Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Накъде си тръгнал без билет, това да не е ти е booking.bg че да се записваш в последния момент :)
Много интересно.. всеки си мисли колко съм умен и колко много знам.
Много ми е интересно как някой е сигурен, че ваксината е безопасна или как някой е сигурен, че ваксината ще има странични реакции след години или как някой е сигурен, че ваксината е направена нарочно да има странични ефекти...
Тука става въпрос за мнения, предположения и всеки накланя към определена страна.
Дори учените спорят дали ще има странични ефекти или няма да има, а ние тука във форума сме сигурни.
Аз мога да изкарам факти от учени и за едната страна и за другата. И да видим кой ще каже кое е истина..
Spike protein активен ли е ? До къде достига при ваксина или при боледуване ? Каква е разликата при този протейн при ваксина и заразяване ? Не знам отговора, но има учени спорят на подобни теми. Ако някой иска да обясни как действа и какво се случва може да каже
 
То ще изкараш факти и за двете страни, нормално, но нещата клонят към безопасност. В болниците, да кажем в САЩ, които са с ковид, 90 процента са неваксинирани. Мисля си, че едно на 300 000 на този етап е риск, който би поел. То и от операция на апендисит има вероятност да умреш, не значи, че няма да се оперираш нали? И пак, даже 1 към 300 000 е малко.

За дългосрочни ефекти - няма да мутираме, ваксината просто те сблъсква с част от вируса по много по-безопасен начин. Ако имаше толкова голяма опасност, колкото казвате, една камара институции и държави да са оревали света. Никой лидер на страна няма да си уморява населението, ако знае, че има някаква конспирация. Пък да не говорим за елита, да си убиват икономиката.

Компаниите за ваксини печелят пари - ами нормално, все пак са компании. Сега за конспирациите, че искат да намаляват населението - що за идиоти биха избрали вирус, който засяга предимно старите, а не убива младите, и има сравнително ниска смъртност. Изобщо не изглежда логично, да не говорим, че 'елита' , има нужда от хора, потребители, които са консуматори.
 
То ще изкараш факти и за двете страни, нормално, но нещата клонят към безопасност. В болниците, да кажем в САЩ, които са с ковид, 90 процента са неваксинирани. Мисля си, че едно на 300 000 на този етап е риск, който би поел. То и от операция на апендисит има вероятност да умреш, не значи, че няма да се оперираш нали? И пак, даже 1 към 300 000 е малко.

За дългосрочни ефекти - няма да мутираме, ваксината просто те сблъсква с част от вируса по много по-безопасен начин.
Това не знам дали е вярно.
Ваксината за лаймска или за свински също те сбълсква с вируса по безопазен начин, но после е имало странични ефекти нали ?
 
Ако има и някой да е намерил колко % са страничните ефекти при някоя ваксина използвана преди години. Например, ако някой има данни за ваксини не за ковид, а от преди и ако има статистика някъде от колко човека колко са получили странични ефкети, но от някой източник, който няма да е ...
Да го кажа така, ако аз продавам дюнери и 10 000 човека са получили натравяне и ако аз правя статистиката едва ли ще напиша 10 000..
 
Брато, благодарение на ваксините, някои от тях, за последните 70-80 години сме увеличили ужасно много продължителността на живота спрямо това да умрем от някоя болест.
 
Брато, благодарение на ваксините, някои от тях, за последните 70-80 години сме увеличили ужасно много продължителността на живота спрямо това да умрем от някоя болест.
Това е така. Но как да кажа, ако беше преди както е било комунизъм в България и Русия по времето на Тодор Живков и ваксината е правена в България бих си я сложил. Там ми изглежда някак си, че го правят наистина заради вируса.
Тука вече всичко е търговия, пари и са направо компании, а не лекари, лекарски кабинети, болници мислещи за хората.
Аз и БЦЖ имам и ако трябва да я повторя пак ще си я сложа, ама тука нещата изглеждат много странни..
Аз също много харесвам медицината и лекарите, но нищо не е както преди.
Преди са ми разправяли (не съм бил роден или малък) отиваш на лекар и той вижда пациент и има съпричастност, а не да вижда пари. Тогава са работили за заплати и е нямало много смисъл да лъжат, а и хората са били с по-различно мислене.
Сега ми се е случвало да попадам на 3 лекарства дето наистина ми помагат и познай - бум спират ги от производство.. защо ?
Вече трудно се намират читави лекари, но се намират, а на тия големите компании.. не знам
 
Преди са ми разправяли (не съм бил роден или малък) отиваш на лекар и той вижда пациент и има съпричастност, а не да вижда пари.
На мен пък са ми казвали съвсем различни неща. Така че има лекари и лекари. Попадал съм на големи професионалисти, попадал съм и на идиоти.

Може да гледаш, една документална поредица в NetFlix - Dirty Money , епизода за една фармацефтична компания ( Drug Short се казваше епизода мисля ) , където акциите към 2009 са 29$ , а 2015 стават 400, въпросните изкупуват масово други компании през тези години, и докато всички дават и инвестират около 21 процента мисля беше в иновация и research, те инвестират 3. Модела им е да вдигат лекарства с 20000% процента. Имаше някакво лекарство на жена от епизода, което струвало 150$, отиват един месец, и струва 195 000$ . Естествено на вратата се появява тяхна компания дъщерна, която ти казва, че ще закупи безплатно лекарството чрез касата, и така си правят приходите. После рухват много лошо. Разказвам по спомен :)

В епизода някаква мадама, която и плащат, за да намира проблеми с компании на борсата ( от големи играчи, които се чудят къде да инвестират ), се заема с компанията и намира една камара неща за тях още преди да рухнат. Като по това време тая компания я водят 'отличник' на борсата ,и имаща 'уникален' успех като инвестиция. Много интересен епизод, определено ми направи впечатление като го гледах.




Eто нещо за тях.
 
Последно редактирано:
На мен пък са ми казвали съвсем различни неща. Така че има лекари и лекари. Попадал съм на големи професионалисти, попадал съм и на идиоти.

Може да гледаш, една документална поредица в NetFlix - Dirty Money , епизода за една фармацефтична компания ( Drug Short се казваше епизода мисля ) , където акциите към 2009 са 29$ , а 2015 стават 400, въпросните изкупуват масово други компании през тези години, и докато всички дават и инвестират около 21 процента мисля беше в иновация и research, те инвестират 3. Модела им е да вдигат лекарства с 20000% процента. Имаше някакво лекарство на жена от епизода, което струвало 150$, отиват един месец, и струва 195 000$ . Естествено на вратата се появява тяхна компания дъщерна, която ти казва, че ще закупи безплатно лекарството чрез касата, и така си правят приходите. После рухват много лошо. Разказвам по спомен :)

В епизода някаква мадама, която и плащат, за да намира проблеми с компании на борсата ( от големи играчи, които се чудят къде да инвестират ), се заема с компанията и намира една камара неща за тях още преди да рухнат. Като по това време тая компания я водят 'отличник' на борсата ,и имаща 'уникален' успех като инвестиция. Много интересен епизод, определено ми направи впечатление като го гледах.




Eто нещо за тях.
Сещам се за още едно предсказание на Баба Ванга, както споменах нашествие на мюсюлмани, пандемии, хората ще вървят и падат по улиците без видима причина, ако хората не спрат да бъдат алчни и не се променят към добро нещата ще излязат извън контрол, катаклизми, няма да има граници, но хората ще си стоят в собствените си държави, Европа ще остане без хора (мисля, че от това дето хората вървят и падат без видима причина не съм сигурен), ще трябва да вървиш километри, за да видиш жив човек. За по-напред помня мюсюлманството ще стане водеща религия в света и май водещото управление в света ще бъде социализъм или нещо подобно, но не беше демокрация.
Това е по спомен и не знам дали нещо не е грешно или объркано.
Ако някой ги намери точни и не разкрасени може да ги качи тук на Баба Ванга и Слава Севрюкова.
Според мен много хора не вярват, но ще станат тези неща дали са писани за тази, другата или след 10 години не знам.
 
Тя много неща е казвала, включително една камара небивалици. Да ти напомня, че досега никой не е доказано да има някакви способности на 'виждащ бъдещето'. Все пак живеем в 21-ви век, няма нужда от такива небивалици.
 
Тя много неща е казвала, включително една камара небивалици. Да ти напомня, че досега никой не е доказано да има някакви способности на 'виждащ бъдещето'. Все пак живеем в 21-ви век, няма нужда от такива небивалици.
Има прогнози, които са грешни, но .. има и може да има много верни.
21-век и науката са една мъничка точка в цялта вселена и си мисли, че може да изучи и докаже всички неща.
Щом науката е толкова "голямо нещо", защо тогава няма обяснения за толкова много неща ?
Има толкова много загадки на които науката не може да отговори.
Тя науката не може да каже как е създадена вселената или планетата и всякакви неща, но не значи, че няма отговор на тях.
Бяха ми казали как в Библията започва така и нека бъде светлина, което съотвества на големия взрив, после уж в Библията както е създал в хронология например първо водата, после земята, после рибите и нищо чудно след време да се докаже, че в такъв ред са били... и имаше много неща, които съвпадаха, но не ги запомних - помня само това за големия взрив.
Ако гледахме само това, което може да се докаже...
 
Щом науката е толкова "голямо нещо", защо тогава няма обяснения за толкова много неща ?

Защо да няма обяснения? Буквално всичко, което виждаме във вселената, не е чудо, а можем да го обясним. Пък за библията и създаването на Земята, не знам Господ какво е правил 13 милиарда години преди да направи Земята, сигурно е броил звездите :D .

Стана много офтопик, и като се разсъбудят хората ще мрънкат
 
Защо да няма обяснения? Буквално всичко, което виждаме във вселената, не е чудо, а можем да го обясним. Пък за библията и създаването на Земята, не знам Господ какво е правил 13 милиарда години преди да направи Земята, сигурно е броил звездите :D .

Стана много офтопик, и като се разсъбудят хората ще мрънкат
Добре. Имам един въпрос - колко е голяма Вселената ? Разширява ли се ? И дали ако е като големия взрив и се разширява като инерция от взрива в един момент трябва да тръгне обратно.
А като се замислиш и колко планети има, а ние за колко знаем. А още не сме кацнали на Марс.
Науката е голямо нещо, но не може да кажем щом науката не може да докаже нещо, то не съществува
 
Последно редактирано:
Вселената е плоска, геометрично, пък колко е голяма, няма значение. Важното е, че нещата, които наблюдаваме, може да ги обясним. Не само, че се разширява, но и обектите ускоряват относително спрямо нас. По-скоро всичко ще изстине след милиарди години, студена смърт на вселената ми се вижда най-логично. И без това няма да доживеем нито като хора, нито като планета такива събития.

И за планетите - не е важно колко има, важно е, че знаем как се създават такива тела, а не са създадени от някакъв всевиждащ и можем да ги обясним.
 
Всичко е планирано години назад и го нормализират на хората и ги подготвят. Както казах преди. Те си създават собствен апокалипсис. Расизъм, вируса, климатични промени и др се създават от тях, за да правят хората нещастни и после сами да искат решения. Цензура, по малко раждаемост, дигитална валута, чип за медицинска и лична информация, повече наблудение, социална кредитна система... Всичко това идва след големия хаос, който предстоя най-вероятно до година. Примерно пожарите и наводненията, които се случват. Те имат технологията. Проект Popeye - по времето на Виетнам, пръскат химикали, за да създават монсуни и наводнения. Американците също имат лазер Lockheed Martin, Athena, които ги прикачат на изтребители, кораби и дронове за създаване на пожари. Едно прелитане през Европа и вижте какво става. България, Румъния, Италия, Гърция и Турция всички горят по едно и също време. Те се правят на богове.
 
Последно редактирано:
Това е така. Но как да кажа, ако беше преди както е било комунизъм в България и Русия по времето на Тодор Живков и ваксината е правена в България бих си я сложил. Там ми изглежда някак си, че го правят наистина заради вируса.
Тука вече всичко е търговия, пари и са направо компании, а не лекари, лекарски кабинети, болници мислещи за хората.
Аз и БЦЖ имам и ако трябва да я повторя пак ще си я сложа, ама тука нещата изглеждат много странни..
Аз също много харесвам медицината и лекарите, но нищо не е както преди.
Преди са ми разправяли (не съм бил роден или малък) отиваш на лекар и той вижда пациент и има съпричастност, а не да вижда пари. Тогава са работили за заплати и е нямало много смисъл да лъжат, а и хората са били с по-различно мислене.
Сега ми се е случвало да попадам на 3 лекарства дето наистина ми помагат и познай - бум спират ги от производство.. защо ?
Вече трудно се намират читави лекари, но се намират, а на тия големите компании.. не знам
Снощи има 30 починали от ковид в България от ваксина колко са?

Пак ще го напиша и ще си гледам работата, че ми писна от тъпотия! Само богатите хора на планетата имат достъп до ваксината! САМО ТЕ СЕ ВАКСИНИРАТ!
 
Задълбавате в материя, която не познавате, а фактите, че живеем в нещо нагласено са налице.

Както казват Мангъров и други ИСТИНСКИ учени, ваксинирането е причинаТА за новите щамове. Не търсете причина за новите случаи в отказа на нормалните хора да бъдат опитни мишки. Кучето е заровено в насилствено наложената експериментална МАСОВА ваксинация ПО ВРЕМЕ НА АКТИВНА фаза на вируса. Нещо, което науката досега винаги е отричала. Ваксинацията до преди 2 години беше превантивна мярка преди очаквана епидемия. Днес тя се пробутва като лек, А НЕ Е!

Пичове, и ти, о свръх-интелигентний тестис, не ви ли светва лампата за нередност при всички нелогични действия на СЗО, медицинската гилдия и държавните лидери?

Науката бива поетапно отричана и замествана от нелогични действия, а послушковците ми излизат с аргумента "свалил съм си гащите и съм се намазал с вазелин, щото вярвам в науката" - СМЕХ.

Аз съм крайно ужасена от пълната липса на логика в цялата тая история. Никаква логика, никаква подкрепена с научни факти мисъл в това мероприятие...
 
Снощи има 30 починали от ковид в България от ваксина колко са?

Пак ще го напиша и ще си гледам работата, че ми писна от тъпотия! Само богатите хора на планетата имат достъп до ваксината! САМО ТЕ СЕ ВАКСИНИРАТ!
Ама те ваксините да не дават страничен ефект след 1 час, въпреки, че има такива случаи доста, но тук говорим и за проблеми след 1-5 години например. Не знам в предишните най-проблемни ваксини в света колко % имат странични ефекти, но взимам едно число може да е прекалено висок %, но ако има при 0.5% трайни увреждания някакви да им нанесе - тогава на 5 млр. души на планетата, ако се ваксинират - 25млн души ще останат с трайни увреждания, ако са 1% това ще са 50 000 000 с трайни увреждания.
Това не са малко хора и трябва тия рискове да са премерени и на мен лично , ако има такъв шанс 0.5% да имат сериозни странични ефекти тези цифри не са малки.
Иначе уж ако влезем в разни чуждестранни групи във фейсбук има уж доста хора дето качват клипчета, че имали разни усложнения след ваксина (за България знам само 2-3 човека). И ако има нещо вярно в тия групи и ако има наистина едни 0.5% от хората да имат странични ефекти представи си пак цифрите 25млн души.
Тъкмо исках да пратя групата, за да прецените дали са фейк нещата вътре или не според вас обаче май не я намирам вече..
 
Последно редактирано:
Повечето ваксини помагат и не убиват, но се получават дефекти като епилепсия, аутизъм, детски парализи и други мозъчни и неврологични проблеми. Шанса е малък, но пък за разлика от броя на ваксини, които приемаме от раждането си до 20 възраст е голям. От създаването на ваксините, броя на аутизъм отива до небето. Въпроса е, че тази ваксина ще е по-опасна от останалите. Сега може да няма странични ефекти, но как знаете, че след години няма да се струполите от инфаркт или нещо подобно. И през 40-50те, доктори и бременни промотираха цигари, казваха, че са безопасни. Но сега убиват 7 милиона всяка година.
TACA-Occurrence-Graph-2020_c-copy-scaled.jpg
 
Последно редактирано:
Повечето ваксини помагат и не убиват, но се получава дефекти като епилепсия, аутизъм, детски парализи и други мозъчни и неврологични проблеми. Шанса е малък, но пък за разлика от броя на ваксини, които приемаме от раждането си до 20 възраст е голям. От създаването на ваксини броя на аутизъм отива до небето. Въпроса е, че тази ваксина ще е по-опасна от останалите. Сега може да няма странични ефекти, но как знаете, че след години няма да се струполите от инфаркт или нещо подобно. И преди през 40-50те, доктори и бременни като промотираха цигари, казваха, че са безопасни. Но сега убива 7 милиона на година.
TACA-Occurrence-Graph-2020_c-copy-scaled.jpg
Това и обяснявам, че страничните ефекти ако ги има след 2-3-5 години. Както споменах при 1% от ваксинираните да има тавкиа то при 5 млр ваксинирани това ще са 50млн със странични. И никой наистина не говори само за смърт, а за някакви сериозни странични ефекти.
 

Горе