Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Доживяхме двамата най-големи капацитети по пандемията да се съберат и да обсъдят ситуацията!

Мангъров + Брейка
 
Абсолютно вярно!!!

Абсолютно съм ЗА, особено заради факта, че тоя юмрук е потънал дълбоко в герберастките задници. :)
Еха, тъпо и упорито девойче от софийски окръг. Ами желая ти приятна зима. Дано имаш ток.
 
Винаги може да се окаже някой лабилен психически и да попадне под зловредното ти влияние...
Влияние? Абе човек, това е сайт. Това е форум. Като не ти изнася, просто го смени. За да не те "облъчвам". Хххаахх
 
Ами желая ти приятна зима. Дано имаш ток.
Мерси! Можеш да го пожелаеш и на всички останали съфорумци, които живеят в някоя от останалите европейски държави.

Бах тоа Радев какво влияние придоби за 6 месеца. Даже Путин му играе по свирката...
 
Доживяхме двамата най-големи капацитети по пандемията да се съберат и да обсъдят ситуацията!

Мангъров + Брейка
Малее... и продължавате да вярвате на Мангъров предположение, че в тази тема дори коментирахме как манипулира данните, после някъв завършил в спортното и се изказва по-зле от циганче в 1-ви клас взима интервю на великия Мангъров ? Мангъров нямаше ли кой друг да му вземе интервюто, че упря чак до Брейка ? И има хора го изкарват учен на световно ниво, разбирал повече от половината лекари в България, повече от Аспарух Илиев, Кюркчиев и т.н
Какви хора сте не знам...
 
... някъв завършил в спортното и се изказва по-зле от циганче в 1-ви клас взима интервю на великия Мангъров ? Мангъров нямаше ли кой друг да му вземе интервюто, че упря чак до Брейка ?

А ти кое си завършил?
 
А ти кое си завършил?
Икономически университет - Варна. Знам, че е "ВИНСА" влизаш-излизаш и за нищо не ставаш или подобни неща. Затова освен всичко, което ми е преподавано в университета съм се старал да уча допълнително. И определено, ако някой ден искам интервю от някой ще се опитам да не говоря като селянин, да се изказвам правилно, да не се правя на шут и на интересен и т.н. Дори да не знам как трябва да се държа, то ще си направя проучване и ще видя как се задават въпроси, как се стои, невербална комуникация и т.н. Най-малкото, ако взимам интервю на тема медицина няма да отида с потник.
И както виждаш не съм почнал да взимам интервюта от лекари. Като съм тъп и зная само как се бърка бетон, то това ще правя, а не да ходя да където не ми е работата. Ето ме мене - един прост счетоводител съм и нямам намерение да ходя да се излагам пред цяла България като Киро Брейка. Само дето в България хората му се възхищават.
И понеже съм един прост счетоводител, другия е прост програмист може би е по-добре да слушаме лекарите. Вие половината тук като сте програмисти и дойде някой "разбирач" който знае повече от вас и спори кое как трябва да е по сайта как се чувствате ? Дали лекарите не се чувстват така с нас ?
 
Последно редактирано:
Икономически университет - Варна. Знам, че е "ВИНСА" влизаш-излизаш и за нищо не ставаш или подобни неща. Затова освен всичко, което ми е преподавано в университета съм се старал да уча допълнително. И определено, ако някой ден искам интервю от някой ще се опитам да не говоря като селянин, да се изказвам правилно, да не се правя на шут и на интересен и т.н. Дори да не знам как трябва да се държа, то ще си направя проучване и ще видя как се задават въпроси, как се стои, невербална комуникация и т.н. Най-малкото, ако взимам интервю на тема медицина няма да отида с потник.
И както виждаш не съм почнал да взимам интервюта от лекари. Като съм тъп и зная само как се бърка бетон, то това ще правя, а не да ходя да където не ми е работата. Ето ме мене - един прост счетоводител съм и нямам намерение да ходя да се излагам пред цяла България като Киро Брейка. Само дето в България хората му се възхищават.
И понеже съм един прост счетоводител, другия е прост програмист може би е по-добре да слушаме лекарите. Вие половината тук като сте програмисти и дойде някой "разбирач" който знае повече от вас и спори кое как трябва да е по сайта как се чувствате ? Дали лекарите не се чувстват така с нас ?

Ти сам си го отбелязал, ама и аз да кажа :) Двама човека имам назначени от винса, като съм ги взел директно от там, без ден стаж.... Още не мога да повярвам как може да имаш вишу, да си неграмотен, да не знаеш какви са атрибутите на елементарна фактура, да не знаеш как се изчислява ддс и куп други елементарни неща. Как може днешно време от първия до последния ден да минаваш само с преписване, още не мога да го проумея. Единствените кадри, който имам и мога смело да кажа, че дойдоха подготвени от вишуту са един от натфиз и един от военната училище във Велико Търнов.
 
Ти сам си го отбелязал, ама и аз да кажа :) Двама човека имам назначени от винса, като съм ги взел директно от там, без ден стаж.... Още не мога да повярвам как може да имаш вишу, да си неграмотен, да не знаеш какви са атрибутите на елементарна фактура, да не знаеш как се изчислява ддс и куп други елементарни неща. Как може днешно време от първия до последния ден да минаваш само с преписване, още не мога да го проумея. Единствените кадри, който имам и мога смело да кажа, че дойдоха подготвени от вишуту са един от натфиз и един от военната училище във Велико Търнов.
Знам за образованието във Винса. Както казах съм учил там и съм видял за какво става въпрос.
Атрибутите на фактура не помня да сме разглеждали. Естествено както казах вкъщи аз съм си разглеждал всички документи - фактура, ПКО, РКО и т.н.
ДДС не знам как не знаят, защото това пък се прави в почти всяка задача :D
Все пак както казах е въпрос на желание. Имам колеги в момента работят и в Coca-cola, KPMG и подобни за стаж и "престиж в CV-то"
Имам познат от Винса на много висока позиция, но не във финансовото счетоводство. Както казах, ако разчиташ само на университета е абсурд да стане нещо от теб.
 
Икономически университет - Варна. Знам, че е "ВИНСА" влизаш-излизаш и за нищо не ставаш или подобни неща. Затова освен всичко, което ми е преподавано в университета съм се старал да уча допълнително. И определено, ако някой ден искам интервю от някой ще се опитам да не говоря като селянин, да се изказвам правилно, да не се правя на шут и на интересен и т.н. Дори да не знам как трябва да се държа, то ще си направя проучване и ще видя как се задават въпроси, как се стои, невербална комуникация и т.н. Най-малкото, ако взимам интервю на тема медицина няма да отида с потник.
И както виждаш не съм почнал да взимам интервюта от лекари. Като съм тъп и зная само как се бърка бетон, то това ще правя, а не да ходя да където не ми е работата. Ето ме мене - един прост счетоводител съм и нямам намерение да ходя да се излагам пред цяла България като Киро Брейка. Само дето в България хората му се възхищават.
И понеже съм един прост счетоводител, другия е прост програмист може би е по-добре да слушаме лекарите. Вие половината тук като сте програмисти и дойде някой "разбирач" който знае повече от вас и спори кое как трябва да е по сайта как се чувствате ? Дали лекарите не се чувстват така с нас ?
Ти нямаш ли си достатъчно работа, че си се вкопчил да коментираш всичко тук? Мислех, че счетовете сте претрупани. Или това е вместо цигарка време?
 
Ти нямаш ли си достатъчно работа, че си се вкопчил да коментираш всичко тук? Мислех, че счетовете сте претрупани. Или това е вместо цигарка време?
Ами то само цифри не може. Лягам и сънувам сметки. Накрая да изперкам ли искаш :D ?
Освен това съм толкова тъп счетоводител, че нямам работа, защото никой не ме иска.
Знам, че има и по-приятни неща за разпускане ама ..
 
Последно редактирано:
Разбрах всичко преди малко.
В Европа са средно 70% ваксинирани и като загинат всички тези 70% България ще превземе цяла Европа.
 
Имам въпрос:
Колко е тая глоба при нарушаване на карантина в крайна сметка? 300, 1000 или 5000 лева? Сериозно..
Тук пише следното:

Административни наказания при нарушаване на карантина​

Общата санкционна разпоредба, която определя наказанията при неспазване на ограниченията въведени със заповедите на министъра на здравеопазването бе приета на 13 Март 2020 г. и предвиждаше: 5000 лева глоба за физически лица нарушители и 15000 лева имуществена санкция за юридически лица и ЕТ.

След обществени дебати относно несъразмерността на санкцията с обществената опасност на извършеното деяние (например: разходка в парка, не поставяне на защитна маска на обществено място и прочие), на 9 Април 2020г. законодателят прие промени, с които санкциите бяха намалени, както следва:

– от 300 до 1000 лева глоба за физически лица нарушители;

– от 500 до 2000 лева имуществена санкция за юридически лица и ЕТ;

В чл. 215 от ЗЗ е приета специална разпоредба, която следва да се приложи спрямо лицата, които са влезли на територията на страната от други държави и откажат, или не изпълняват задължителна изолация, респективно лечение.

Наказанието е 5000 лева глоба.

Същата санкция следва да се наложи и на заразно болни от коронавирус лица и контактните им лица, които не спазят карантината. Предпоставка за налагане на наказанието е установена чрез изследване положителна проба за носителство на болестта.
 
@biaaro ти ако знаеш какви чудеса се пръкват от техническия в София... Ще почнеш сам да си пишеш софтуера и последния проблем ще са ти фактурите.
 
Аз като гледам из фейса какво е и се плаша. Нашата нация е ЗЛОВЕЩо затъпяваща. Първо всички слушаха Мутафчийски. И той човекът си беше напълно адекватен. След това се появи Мангърката и изведнъж уплашените недоверчиви българи минаха към него. Решиха, че щом нещо заплашва живота им е СКАМ. И след Мангърката се появиха и официалните разединители. И сега повечето решиха, че само тук ги лъжат и че ваксините са недоказани и опасни. А до Нова година Европа ще има покритие от над 85 процента. Но умните българчета ще мрат като мухи. Ами който сам си го направи...
 
Преди малко гледахте ли жената, която плаче пред Пирогов по БТВ, че мъжа и със сатурация 60 и няма места къде да го приемат ?
Нали вируса е лек, но в болниците ги убиват. Аз казах не знам какво се случва и дали ги убиват, но ето доказателство, че без да влиза в болница човек може да стане много зле. Ще разберете, че не е шега работа ама..
Може да разгледате коментарите и на румънците в поста по-горе. Същата работа половината не вярват още, че има Ковид, а другите пък не могат да повярват как има хора, които не вярват в Ковид
 

Горе