Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Досега не съм чул случай някой да не му става от ваксината. Но ти може и да намериш някой опровержителен линк.

Зависи къде ше заседне тромба.
 
Трудно взех крайното решение :D но няма да се ваксинирам :)

Мотивите са прости:
- Винаги, когато съм се ваксинирал, съм карал тежки грипове зимата
- Не вярвам на системата
- Не вярвам в качеството на ваксината
- Вярвам, че няма нищо безплатно
- Смятам, че е несериозно да се ваксинирам минимум три пъти в годината, и то само срещу този вирус
- Вярвам в собствената си имунна система, не вярвам на западното й обучение
- Мисля, че има достатъчно помощни средства за да се овладее вируса и да се изкара леко
- Мразим да съм част от обществото на оФцете..
Мненията ми по темата са ти оказали влияние. Не само по тази и не само на теб. Мисля, че многократно съм помагал на хора дори без да го осъзнават. Много пъти.
Не знам дали е дарба или проклятие. На мен, например, многократно ми е показвано, че не ми е позволено да правя наистина лоши неща. Всичко нередно ми седи като scar. И аз като повечето хора съм се и продължавам да се поддавам на емоции предизвикани от нездрави влияния. Днес щях да се претрепя с колата. Реално имам поне 10 години "трудов стаж" като шофьор и това май беше първия случай в който можеше да ме отнесе камион в момента в който в главата ми започнаха да натежават мисли за нередни действия свързани с наплив на кръв отгоре - надолу. Иначе изобщо не е първия случай в който е можело да ме отнесе камион. Пълен абсурд е по нашите пътища. Има хора, който са преживяли много по-странни неща от мен. Но лично не съм срещал човек или поне не ми е било споделяно, който да е преживял една десета от това, което аз съм. Може би виждаш, че и да се чувствам некомфортно да споделям лични неща, все пак го правя. Макар и без конкретика - прекалено лични неща са и не просто че са лични но е противопоказно да се споделят.

Казах вече, че темата с ковид е много сериозна и не мога да си позволявам несериозност и да се правя на интересен. Има бастиони на които да се подпреш, когато вземаш своето решение. Ти си го траснформирал под формата на подточки спрямо твоите преживявания.

Един категоричен и основен бастион е да си отговориш какво може да загубиш ако се ваксинираш. Печалбата е евентуален плюс, но загубата може да е перманентен минус. Може да няма връщане назад след като човек се ваксинира. Това може да не е достатъчно като довод, но като добавиш всички останали неща, които са известни - какво повече му трябва на човек за да вземе решение. Изобщо не мисля, че ще е лесно. Напротив - ще е трудно. Може да стане още по-трудно. Сигурно много хора, ще се поддадат за да им олекне.

П.С. За магнитните бури - никога наистина не съм се интересувал от това, до преди време когато беше обичайно в прогнозата за времето да се обявяват предполагаемите дати съм им обръщал внимание 50/50 като бабини деветини или научна стойнст. Но ей така тази ми интуитивна логика ме прехвърли от жегите към магнитните бури. И при първото търсене кликнах върху тази статия от в-к Монитор. И там почти целия август е обявен за такъв. Но това само по себе си нямаше да ми направи толкова впечатление, ако не бях видял наживо, че наистина (както се твърди и в статията) хора със сърдечно-съдови проблеми от най-общ смисъл са по-поддатливи за периода. А Монитор дефакто отдавна е малко сайтче, даже не съм го посещавал май никога. Само знам че имаше такъв вестник до преди години.
 
Последно редактирано:
Мисля, че многократно съм помагал на хора дори без да го осъзнават. Много пъти.
Явно си напълно побъркан щом си мислиш, че помагаш на хората като ги агитираш да се откажат от единствената защита, която предлага науката срещу една опасна за живота болест.
 
Явно си напълно побъркан щом си мислиш, че помагаш на хората като ги агитираш да се откажат от единствената защита, която предлага науката срещу една опасна за живота болест.

И ти не си по-малко побъркан от него. Коя наука казва, че два месеца след създаване на ваксина, може да почне да се прилага масово, че и в разгара на пандемия, че и по няколко реваксинации през няколко месеца!? Няма такава наука пич, поне доскоро нямаше.... Тая наука я измислиха миналата година. Както стана въпрос вече на няколко пъти, единствената защита от тая коварна болест е да си спреш телевизора.

И Кови не е болест, само да вметна. Само факта, че викаш на вирус, опасна за живота болест, говори, че хич не си си направил труда да почетеш по темата, ама хич. Според наУката, по никои критерии, респираторната инфекция, която предизвиква в редки случаи вируса, не попада под определението за особено опасна инфекция, точно обратното е. Кови попада под определението "НЕ ОСОБЕНО ОПАСНА ИНФЕКЦИЯ". Това е според науката. Науката до 2019 г. Тая новата наука не я знам и не и вярвам много.
 
Явно си напълно побъркан щом си мислиш, че помагаш на хората като ги агитираш да се откажат от единствената защита, която предлага науката срещу една опасна за живота болест.
Браво, точно така.
 
хич не си си направил труда да почетеш по темата, ама хич.
Четох ви аргументите и разглеждах линковете, които публикува повредената в главите групичка, към която се причисляваш. Цялата информация, на която си базирате мненията е меко казано смешна и с нулева научна стойност. Линковете, които ми поствате като аргументи отнема 2-3 минути търсене в Google да се разбере, че са абсолютни лъжи, писани от болни хора, ама не болни от коронавирус, а с късо съединение в централния процесор. Единствената причина да пиша в темата е, че действате и като групичка за масови убийства, тъй като разубеждавате хората да се защитят и всеки ден заради такива малоумници като теб, старичанти, тоталната откачалка deffnews и другите от групичката умират реални хора, докато вие си седите някъде на гъза на географията и пишете простотии във фейса и форумите.
 
Четох ви аргументите и разглеждах линковете, които публикува повредената в главите групичка, към която се причисляваш. Цялата информация, на която си базирате мненията е меко казано смешна и с нулева научна стойност. Линковете, които ми поствате като аргументи отнема 2-3 минути търсене в Google да се разбере, че са абсолютни лъжи, писани от болни хора, ама не болни от коронавирус, а с късо съединение в централния процесор. Единствената причина да пиша в темата е, че действате и като групичка за масови убийства, тъй като разубеждавате хората да се защитят и всеки ден заради такива малоумници като теб, старичанти, тоталната откачалка deffnews и другите от групичката умират реални хора, докато вие си седите някъде на гъза на географията и пишете простотии във фейса и форумите.
О, ама си и агресивен :) Не ти говоря за линкове по форуми да четеш, явно само това четеш. За вирусите, респираторните инфекции, които предизвикват, ваксините, прилагането им и всичко останало има изписано страшно много. Кови не е прецедент, подобни случаи има няколко само за последните 20 години.

Тоя разговор го водихме преди година и половина, на всички им е писнало, повечето дето ти пишат си правят ташак с тебе. Ама не хващаш... :)

ОПГ за масови убийства! :D Якоооо!
 
Мненията ми по темата са ти оказали влияние. Не само по тази и не само на теб. Мисля, че многократно съм помагал на хора дори без да го осъзнават. Много пъти.
Не знам дали е дарба или проклятие. На мен, например, многократно ми е показвано, че не ми е позволено да правя наистина лоши неща. ......

Просто се чудя от къде ги вадиш тия комплекси :D:D:D

Изобщо не ти чета мненията, еле па да се влиая, абсурд, буди рад :D
 
Утре като не мое дигнеш самолета баш кога най ти се иска, ела пак да пишеш за страх :D:D:D
Споко pfizer каквото и да се опитват да правят накрая все те дърви.
 
Четох ви аргументите и разглеждах линковете, които публикува повредената в главите групичка, към която се причисляваш. Цялата информация, на която си базирате мненията е меко казано смешна и с нулева научна стойност. Линковете, които ми поствате като аргументи отнема 2-3 минути търсене в Google да се разбере, че са абсолютни лъжи, писани от болни хора, ама не болни от коронавирус, а с късо съединение в централния процесор. Единствената причина да пиша в темата е, че действате и като групичка за масови убийства, тъй като разубеждавате хората да се защитят и всеки ден заради такива малоумници като теб, старичанти, тоталната откачалка deffnews и другите от групичката умират реални хора, докато вие си седите някъде на гъза на географията и пишете простотии във фейса и форумите.
Ей, толкова много сърдит текст и нито един път не каза за някой, че не бил достатъчно интелигентен. Имаш напредък! Скоро ще се караш на хората в магазина защо носят маски :p
 
Не знам с толкова противоречива информация как някой въобще може да се изказва категорично в една или друга посока. Би било добре някой много убеден в нещо да бъде подвеждан под отговорност за думите си.

Примерно ако караш хората да се ваксинират задължително, трябва да носиш отговорност за смъртни случаи от странични ефекти, или починал от ковид след ваксинация. В същото време, ако им казваш да не се ваксинират - да носиш отговорност за неваксинираните и починали от ковид :)

Всеки може да говори каквото си иска - "до 10 години всички ваксинирани ще умрат от ваксини" - е, ако не умрат, кво правим?
Или "ако ваксинираме 70%, пандемията изчезва" - ако не изчезне, какво следва? Ако забележите, компаниите с ваксините не използват думи като "сигурно" и "100%", говори се за вероятности, шансове, проценти значително под 100 :) .

Опитът на всеки е субективен. Като никой твой познат не е починал от ковид или покрай теб случаите са малко, ще мислиш по един начин. Ако хора на 40-50 мрат като мухи покрай теб, ще мислиш друго.

А иначе сега всеки може да си намери групичка, във фейсбук или другаде, където да си одобряват взаимно мненията и да си говорят как "другите" са тъпи и овце. Това с критичното мислене и гледане на различни от твоето мнения важи и за двете страни (анти и про-ваксърите).
 
В същото време, ако им казваш да не се ваксинират - да носиш отговорност за неваксинираните и починали от ковид :)
В темата само автора (@entrepreneur7) се чуди да се боцне или не, и няколко пъти му казахме да ходи да се боцка ако толкова пък иска :)
 
Четох ви аргументите и разглеждах линковете, които публикува повредената в главите групичка, към която се причисляваш. Цялата информация, на която си базирате мненията е меко казано смешна и с нулева научна стойност. Линковете, които ми поствате като аргументи отнема 2-3 минути търсене в Google...

Точно щото разчиташ на Гугъл си на тоз хал, я.
Подкарали са та с гегата и нема отлъчване от стадото.

Дай някакви индикации за по-висока компетентност по темата от останалите тука.
Образование, профи опит?

От четене на това дето пробутва Гугъл може само да се превърнеш в поредния beacon на левичарска пропаганда, тъй че недей се зема толкоз насериозно :)
 
левичарска пропаганда
Да, точно левичарска пропаганда. Защо тогава Тръмп и жена му се ваксинираха още през януари? А това познай кой го каза:
“I would recommend it, and I would recommend it to a lot of people that don’t want to get it, and a lot of those people voted for me, frankly,” he said during the Tuesday phone interview. “It is a great vaccine. It is a safe vaccine and it is something that works.”
Сигурно не знаеш и че във Фокс нюз всички топ водещи и техните семейства също са ваксинирани.
 
Trump е на 75 и може да си позволи личен медицински персонал.
Кантарът логично се накланя натам.

Както се повтаря нонстоп у темата - всеки решава за себе си.
Който иска ваксина, по-добре да не чете у темата, а направо да отива.
 
Достигнах до едно заключение. Всички дейности на високо ниво, които се правят за доброто на човечеството, всъщност се правят за пари и власт. Избират се такива каузи, които звучат най-алтруистично и се експлоатират. Дали ще се решават климатични проблеми, дали ще се помага на децата в Африка, дали ще се строи колония на Марс или ще спасяваме човечеството от мистериозни вируси... важното е да звучи като наложително и изключително добро дело, и грабежите започват.

Замислете се, такива неща се случват вече десетилетия с нулев положителен резултат. Излиза, че е много добра схема за изкарване на много пари и за придобиване на много власт. Кой няма да иска да се възползва??

Това е същото като шарлатаните, които обикалят да събират дарения за несъществуващи или дори съществуващи каузи, без обаче събраните пари да достигнат до която и да е кауза. Същото, само че на най-високо ниво. Е, с тази разлика че шарлатаните често ги хващат, а на най-високо ниво няма кой да ги хваща.

Който не вярва, нека се сети за който и да е свръхбогат филантроп или която и да е световна организация, които са направили нещо, което може наистина да се види или измери като резултат.

И правителствата по света правят горе-долу същото. С тази разлика, че те не трябва да си избират добре звучащи каузи всеки път, понеже си имат една основна - да се грижат за народа си. Всички знаем за каква грижа става въпрос.
 
Достигнах до едно заключение. Всички дейности на високо ниво, които се правят за доброто на човечеството, всъщност се правят за пари и власт. Избират се такива каузи, които звучат най-алтруистично и се експлоатират. Дали ще се решават климатични проблеми, дали ще се помага на децата в Африка, дали ще се строи колония на Марс или ще спасяваме човечеството от мистериозни вируси... важното е да звучи като наложително и изключително добро дело, и грабежите започват.

Замислете се, такива неща се случват вече десетилетия с нулев положителен резултат. Излиза, че е много добра схема за изкарване на много пари и за придобиване на много власт. Кой няма да иска да се възползва??

Това е същото като шарлатаните, които обикалят да събират дарения за несъществуващи или дори съществуващи каузи, без обаче събраните пари да достигнат до която и да е кауза. Същото, само че на най-високо ниво. Е, с тази разлика че шарлатаните често ги хващат, а на най-високо ниво няма кой да ги хваща.

Който не вярва, нека се сети за който и да е свръхбогат филантроп или която и да е световна организация, които са направили нещо, което може наистина да се види или измери като резултат.

И правителствата по света правят горе-долу същото. С тази разлика, че те не трябва да си избират добре звучащи каузи всеки път, понеже си имат една основна - да се грижат за народа си. Всички знаем за каква грижа става въпрос.

Веднага се сетих за рака, към който си имам лични "симпатии", както предполагам повечето от вас.

След като през 30-те години на 20-ти век СЗО и фондация Рокфелер се заемат с изтриването му от картата на заболяванията, броят на заболелите започва прогресивно да се увеличава всяка следваща година. Днес ракът в голяма част от случаите продължава да бъде смъртна присъда.

Не искам да знам колко пари са вложени в намирането на лечение, превантивни мерки и т.н.
 
Просто се чудя от къде ги вадиш тия комплекси :D:D:D

Изобщо не ти чета мненията, еле па да се влиая, абсурд, буди рад :D
А аз мисля, че знам откъде ги вадиш тези обществени заключения - от собствените си комплекси. А комплекси има всеки, но в случая отново си в грешка. Не е за пръв път хора да не разбират или да не си признават, че са повлияни от думите ми.
---
Достигнах до едно заключение. Всички дейности на високо ниво, които се правят за доброто на човечеството, всъщност се правят за пари и власт. Избират се такива каузи, които звучат най-алтруистично и се експлоатират. Дали ще се решават климатични проблеми, дали ще се помага на децата в Африка, дали ще се строи колония на Марс или ще спасяваме човечеството от мистериозни вируси... важното е да звучи като наложително и изключително добро дело, и грабежите започват.
Това е така по презумция. Но не е задължително да е винаги вярно. Конспиративните теории, които бяха в пик преди години и тогава бяха зверски осмивани, с течение на времето се уталожиха и са вече част от общественото мислене. Там имаше много шарлатани също.
---
Аз посочих няколко неща, които не са само отправна точка, а бастиони за изграждане на мнение по въпроса с ковид-19 и с ваксините. След като си сложиш ваксина е много вероятно да няма връщане назад и "поправителен". Това според мен е може би най-основния въпрос за преценка как да действа човек по темата. Не само в биологичен аскпект. Науката не ни е казала доколкото човек е само биомеханика и доколко нещата отвъд се дължат на процеси в тялото. И така и онака за мен е сигурно че тези неща са свързани. Казано по-простичко тъканта вероятно оказва влияние на това, кото за нас е необясними процеси, следствия, по-известно като свърхестествено.

А може да се каже и по друг начин - както човешката биология започва да се преплита с технологиите под въздействието на тази много сериозна вълна в търсене комбиниран естествено-изкуствено интелект. Така това което за нас е естествена биологична и що годе позната система се преплита с непознатото и необяснимото.

---
Разглеждайки врменните резултати от анкетата виждам това - първо знам, че голямата част от пишещите тук са от най-големите градове, предимно от София а също и пребиваващи в чужбина. Ако засега резултата е 42% vs. 36% отива някъде 65 на 15 ако би се провела тази анкета и сред хора от малки градове и села.
 
Явно си напълно побъркан щом си мислиш, че помагаш на хората като ги агитираш да се откажат от единствената защита, която предлага науката срещу една опасна за живота болест.
Аз си имам един бастион за отправна точка и го пиша за трети път - напълно е възможно да няма връщане назад след като си сложиш ваксина. Никого не агитирам, няколко пъти казах, че избора трябва да е личен и всеки трябва да си прецени.
 
Аз си имам един бастион за отправна точка и го пиша за трети път - напълно е възможно да няма връщане назад след като си сложиш ваксина. Никого не агитирам, няколко пъти казах, че избора трябва да е личен и всеки трябва да си прецени.
Изборът е да не измират хора, другото са глупости.
 

Горе