Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
@етерИум, никой не обича да остарява, но не мразя старите хора. Просто гледам реалистично над ситуацията. А тя НЕ Е както Нокето я описва:
Разликата е че рисковите са така или иначе "пътници", цинично казано, и всеки допълнителен ден е добре дошъл.
Ако ги цапне Ковид, шансът да сгънат наближава 100%, а дали ще ги цапне не подлежи много на обсъждане.
Шансът възрастен човек да се сгъне е доста под процент. Ето една груба, но лесна сметка - при 1 милиард хора над 60 години и 5 милиона смърти от короната, това прави 0.5% смъртност. И това е за 2 години!!! И то при отсъствие на грипове!!! Това значи, ако познаваш 1000 пенсионера, за 2 години само 5-ма ще се гътнат от шипчестия вирус.

Доста по-лошо изглежда ако направим същата разбивка за БГ. Да кажем 1 милион хора над 60 и заради двойно повечето смърти в НСИ да умножим смъртите от короната по 2 и нещо за да станат 60 хиляди. Значи крайно песимистично 6% смъртност за 2 години. Ся вече колко са верни всички тия числа е друг въпрос.

Работата е там, че колкото и да се крием, няма да ни подмине. В началото когато имаше единични бройки никой не го спря, та сега ли. Природа си е, кво да правиш.

Процента на глупостите дето постоянно се правят обаче е значително по-ужасяващ. Например това да бодеш децата (и младите), които са виртуално 100% защитени от шипчестия апокалипсис - това просто е тъпотия без граници. Такова безумите никой про-ваксър не може да защити.
 
@етерИум, никой не обича да остарява, но не мразя старите хора. Просто гледам реалистично над ситуацията. А тя НЕ Е както Нокето я описва:

Шансът възрастен човек да се сгъне е доста под процент. Ето една груба, но лесна сметка - при 1 милиард хора над 60 години и 5 милиона смърти от короната, това прави 0.5% смъртност. И това е за 2 години!!! И то при отсъствие на грипове!!! Това значи, ако познаваш 1000 пенсионера, за 2 години само 5-ма ще се гътнат от шипчестия вирус.

Доста по-лошо изглежда ако направим същата разбивка за БГ. Да кажем 1 милион хора над 60 и заради двойно повечето смърти в НСИ да умножим смъртите от короната по 2 и нещо за да станат 60 хиляди. Значи крайно песимистично 6% смъртност за 2 години. Ся вече колко са верни всички тия числа е друг въпрос.

Работата е там, че колкото и да се крием, няма да ни подмине. В началото когато имаше единични бройки никой не го спря, та сега ли. Природа си е, кво да правиш.

Процента на глупостите дето постоянно се правят обаче е значително по-ужасяващ. Например това да бодеш децата (и младите), които са виртуално 100% защитени от шипчестия апокалипсис - това просто е тъпотия без граници. Такова безумите никой про-ваксър не може да защити.

"Рискови" = възрастни + ХРОНИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ. Или много възрастни (над 75-80).
Почти всички в черната статистика на МЗО са с нещо хронично.
60г е нищо - спада към средна, а не 3-та възраст.

Просто високата възраст често върви с тия опасните заболявания.

А възрастните са дебелоглави и при тях нормалните кандърми не действат.
 
"Рискови" = възрастни + ХРОНИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ. Или много възрастни (над 75-80).
Почти всички в черната статистика на МЗО са с нещо хронично.
60г е нищо - спада към средна, а не 3-та възраст.

Просто високата възраст често върви с тия опасните заболявания.

А възрастните са дебелоглави и при тях нормалните кандърми не действат.
Да, ама ние не знаем колко са тези хронично болни. Както виждаш, с доста приемания и закръглявания правя сметките, и то само за да покажа, че дори при най-застрашените положението не е "сички ша омрем". Иначе да припомня разпределението на смъртността по възраст в БГ, по това всеки може да си прецени кои възрасти смята за по-застрашени:
1637863996648.png
Да припомня още, че пак така изглежда и нормална графика на смъртност по всички причини. Само пика при нас е на по-ниска възраст... явно не доживяваме много над 80.

И сега като се замисля, ако двете графики (тази на смъртност поради короната и тази на общата смъртност) по форма са анлогични, това означава, че възрастните НЕ СА по-застрашени от короната от младите. Ако мрат повече, то не е защото короната ги предпочита, а просто защото са възрастни и/или болни. Иначе казано, тях всяка болежка ги предпочита.
 
Сорс табличката ти ли си я съставяш? :)
 
Още няколко панацеи с/у Ковид... стига бог Пфайзер да благоволи да се откаже от джобните си.

 
Ама верно ще излезе че масово се мре от 'ФАРКТ след ваксинация.

 
 
Ама верно ще излезе че масово се мре от 'ФАРКТ след ваксинация.

Аз съм поразена! Верно ли има телевизионни водещи, дето могат цели 4 минути да мълчат и да слушат, без да прекъсват? Ае стига, бе! Това е невъзможно да се види по родните телевизии. Тука мисирките канят експерт, като предварително са му отделили 3 минути, след което говорят през 2:55 от тях.

Иначе да - още ли държиш да натиснем старците, щото са рискова група? ;)
 
Божке, вече взеха да умират и от сертификат!!! o_O
 
Иначе да - още ли държиш да натиснем старците, щото са рискова група? ;)

Не знам, кака, аз процедирам според до момента събраното инфо и не се ръководя от предварително заложени принципи (демек съм безпринципен).

Доктора дето следя последно време неска е разчепкал друг източник по темата:

 
"Д-р" Джон Кембъл е медицинска сестра в пенсия и никога не е бил лекар. Има докторска степен по това, което правят медицинските сестри, но не и по медицина. Трябва да си рядко тъпо парче, за да го слушаш по медицински въпроси, затова и не се учудвам, че ноке го смята за достоверен източник на информация във връзка с ковид.
 
Аз затова гледам какво споделя Мънги, чиста ми работа. Той поне е експерт, а не оня киселяк , тукашния"д-р бг", гастроентеролога, дето се прави на лют по фейсбук, че се бракуват ваксини..

 
  • Haha
Реакции: OSH
Фашист, че и тъпо парче на това отгоре... Май е време пак да сменям аватара - това ше да е най-подходящо:

768x576.jpg
 
коментарът е изтрит впоследствие
 
Последно редактирано:
На много малко хора им прави впечатление че тая пандемия не се върти около вируса, а на фокус са предимно "ВАКСИНИТЕ".
При всяко споменаване на Ковид в масмедиите се пробутва и ваксината - добре познатият маркетингов подход винаги да окомплектоваш "проблем + решение".

Всяко съмнение или алтернативно лечение бива класифицирано като "дезинформация" и подложено на "witch hunting".

Дори конкурентните продукти като Астра Зенека бяха смачкани, въпреки че почнаха да излизат данни че АЗ дава по-дългосрочен ефект (щото провокира T-cell отговор).

Скоро и хапчето на Пфайзер ще е следващото и единствено решение, одобрено от "науката" - само гледайте.
Не си и помисляйте за други хапчита, инжекцийки или билки!


 
На много малко хора им прави впечатление че тая пандемия не се върти около вируса, а на фокус са предимно "ВАКСИНИТЕ".
Всъщност, на всички нас, дето ни наричат "антиваксъри' ни е направило такова впечатление. Отдавна.

Тая докторка я мернах снощи, но не разбрах какво точно се е случило - защо са ѝ затворили клиниката. После ще погледна.
 
Много отдавна излязоха различни изследвания, които установяват, че векторните ваксини правят висок клетъчен имунитет, но по-малко антитела, а при РНК има голям пик на антителата, но клетъчният имунитет остава по-слаб. Затова в ЕС и САЩ хората могат да избират с какъв вид ваксина да се ваксинират. У нас даже могат да се комбинират двата вида ваксини. Аз си сложих една Астра, веднага щом започнаха да я внасят в България, а през лятото като втора доза Пфайзер. Вероятно другото лято ще си сложа векторна за трета.
 

Горе