Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Хванете се на бас, ако @ReminD оцелее зимата ти и @IvanKirov му давате 100 бона в кеш и по едно дупе. Малко хазартно да го развъртим.
Тъпотериума по цял ден чета конспирации и си дири кой да псува по форума - мислиш ли, че има 2 лева да се прекръсти тоя капацитет селски? Ония другия пък е изкукуригал напълно - гонят го да го ваксинират лоши дебели момченца с бели престилки - трагичен случай.

То вече няколко милиарда дози са ударени - те още обясняват неща направени за смях преди година, и доказани лъжи - това да си антиваксър, си се набутал в големи лайна и мозъка е отказал отдавна.
 
Тъпотериума по цял ден чета конспирации и си дири кой да псува по форума - мислиш ли, че има 2 лева да се прекръсти тоя капацитет селски? Ония другия пък е изкукуригал напълно - гонят го да го ваксинират лоши дебели момченца с бели престилки - трагичен случай.
Зеления сертификат ме гониха именно щото не съм наливал редовно експериментални дози.
То вече няколко милиарда дози са ударени - те още обясняват неща направени за смях преди година, и доказани лъжи - това да си антиваксър, си се набутал в големи лайна и мозъка е отказал отдавна.
Мдам, заровихме Торлака, на 42 г. остави 3 деца. Ходил съм му на представянията на книгите, в Клуба на пътешественика.
Как ли се чувства тоя дето го придумал да поеме експеримента и да остави вдовица?
Инокулациите ви правят зверове, дето вика оная кака. Вика моли се да изпукате по-скоро, че кой знае каква команда ще ви дадат от централата.
Хванете се на бас, ако @ReminD оцелее зимата, ти и @IvanKirov му давате 100 бона в кеш и по едно дупе. Малко хазартно да го развъртим.
Никой не е казал, че баш утре ще пукнете. Усилено се говори за нарочна стерилизация. Ветеринарите му викат скопяване, и макар болезнена операция поне не уврежда животните.
 
Ще висим та, всички от форума си бачкаме фултайм, а ти работиш да ни пускаш радио точките за конспирациите 24/7. Да махнат политическите теми, и такива селски бекове няма да могат едно мнение да напишат, пък ако имаше и модерация, отдавна да си изял 10 бана с тея думи дето говориш за починали ми дядо и за майка ми постоянно - кой нормален човек би споменавал починал роднина, за да продължава да троли нервно и гненво - лекувай се, сериозно говоря
 
Имаш и опция онлайн пазаруване - в крайна сметка си в София, а не у село като мен, дето ни затвориха аптеката преди 3 години и сега един бинт няма от къде да купим. Пък и винаги можеш да изпратиш някой близък, който е с по-''гъвкави'' принципи от твойте. :)

Относно проблема с дробчетата в легнало положение: тук споделяхме преди време разказ за един чичо мед. сестра (не е д-р Кембъл на Нокето), който каза, че изведнъж при ковид са променили протокола за обгрижване на болните, като са им забранили да стават и да се разхождат. Преди това основна задача на сестрите е била да разхождат белодробно болните, защото движението подпомага изчистването на бронхите (отхрачването). Човекът (доколкото си спомням) беше напуснал болницата, в която работи, заради безумните протоколи.

Така че - Да! Убива НЕ ковид, а безумните протоколи, свързани с неговото лечение.

п.с. Изключително доволна съм от сиропа Лихенсед и всеки месец си зареждам ново шишенце, защото си пийвам при нужда. Беше ми изписан от пулмоложката при последната пневмония и съм изумена колко бързо успокоява кашлицата. Освен това е адски сладък и на мен ми е много вкусен. :)

Не бе, Нанди, Ковид убива, не протоколите. За щастие засега смъртността намаля много, защото вирусчето не е толкова агресивно. Ама виж ги тия 37 400 починали, те не са умрели заради протоколите.
 
То вече няколко милиарда дози са ударени...
Добре, и ти ква файда виде от това че са набити толкова дози? В коя държава Ковид е изчезнал, я кажи? Къде са се спасили, къде вече не е вирусен апокалипсис, в коя държава всичко е като през 2019?
 
Да махнат политическите теми, и такива селски бекове няма да могат едно мнение да напишат, пък ако имаше и модерация
Майка ти да те беше махнала навреме, вместо да ревеш за смъртоносна вакс пропаганда.
 
Не бе, Нанди, Ковид убива, не протоколите. За щастие засега смъртността намаля много, защото вирусчето не е толкова агресивно. Ама виж ги тия 37 400 починали, те не са умрели заради протоколите.
Тедка, ти като знаеш точно кой от кво умрел, за пореден път те питам - от какво са умрели останалите почти толкова на брой, който са само в статистиката на НСИ и за които медиите предпочитат да мълчат?
 
Не бе, Нанди, Ковид убива, не протоколите. За щастие засега смъртността намаля много, защото вирусчето не е толкова агресивно. Ама виж ги тия 37 400 починали, те не са умрели заради протоколите.
Аргументи??? Щото аз имам такива. Ковид се кара тежко от много хора, но с адекватно лечение, те щяха да бъдат спасени. Помниш ли какъв беше протокола в началото? "Стойте си вкъщи, докато приумирате, после ние ще ви довършим". Хората бяха лишени от адекватна медицинска помощ. Влизаха в болниците на собствен ход и на другия ден бяха мъртви. Това не е от вируса, Теди. Достатъчно свидетелски показания има за терора в ковид отделенията.

И ковидясалите в Сливен, които изгоряха, защото бяха заключени, и те от страшния вирус си заминаха, не от протокола...
 
Тедка, ти като знаеш точно кой от кво умрел, за пореден път те питам - от какво са умрели останалите почти толкова на брой, който са само в статистиката на НСИ и за които медиите предпочитат да мълчат?
Ти как си, бе младеж? Набави ли малко илачи? Няма да мине без тях, нали знаеш?
 
Ти как си, бе младеж? Набави ли малко илачи? Няма да мине без тях, нали знаеш?
А, младеж... :confused:

Нищо ми няма, освен този дискомфорт дето се случва през нощта. Но за мен е типично да имам проблеми с дихателните пътища. В миналото често съм имал такива проблеми след като съм се събирал с пушачи, след като съм бил на прашни места или след като съм бил в близост до животно - куче, котка, дори кон. То между другото и сега доста добре ме опушиха по морето, но не знам дали заради това ми се отключи тоя проблем отново.

Просто чакам да ми мине. Всъщност никога не съм пробвал илачи от аптеката за това, просто го изтърпявам докато мине. Аз обаче го давам за пример не за да търся лечение, а за да обясня как се усеща, кои неща повлияват кофти и кои облекчават. Не се смятам за ковидясан, но ми се струва че дихателните проблеми при мен и при ковидясаните трябва да са подобни. Хората обаче явно не са свикнали редовно да се "задушават" докато спят, и сега покрай цялата параноя като им се случи нещо такова и си мислят, че е време за антибиотици, за спешното отделение или направо да се вика попа. А то най-вероятно не е толкова страшно, колкото се усеща.

Но най-вече сега мисълта ми е, че ако хипотетично се оплача на някой от съвременните доктори за това, много набързо ще ме дрогират с ненужна химия и може дори да ме бутнат във вентилатора, където просто съм сигурен че не бих оцелял. Ще го кажа така - който може да отиде сам до тоалетната, значи нищо му няма. Ако има температура или главоболие - стандартните хапчета трябва да са достатъчни (аспирин, аналгин и т.н.). Няма нужда от антибиотици (аз не помня някога да съм пил такова нещо), няма нужда и от паника. Със сигурност няма нужда от Ремдесивир, приспиване и вентилатори - този протокол е смъртоносен. И след като протокола е смъртоносен, то тези които го упражняват автоматично са убийци, независимо че са с бели престилки. Той и Менгеле е бил с бяла престилка, ама...
 
А, младеж... :confused:

Нищо ми няма, освен този дискомфорт дето се случва през нощта. Но за мен е типично да имам проблеми с дихателните пътища. В миналото често съм имал такива проблеми след като съм се събирал с пушачи, след като съм бил на прашни места или след като съм бил в близост до животно - куче, котка, дори кон. То между другото и сега доста добре ме опушиха по морето, но не знам дали заради това ми се отключи тоя проблем отново.

Просто чакам да ми мине. Всъщност никога не съм пробвал илачи от аптеката за това, просто го изтърпявам докато мине. Аз обаче го давам за пример не за да търся лечение, а за да обясня как се усеща, кои неща повлияват кофти и кои облекчават. Не се смятам за ковидясан, но ми се струва че дихателните проблеми при мен и при ковидясаните трябва да са подобни. Хората обаче явно не са свикнали редовно да се "задушават" докато спят, и сега покрай цялата параноя като им се случи нещо такова и си мислят, че е време за антибиотици, за спешното отделение или направо да се вика попа. А то най-вероятно не е толкова страшно, колкото се усеща.

Но най-вече сега мисълта ми е, че ако хипотетично се оплача на някой от съвременните доктори за това, много набързо ще ме дрогират с ненужна химия и може дори да ме бутнат във вентилатора, където просто съм сигурен че не бих оцелял. Ще го кажа така - който може да отиде сам до тоалетната, значи нищо му няма. Ако има температура или главоболие - стандартните хапчета трябва да са достатъчни (аспирин, аналгин и т.н.). Няма нужда от антибиотици (аз не помня някога да съм пил такова нещо), няма нужда и от паника. Със сигурност няма нужда от Ремдесивир, приспиване и вентилатори - този протокол е смъртоносен. И след като протокола е смъртоносен, то тези които го упражняват автоматично са убийци, независимо че са с бели престилки. Той и Менгеле е бил с бяла престилка, ама...
Със сигурност е пост-морски ковид, но това не е причина за паника, а за отговорност.

Това, че днес отиваш сам до тоалетната не значи, че не си направил пневмония и утре няма да можеш да правиш каквото и да е.

Ти си решаваш, не си малък. ;)

п.с. И стига си обвинявал пушачите. По-вероятно е да имаш хроничен бронхит.
 
Аргументи??? Щото аз имам такива. Ковид се кара тежко от много хора, но с адекватно лечение, те щяха да бъдат спасени. Помниш ли какъв беше протокола в началото? "Стойте си вкъщи, докато приумирате, после ние ще ви довършим". Хората бяха лишени от адекватна медицинска помощ. Влизаха в болниците на собствен ход и на другия ден бяха мъртви. Това не е от вируса, Теди. Достатъчно свидетелски показания има за терора в ковид отделенията.

И ковидясалите в Сливен, които изгоряха, защото бяха заключени, и те от страшния вирус си заминаха, не от протокола...
Излез малко от селото. В чужбина също умират, вярвай ми, там медицината е на високо ниво. Абе ти статистики не четеш ли? Наистина ли си тооооолкова ограничена? Ужас!
 
Тедка, ти като знаеш точно кой от кво умрел, за пореден път те питам - от какво са умрели останалите почти толкова на брой, който са само в статистиката на НСИ и за които медиите предпочитат да мълчат?
Има си статистики, те не лъжат. Да не говорим неофициално колко ритнаха камбаната, двойно повече са. Ама що ли да споря с невярващите...
 
Но най-вече сега мисълта ми е, че ако хипотетично се оплача на някой от съвременните доктори за това, много набързо ще ме дрогират с ненужна химия и може дори да ме бутнат във вентилатора, където просто съм сигурен че не бих оцелял. Ще го кажа така - който може да отиде сам до тоалетната, значи нищо му няма. Ако има температура или главоболие - стандартните хапчета трябва да са достатъчни (аспирин, аналгин и т.н.). Няма нужда от антибиотици (аз не помня някога да съм пил такова нещо), няма нужда и от паника. Със сигурност няма нужда от Ремдесивир, приспиване и вентилатори - този протокол е смъртоносен. И след като протокола е смъртоносен, то тези които го упражняват автоматично са убийци, независимо че са с бели престилки. Той и Менгеле е бил с бяла престилка, ама...
Бахти резила! Тоя е отгледан от вълци братче...
 
Излез малко от селото. В чужбина също умират, вярвай ми, там медицината е на високо ниво. Абе ти статистики не четеш ли? Наистина ли си тооооолкова ограничена? Ужас!
Ти изобщо не следиш темата, а искаш някой да те приеме насериозно. Нямам какво друго да ти кажа. Бъхти бустери до откат и нЕма се плашиш. ;)
 
Със сигурност е пост-морски ковид, но това не е причина за паника, а за отговорност.
Ти можеш да го наричаш както искаш, въпроса е че като състояние не е нещо ново, само е дразнещо. Отговорност... колкото отговорен съм бил десетките пъти когато такова нещо ми се е случвало преди :) Причина за паника наистина няма, това е което и аз казвам. От една страна затова и обясних точно какво ми е, за да покажа че няма нищо страшно. Но е неприятно като усещане.

п.с. И стига си обвинявал пушачите. По-вероятно е да имаш хроничен бронхит.
Може и това да е, ама както казах - не го третирам.

Пушачите въобще не ми пречите докато не ми се наложи да ви дишам пушеците. А тия дни за съжаление ми се наложи, и то в количества каквито скоро не бях понасял. Тъпото е, че дори електронните цигари не са по-малко дразнещи. Те са като напарфюмиран потен мазен тлъстак - пак дишаш цялата гадост, само дето в допълнение се улавят и странични аромати. Трябва да ви вдигнати цените на цигарите поне 10 пъти.

Има си статистики, те не лъжат. Да не говорим неофициално колко ритнаха камбаната, двойно повече са. Ама що ли да споря с невярващите...
Ти каза нещо, ма кво каза... дано поне ти да разбираш. Аз те питах (за пореден път) за статистиките на НСИ, които показват почти 2 пъти повече умрели от тия 37 хиляди. Ти обаче не само отново нищо не казваш контретно за тези умрели, а въведе някакви други потенциално ритнали камбаната (сигурно от короната), които май са само в твоята глава. Тедка, май и на теб ти трябват илачи :)
 
Те са като напарфюмиран потен мазен тлъстак
Съгласна. Освен това пушенето им е като виртуалния секс... Жива симулация ;)
 
Около 500 000 ваксини срещу COVID ще отидат на боклука още през следващия месец, защото срокът им на годност изтича. До края на годината ще бъдат бракувани неизползваните дози от близо два милиона ваксини.


От тях близо 1,4 млн. са Пфайзер (виж карето), а над 530 хил. са Модерна. Поради тази причина служебният здравен министър д-р Асен Меджидиев изпрати нови указания до регионалните здравни инспекции и общопрактикуващите лекари. В тях се посочва, че многодозовите флакони вече ще се отварят дори и само при един желаещ имунизация. До момента това не се прилагаше, защото при липса на събрана група, флаконът трябваше да се изхвърли след отварянето му. Заради многото количества ваксини и изтичащия срок на годност на партидите се въвежда нова схема. Целта е никой, който иска да се ваксинира срещу коронавируса, да не бъде връщан.
Най-много имунизации тогава са направени през април – 550 хил. Следващите силни месеци са били октомври и ноември, когато са поставени съответно 470 и 465 хиляди ваксини. През тази година обаче рекордът е поставен януари със 135 000 дози и оттогава се отчита непрекъснат спад. В същото време страната ни очаква нови доставки, както през тази, така и през следващата година.
 
Последно редактирано:
Хахаха, айде и тролчето почна!
 
Ти можеш да го наричаш както искаш, въпроса е че като състояние не е нещо ново, само е дразнещо. Отговорност... колкото отговорен съм бил десетките пъти когато такова нещо ми се е случвало преди :) Причина за паника наистина няма, това е което и аз казвам. От една страна затова и обясних точно какво ми е, за да покажа че няма нищо страшно. Но е неприятно като усещане.


Може и това да е, ама както казах - не го третирам.

Пушачите въобще не ми пречите докато не ми се наложи да ви дишам пушеците. А тия дни за съжаление ми се наложи, и то в количества каквито скоро не бях понасял. Тъпото е, че дори електронните цигари не са по-малко дразнещи. Те са като напарфюмиран потен мазен тлъстак - пак дишаш цялата гадост, само дето в допълнение се улавят и странични аромати. Трябва да ви вдигнати цените на цигарите поне 10 пъти.


Ти каза нещо, ма кво каза... дано поне ти да разбираш. Аз те питах (за пореден път) за статистиките на НСИ, които показват почти 2 пъти повече умрели от тия 37 хиляди. Ти обаче не само отново нищо не казваш контретно за тези умрели, а въведе някакви други потенциално ритнали камбаната (сигурно от короната), които май са само в твоята глава. Тедка, май и на теб ти трябват илачи :)
Ами умрели са, защото Ковидът удря в слабите места. Ех...
 

Горе