Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Тедка, Тедка... 2 години и половина пишем у форума, и още не си разбрал, че от медицинска гледна точка някои хора не правим разлика между грип и Ковид. Забрави ли досадната фраза - "Ковид е просто грипче"?
Тази фаза само ти и Мангъров я споделяте. Ама и ти не се научи...Мъка...
 
Изключително се радвам, че се ваксинирах, всички, които твърдят, че нямало полза да си заврат мнението...знаете къде ;)
Ти си създаден за това. Давай, Теди - ваксинирай се с всичко, което ти предложат, само недей хероин, че е почти толкова пристрастяващ, колкото ковид ''ваксините''. :)
 
грипът се ЛЕКУВА
А ковид Не???

Всъщност, прав си. Грипът го лекуваха, а ковид отказаха да лекуват и затова умряха доста хора, но... Казват, че целта оправдава средствата. Най-после имаме ваксини, заради които си имаме и дигитално ID, а с него ще си имаме и дигитални социални помощи - е, не всички, само послушните деца. Идилия,
 
Жалко, че още не са измислили ваксина против идиоти...
Ти па! А кой ще се подчинява на безумните и вредни за живота разпоредби? ''Науката'' няма полза от не-идиоти. ;)
 
И тая нощ не мога да спя. Снощи ме болеше гърлото и изхрачвах едни твърди лепкави гадости. Сега ги няма, но от прекалено кашляне вчера сякаш дихателната ми система нещо се раздразни и сега едва се сдържам да не кашлям. Ако успея да заспя, то в един момент ми се затруднява дишането и съм малко като риба на сухо. Гласа ми е станал един басов, издокарвам "Йовано, Йованке" перфектно, обаче по-високо от това не мога да издавам звуци.

Обаче! Тъй и тъй не ме свърта, почнах да си правя експерименти.

- Реших да си "отпуша" гласа като се насилвам да говоря и пея в тия височини дето са ми изчезнали. Ама няма ефект.
- Против кашляне установих, че водата върши работа. Държа си едно шише тука и се наливам. Усещам сякаш гърлото трябва да е постоянно мокро за да е всичко ок.
- Като легна хоризонтално и бързо ми се прикашля. Не знам какво се случва, но хоризонталната поза е най-кофти. Поради тая тъпа причина много трудно бих заспал.
- Качих се на степера преди малко и противно на очакванията, дишането си ми е супер докато съм в активност.

Някой би рекъл, че съм се коронясал. При това положение на мое място сигурно би търсил болници, антибиотици и т.н. Но на мен такива страдания обаче не са ми чужди и затова мога да си позволя просто да ги наблюдавам. Всъщност като цяло съм си напълно ок, нямам температури и главоболия, единствения проблем е че не мога да спя и трябва да чакам да дойде деня, щото някак си слънцето магически помага за такива проблеми.

Представям си обаче ако бях в болница. Първо щяха да ме наблъскат с химия в тъмна стаичка и да се чувстам като парцал. Щяха да ми изсушат гърлото още повече с маската със сух кислород (дихателната система е страшно чувствителна). Щяха да ме сложат да лежа, което много бързо прави така сякаш ми се "запушват" дробовете. И щяха да ми блъскат насила кислород с вентилатора докато ме убият.

Противно на очакванията, в такива състояния явно не лежането, а активността и слънцето действат най-добре. Точно обратното на Ковид протокола.
 
Против кашляне установих, че водата върши работа.
Поне един чай с мед и лимон си направи. Мащерка, шипка, живовляк са добри.

И да, в легнало положение белите дробове не функционират добре. И аз кашлям нощем, а през деня нищо ми няма.

И не карай чак толкова на ''ще мине от само себе си''. Поне един упсарин можеш да изпиеш, няма да ти навреди.

Също така мога да ти препоръчам Бронхикум - тблетки за смучене. Действат чудесно при суха, дразнеща кашлица и са на билкова основа. Не се прави на мъж. Малко помощ от фармацията не е престъпление срещу човечеството, стига да е правилно и навреме включена. :)

Оздравявай бързо!
 
Дано да не отиде в пневмония, че слънцето много ще ти помогне тогава и водата.
 
Дано да не отиде в пневмония, че слънцето много ще ти помогне тогава и водата.
В такъв случай ще изтича при лошите доктори, които искат да го убият с кислород. Аман от кретеноиди!
 
Снощи ме болеше гърлото и изхрачвах едни твърди лепкави гадости.
Вероятно е от прекалено сухия въздух. Това лято има някакви вълни от много сух въздух, може би идват от пустините, не знам. Симптомите са същите.
 
Поне един чай с мед и лимон си направи. Мащерка, шипка, живовляк са добри.
Правя си даже по два. На мен ми дай плодове да ям, а мед ползвам вместо захар по принцип :)

И да, в легнало положение белите дробове не функционират добре. И аз кашлям нощем, а през деня нищо ми няма.
Именно, това е нещо дето сигурно всеки разбира в даден момент, но доста се съмнявам да се обръща внимание на това в болниците по време на вълните. Не знам кой доктор разправяше, че грипавите е добре някой да ги ръчка да се раздвижват от време на време и да пият повечко вода. То дори аз сега като го твърдя, пак когато не съм в перфектно състояние, мозъка ме кара просто да си лежа, да не излизам навън, а водата е малко досадна за пиене. Въпреки че много пъти магически съм се оправял само като просто изляза навън на разходка. Имам знанието и свободата да направя това, но малко ме мързи. Проблема обаче е когато дойде Ковид параноята и такива елементарни процедури не само стават забранени на хората в болницата, а им прилагат точно обратното като лечение, с което всъщност ги убиват. И после Ковид бил опасен. Не, не Ковид убива, убива Ковид протокола.

И не карай чак толкова на ''ще мине от само себе си''. Поне един упсарин можеш да изпиеш, няма да ти навреди.
Е, аз винаги така го правя. И като ме заболи глава, и всичко. Търпя, търпя, докато вече ми писне да ме боли или да ми е гадно, и чак тогава решавам да изпия половин хапче :D

Също така мога да ти препоръчам Бронхикум - тблетки за смучене. Действат чудесно при суха, дразнеща кашлица и са на билкова основа. Не се прави на мъж. Малко помощ от фармацията не е престъпление срещу човечеството, стига да е правилно и навреме включена. :)
В момента всички аптеки са затворени за мен. Там дет се влиза с маска аз не влизам :)

Оздравявай бързо!
Та аз още оня ден исках да ида на фитнеса да си блъскам, физически съм здрав. Само щото гласа ми е толкова повреден ме спира, не искам там да звуча като болен и евентуално да ме гледат като прокажен.

В такъв случай ще изтича при лошите доктори, които искат да го убият с кислород. Аман от кретеноиди!
Твоите постове са толкова тролско безполезни, че направо те вкарвам в моята игнор група. Въобще не се мъчи да отговаряш на мои постове.
 
Правя си даже по два. На мен ми дай плодове да ям, а мед ползвам вместо захар по принцип :)


Именно, това е нещо дето сигурно всеки разбира в даден момент, но доста се съмнявам да се обръща внимание на това в болниците по време на вълните. Не знам кой доктор разправяше, че грипавите е добре някой да ги ръчка да се раздвижват от време на време и да пият повечко вода. То дори аз сега като го твърдя, пак когато не съм в перфектно състояние, мозъка ме кара просто да си лежа, да не излизам навън, а водата е малко досадна за пиене. Въпреки че много пъти магически съм се оправял само като просто изляза навън на разходка. Имам знанието и свободата да направя това, но малко ме мързи. Проблема обаче е когато дойде Ковид параноята и такива елементарни процедури не само стават забранени на хората в болницата, а им прилагат точно обратното като лечение, с което всъщност ги убиват. И после Ковид бил опасен. Не, не Ковид убива, убива Ковид протокола.


Е, аз винаги така го правя. И като ме заболи глава, и всичко. Търпя, търпя, докато вече ми писне да ме боли или да ми е гадно, и чак тогава решавам да изпия половин хапче :D


В момента всички аптеки са затворени за мен. Там дет се влиза с маска аз не влизам :)


Та аз още оня ден исках да ида на фитнеса да си блъскам, физически съм здрав. Само щото гласа ми е толкова повреден ме спира, не искам там да звуча като болен и евентуално да ме гледат като прокажен.


Твоите постове са толкова тролско безполезни, че направо те вкарвам в моята игнор група. Въобще не се мъчи да отговаряш на мои постове.
Заболя ме салама, нежен. Маските му пречили, ваксините му пречили, аман от травестити. Яж си плодовете и ближи банана по-дълго.
 
В момента всички аптеки са затворени за мен. Там дет се влиза с маска аз не влизам :)
Имаш и опция онлайн пазаруване - в крайна сметка си в София, а не у село като мен, дето ни затвориха аптеката преди 3 години и сега един бинт няма от къде да купим. Пък и винаги можеш да изпратиш някой близък, който е с по-''гъвкави'' принципи от твойте. :)

Относно проблема с дробчетата в легнало положение: тук споделяхме преди време разказ за един чичо мед. сестра (не е д-р Кембъл на Нокето), който каза, че изведнъж при ковид са променили протокола за обгрижване на болните, като са им забранили да стават и да се разхождат. Преди това основна задача на сестрите е била да разхождат белодробно болните, защото движението подпомага изчистването на бронхите (отхрачването). Човекът (доколкото си спомням) беше напуснал болницата, в която работи, заради безумните протоколи.

Така че - Да! Убива НЕ ковид, а безумните протоколи, свързани с неговото лечение.

п.с. Изключително доволна съм от сиропа Лихенсед и всеки месец си зареждам ново шишенце, защото си пийвам при нужда. Беше ми изписан от пулмоложката при последната пневмония и съм изумена колко бързо успокоява кашлицата. Освен това е адски сладък и на мен ми е много вкусен. :)

 
Последно редактирано:
И да, в легнало положение белите дробове не функционират добре. И аз кашлям нощем, а през деня нищо ми няма.
Това е интересно че се случва когато съм изхрачил и изхвърлил всички зеленикави сополовидни гадости де могат да се изхвърлят. То е един такъв момент дето си мисля, че дихателните ми пътища са чисти, обаче явно не са.

Другия проблем е обаче когато не са чисти. Лепкавите сополовидни гадости се генерират само за 2-3 часа, ако не и по-малко. И в гърлото, и в носа, навсякъде. Айде аз като стана започвам да ги изкашлям и в един момент вече съм като в рекламите - дишам спокойно. Но какво би било ако бях на вентилатор? То хубаво се вкарва кислород отвън, но при легнало положение и без възможност дори да се изкашля човек (което принципно е механизъм за изхвърляне на вредни неща), тая гадост дето се генерира вътре в тялото просто не виждам от къде може да излезе. Сигурно се набива в белите дробове. Със сигурност не бих оцелял на такава терапия. За мен Ковид протокола е смъртоносен, даже вече се чудя как смърните случаи не са примерно 10 пъти повече.
 
Е нищо де, нали е просто грипче, и преди месеци се е доказало, че не съществува за теб. Дано тоя да не стане пример за дарвинова награда, като онзи антиваксъра в туитър, дето се гътна след 2 седмици, и допоследно говореше глупостите даже и 1-2 часа преди да го сложат на апарата.

Лепкавите сополовидни гадости се генерират само за 2-3 часа, ако не и по-малко. И в гърлото, и в носа, навсякъде. Айде аз като стана започвам да ги изкашлям и в един момент вече съм като в рекламите - дишам спокойно. Но какво би било ако бях на вентилатор? То хубаво се вкарва кислород отвън, но при легнало положение и без възможност дори да се изкашля човек

Точно тук ще ти отговорят, всички сме доктори, включително и ти. Ако срещнеш някъде някой лекар - питай го тея работи, сигурен съм, че ще стане интересна 'дискусия'.

На командно дишане те слагат вече като имаш сатурация от рода на под 80-85. Накарай някой да ти вземе едно палче за сатурацията - и си следи нещата, че пневмонията от ковид не е изобщо за подценяване. Или влез в аптеката и без маска - никой нямаше маска, нито пък аз, и забележка не направиха.

пс: Иди на доктор да ти изпише някакви лекарства, това си е пълна тъпотия, да се лекуваш с чай и вода и слънце... И спокойно, никой няма да те сложи в болницата, и да те мори, поне не и на тоя етап.
 

Горе