден без придружаващи и млади. А след 40-50г. да не говорим.
Малко странно докато ние се чудим дали да се ваксинираме вчера видях пост една майка е ваксинирала детето си на 14г. Например аз лично не бих, защото на 14г. не боледуват толкова тежко. На 14г. се ваксинират, на 40г. не се ваксинират ..
 
От всякъде валят сигнали, които призовават да не се влиза в болница, защото там ще ви убият. Мой много добър приятел ми разказа същото, като това момиче. Седя си в къщи на чайчета и витамини и го изкара без проблем, а още преди да е развил симптоми искаха да го вкарат него и жена му в болница. След като е подписал отказ от лечение, личната му лекарка му е предписала силни антибиотици, които той не е пил. Влезеш ли в това чистилище, още от вратата те почват с коктейл от антибиотици, ако много се пънеш, ръгат ти едно успокоително и гаврата с беззащитното ти тяло започва докато те убият.

Някой има ли статистика колко от умрелите са умрели в болница и колко извън болницата, че много почва да става съмнителна тая работа?

 
Предпазени по какъв начин, след като са държавата с най-много ваксинирани и най-много случаи. От какво точно са предпазени?
От нежелана бременност, че то с толкова боцкане ...

защото "ваксинирането" дори не е задължително
Да, ама не.
Позната медсестра история от първа ръка: -300лева от първата заплата, на втория месец уволнение. Е ще не ще - боцна се, та после лежа три дни с 40 градуса.
 
Някой има ли статистика колко от умрелите са умрели в болница и колко извън болницата, че много почва да става съмнителна тая работа?

Няма как, защото кат им стане зле и поне 95% така или иначе отиват в болницата.
Но пък все от някъде може да изкочи статистика, колко от приетите в общо добро състояние, са починали в последствие. Въпреки, че това лесно може да се манипулира, защото "добро състояние" е доста субективно ;)

Все пак аз не вярвам да ги морят умишлено. По скоро може да повярвам, че протоколите им за лечение вече не са акуратни, и тва го има.. а кой смее да лекува под наблюдение извън протокола?
 
Също, според мен изобщо не им е лесно на лекарите. Има един позадъртел и с бая опит, на който не му е работа спешното, но е принуден да дава смени в спешното. Човека видимо се променя. Пуши 3 кутии цигари на ден и доста алкохолец. Гледа малко странно, като че ли с укор. Мисля, че дори най-почтените лекари могат да се настроят негативно срещу хората (в случая - неваксинираните) съвсем несъзнателно. Поставени в отвратителни условия съвсем несъзнателно могат да започнат да намразват пациентите си. Все пак обикновени човеци, не роботи, въпреки, че много добре знаят какво представлява професията им, са се всички лишения и гадории. Ама... и аз да съм 12 часа на пангара и 100 човека неваксинирани да ми скъсват нервите, и аз бих ги намразил, не знам.. Мисля, че тепърва картинката с тоя умрел ковид ще става супер грозна, чисто в социално отношение, мани тва дали го има или не, или пък дали наистина се мре от него..
 
Няма как, защото кат им стане зле и поне 95% така или иначе отиват в болницата.
Но пък все от някъде може да изкочи статистика, колко от приетите в общо добро състояние, са починали в последствие. Въпреки, че това лесно може да се манипулира, защото "добро състояние" е доста субективно ;)

Все пак аз не вярвам да ги морят умишлено. По скоро може да повярвам, че протоколите им за лечение вече не са акуратни, и тва го има.. а кой смее да лекува под наблюдение извън протокола?

Да следваш протокол, който не е според състоянието ти, аз си го броя за убийство. Защо учат по 10 години, като ще следват сляпо протокола? Че то така и аз мога да се цаня за доктор в ковид отделение. Оп тука така пише, вземи тея и тея хапове.... То умрял ма, ко да напрая, така пише у протокола.... Ебати лечението....

Последния път като щях да мра, доктора не беше убеден какво да прави, вика доцента, доцента не знае какво да прави, вика професора, професора не можа да го измисли, свика лекарска комисия, комисията не можа да реши как да действа, свика се разширена лекарска комисия. Това е всичкото мозък от цялата 4-та градска + няколко баш мозъци от друго специализирани болници. Общо към 20 професора и доцента, седят и беседват по моя случай, за да не сбъркат и да ми застрашат живота. Такава беше организацията в четвърта градска в София преди ерата Кови, предполагам и сега е същото.
 
Да следваш протокол, който не е според състоянието ти, аз си го броя за убийство. Защо учат по 10 години, като ще следват сляпо протокола? Че то така и аз мога да се цаня за доктор в ковид отделение. Оп тука така пише, вземи тея и тея хапове.... То умрял ма, ко да напрая, така пише у протокола.... Ебати лечението....
Повярвай ми - нямат избор. Иначе уволнение и у дома, фрилансер на дърти години, кеф за търсещите контентрайтъри в тази ниша :)
 
  • Like
Реакции: OSH
хах вече и официално :)
Иначе оня ден точно казаха, че можело даже до 3г и повече да изкарат ахахаха бахти медийното ламерство
Тия и Ройтерс почнаха да копират от форума :D:D
 
хах вече и официално :)
Иначе оня ден точно казаха, че можело даже до 3г и повече да изкарат ахахаха бахти медийното ламерство
Тия и Ройтерс почнаха да копират от форума :D:D
Не копират. Те го знаят преди това. Ние знаем може би някой неща как ги мислят и се досещаме. Тук не сме учени и не разбираме от такива неща, но познахм
 
Повярвай ми - нямат избор. Иначе уволнение и у дома, фрилансер на дърти години, кеф за търсещите контентрайтъри в тази ниша :)
С biaaro може да сме на различни мнения за ковид и ваксини донякъде, но тук съм много съгласен. Не може така уморих се, писна ми няма да си върша работата, ще се държа гадно или ще...кой ли знае. Ако е прекалено изморен и не издържа нека си вземе отпуска, нека се прибере, нека не лекува, нека напусне ако не издържа, но не и такива работи. Още повече, ако работиш в човешки животи.
Другото, което е както казаха как така следват сляпо протокол ? Как беее? Питам лекарите еди си кое лекарство помага ли и знаеш ли какъв им е отговора - не, няма го в протокола или не, така казаха от ЕМА.
Ако съм военен и има война и по протокол всеки, който не си стои вкъщи мога да го надупча мислиш ли, че един съвествен човек ще надупчи някоя майка с деца ?
 
На съждения е така, но в риалитито е съвсем друго.. :(
Глей са как се случват нещата.. Има една торба болести, особено хроничните, за които ПРОСТО НЯМА адекватно лечение, ми нема и нема (говорим за протоколното) Всички пътеки си имат протоколи, всяка болест и лечението й, когато е по пътека, от каса, си има строги протоколи - какво може да се приложи и какво не (не говорим за спешни и животозастрашаващи случаи, става въпрос предомно за планово лечение) Лекарите много добре знаят, кои болести могат да се лекуват ефективно с тия протоколи и кои не. Читавите и независимите, колкото и да са малко, когато хванат подобен случай, просто не те лекуват, не те приемат бе..дори може да чуеш "нищо ти няма" На тях им е пределно ясно, че това "лечение" няма да ти помогне с нищо. Директно те връщат, а ти се чудиш кво става и как така ти няма нищо :) МИ така - здрав си като бик, до кат не се гътнеш :D Обаче "номера" с ковид не минава. Там и у панделата мое да отиде. Следят ги яко, няма как да върнат ковид-диагностициран, а и престави си тоя да умре в къщи.. нали виждаш кво става. Така че те грабват с 200. Протоколното лечение ПРИНЦИПНО си е читаво, там са засегнати всякакви аспекти в развитието на болестта, десетки варианти на усложнения и тн..НО ПРИНЦИПНО :) За това изказах съмнение, дали евентуално, еле па с тия мутации, тия протоколи вече да не са акуратни. Тия докита там няма как да знаят какво се случва, реално нямат голяма практика с тия случаи, за това се води "грешка", а не "неглижиране", защото разликата е огромна. Така че ако пукнеме в болницата, защото не са успяли да ни спасят, е едно, а когато пукнеме, защото са ни отебали, е съвсем друго ;)
На теб майстора в къщи ако ти потроши некои скъп сервиз (без да иска), грешка ли е? А нарочно ли е? Нямаме никакви чак толкова големи основания да правим огромна разлика меджи лекаря и майстора, само защото единя бил учил 10 години.. в същността си е обикновен човек, нищо повече.
 
На съждения е така, но в риалитито е съвсем друго.. :(
Глей са как се случват нещата.. Има една торба болести, особено хроничните, за които ПРОСТО НЯМА адекватно лечение, ми нема и нема (говорим за протоколното) Всички пътеки си имат протоколи, всяка болест и лечението й, когато е по пътека, от каса, си има строги протоколи - какво може да се приложи и какво не (не говорим за спешни и животозастрашаващи случаи, става въпрос предомно за планово лечение) Лекарите много добре знаят, кои болести могат да се лекуват ефективно с тия протоколи и кои не. Читавите и независимите, колкото и да са малко, когато хванат подобен случай, просто не те лекуват, не те приемат бе..дори може да чуеш "нищо ти няма" На тях им е пределно ясно, че това "лечение" няма да ти помогне с нищо. Директно те връщат, а ти се чудиш кво става и как така ти няма нищо :) МИ така - здрав си като бик, до кат не се гътнеш :D Обаче "номера" с ковид не минава. Там и у панделата мое да отиде. Следят ги яко, няма как да върнат ковид-диагностициран, а и престави си тоя да умре в къщи.. нали виждаш кво става. Така че те грабват с 200. Протоколното лечение ПРИНЦИПНО си е читаво, там са засегнати всякакви аспекти в развитието на болестта, десетки варианти на усложнения и тн..НО ПРИНЦИПНО :) За това изказах съмнение, дали евентуално, еле па с тия мутации, тия протоколи вече да не са акуратни. Тия докита там няма как да знаят какво се случва, реално нямат голяма практика с тия случаи, за това се води "грешка", а не "неглижиране", защото разликата е огромна. Така че ако пукнеме в болницата, защото не са успяли да ни спасят, е едно, а когато пукнеме, защото са ни отебали, е съвсем друго ;)
На теб майстора в къщи ако ти потроши некои скъп сервиз (без да иска), грешка ли е? А нарочно ли е? Нямаме никакви чак толкова големи основания да правим огромна разлика меджи лекаря и майстора, само защото единя бил учил 10 години.. в същността си е обикновен човек, нищо повече.
до сега съм ходил на поне 10 различни лекари и нито един не ме е лекувал по протокол :D
Точно, че са ме лекували индивидуално. В момента ме лекуват индивидуално и на всяка седмица говоря с лекаря и усилваме, намаляме дози или сменяме лекарства или правим изследвания. Друг лекар настоява за друго лечение. И преди за едно заболяване или причина лекарите ме лекуваха различно, което означава, че няма протокол
 
Другото, което е както казаха как така следват сляпо протокол ?
Тук в Англия е така. Наложи ме си 3-4 пъти да ходя до личен лекар и един път до болница и направо бях в шок. Лични лкар прави диганазо според таблица със симптоми. На сина когаот си счупи 2 пръста на ръката ми правиха превръзка с шина по цветна схема от стената...

В България вече е същото. Няма диагностици, само някакви хора които си играят на чичо Доктор...
 
С biaaro може да сме на различни мнения за ...
Извинявай ама не съм забелязал досега да изразиш каквото и да е МНЕНИЕ.

Само някакви размисли на глас, обобщения и хамлетовски колебания.
 
до сега съм ходил на поне 10 различни лекари и нито един не ме е лекувал по протокол :D
Точно, че са ме лекували индивидуално. В момента ме лекуват индивидуално и на всяка седмица говоря с лекаря и усилваме, намаляме дози или сменяме лекарства или правим изследвания. Друг лекар настоява за друго лечение. И преди за едно заболяване или причина лекарите ме лекуваха различно, което означава, че няма протокол
Само така си мислиш, или най-много така да ти го представят, особено ако ги стимулираш :) протокол не значи 1/2/3/4/5/6... не го бъркай, явно грешно си го разбрал. Това е обединение (одобрено) от различни стандарти, методики, приложения и тн, за лечение на дадена болест. За да го разбереш, направи разлика - ако те заболи зъб, трябва ли да ти отрежат палецът, например :D
 
Извинявай ама не съм забелязал досега да изразиш каквото и да е МНЕНИЕ.

Само някакви размисли на глас, обобщения и хамлетовски колебания.
Така ти се струва. Искаш да кажа ваксината няма странични ефекти или да ти кажа ваксината ще те убие ?
Аз гледам това, което мога да видя и понякога си позволявам малко разсъждения. Такива категорични неща в бъдещето не очаквай от мен да ти кажа.
Мнението ми е, че за мен не са ясни бъдещите странични ефекти от ваксината (взимам под внимание мненията и на двете крайности), Ковид убива със сигурност. В болниците няма адекватно лечение. Не всички лекари искат да те убият. Понякога не лекарите убиват, а вируса. Не очаквай от мен категорични мнения с крайности като да ти кажа всички лекари ти мислят доброто.
Искате да генерализирам някакви изводи тука като - Не влизай в болница, ваксините няма да имат странични ефекти и т.н което няма как да ти го кажа. Освен това избягвам да се изказвам на такива теми понеже не съм лекар. Може да си споделям информация и който както иска да си я интерпретира. Нали ако кажа на някой не се ваксинирай и утре му стане нещо от Ковид ...
 
Тук в Англия е така. Наложи ме си 3-4 пъти да ходя до личен лекар и един път до болница и направо бях в шок. Лични лкар прави диганазо според таблица със симптоми. На сина когаот си счупи 2 пръста на ръката ми правиха превръзка с шина по цветна схема от стената...

В България вече е същото. Няма диагностици, само някакви хора които си играят на чичо Доктор...
Е тия значи са много яко назад :D Ми нема кво да се оплакваме тогава от бг-лечението, тук поне тия картинки не ги слагат на стената, да плашат клиентите, а си ги крият по чекмеджетата :D
 

Горе